Preporuka expanzije(a) Race for the galaxy

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
AlphaScorpii
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 stu 2011, 21:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Preporuka expanzije(a) Race for the galaxy

Post Postao/la AlphaScorpii »

Naručio sam igru, ali vidim da je samo 2-4 igrača, a nas će vjerojatno igrat 5 (uz pretpostavku da nam se igra svidi, a valjda bu tako...) pa me zanima koju expanziju da uzmem za više igrača. Vidim da ih nekoliko ima.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Preporuka expanzije(a) Race for the galaxy

Post Postao/la mado »

Proširenja za Race se nastavljaju jedno na drugo pa je preporučljivo uključivati ih po redu. Svako donosi nove karte, uvodi novu kompleksnost.
Dovoljno ti je 1.proširenje The Gathering Storm koje donosi nove karte koje nisu kompleksnije od bazne igre, kao i karte za igranje 5 igrača. http://igranje.hr/igre/race-for-the-gal ... ring-storm
2.proširenje Rebel vs Imperium donosi značajni broj novih karata s novih mehanikama i ne bi ju preporučio početnicima. Donosi i set karata da može igrati 6 igrača: http://igranje.hr/igre/race-galaxy-rebel-vs-imperium
3.proširenje The Brink of War donosi još veću kompleksnost na novim kartama. Nisam još igrao i mislim da neću tako skoro, jer se još nisam zasitio RvI niti istražio sve mogućnosti koje nudi.

Moj savjet je The Gathering Storm s kojim vas može igrati 5 i igrajte ga bez ciljeva neko vrijeme. Javi dojmove kako je igrati u 5 igrača. Nisam još nikad igrao s toliko ljudi. Najbolja mi je kao igra u dvoje. U troje je isto ok, a u 4 mi je već malo prekaotično.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Gordan
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Preporuka expanzije(a) Race for the galaxy

Post Postao/la Gordan »

da, igra je definitivno najbolja za u dvoje. mislim da u 5 i više zbilja nema smisla, al trebalo bi probat :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Angel
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 10 tra 2012, 14:59
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Preporuka expanzije(a) Race for the galaxy

Post Postao/la Angel »

Definitivno ostani na prvoj ekspanziji ako mene pitaš, daje puno a ne komplicira previše :)

Jedino ne znam u kojoj ekspanziji dobiješ dodatne karte za "advance", tj. da se igraju po faze svaki krug, to ti može reći netko tko zapravo ima igru :) taj dio ekspanzije mi se svidio ako igrate u dvoje...
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Preporuka expanzije(a) Race for the galaxy

Post Postao/la mado »

Advance je dio bazne igre, ali se preporuča igrati po tim pravilima tek nakon puno običnih igara. U Gathering Stormu dolaze drafting pravila, al to još nisam probao.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”