Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la kockica »

Pitanje je je li to samo jedna greška i samo jedna igra ;)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Parnjače nakon 5 godina stanke!

Post Postao/la sadistiko »

Dečki me već duže vrijeme prcaju kako postoji samo legenda da postoji neka igra https://boardgamegeek.com/boardgame/171 ... am-engines na BGG-u koju nitko nije vidio i igrao. Pogotovo ovi novi igrači koji je nikad nisu ni vidjeli. Kako sam obećao Pacu, našem prijatelju iz Španjolske da ćemo igrati Parnjače, kad dođe druge godine za 3 Kralja u Hrvatsku, morao sam krenuti s pripremama da se igra malo dotjera koliko mi vrijeme dozvoli (a to je jako malo). Pa sam se odlučio vratiti stanje na V62 i da se podsjetimo prvo kako igra uopće funkcionira.
Prijavili su se sljedeći igrači:

slika

Dam Dam - Dam-Dam Express
Edvinus - Veseli Željezničari
Matta Dedonis - Mattavlak
Igor Metal - Heavy Coal Inc.
Mlac - Rolo-Trans
Ivos Sadistiko - Hardliners


Malo smo se podsjetili pravila, i ja i ostali. Ipak je prošlo 5 godina.

slika

Nakon setupa igre, koji je također jedna mini igra gdje se već kreću mutiti poslovi, ploča je izgledala ovako:

slika

Prvi krug igre je išao dosta sporo jer ekipa nije više uigrana i trebalo je vremena da se stari igrači podsjete što se sve može u Parnjačama, a novi tek da ispitaju. I mogu reći da sam se uplašio koliko će trajati partija jer tek 1. godina igre je trajala kojih 2 i pol sata, a ukupno ih ima 5 osim ako netko ne odveze tereta dovoljno da završi ranije.

slika

Sljedeći krug je bio nešto brži, ali opet je tu dosta mudrovanja. Često se desi da taman kad si sve isplanirao neko drugi ti mazne potez i onda kreni Jovo nanovo.

slika

Na ovoj se slici vidi i druga ekipa koja se s nama sastala u školi. Oni su odigrali i https://boardgamegeek.com/boardgame/295947/cascadia i https://boardgamegeek.com/boardgame/252929/planet dok smo mi odigrali samo prvi krug igre :-)
Za drugim stolom su bili Chile, Prika i novi igrač Matko.

Vratimo se mi Parnjačama.
U 3. godini se već naziralo da će uskoro kraj jer je Mlac forsirao prijevoz ali i bio među vodećima. Nakon prvog bodovanja, jedino su Edo i Matta malo kasnili, ali ne puno, a ostali bili izjednačeni za drugo mjesto dok je Mlac bio u vodstvu.

slika

Jako puno se tereta vozilo i svi smo bili dosta blizu. Jedino je Matta kaskao cijelo vrijeme.

slika

U zadnjim krugovima, opća gungula na ploči...

slika

Pred kraj igre su već svi stajali na nogama i planirali svoje posljednje radnje.
Bila je baš napeta partija. Mislio sam da će mi biti meh nakon toliko godina i toliko odigranih igara i novih i starih, ali nije. OK, ima tu još dosta toga za poliranje, ali brate, igra kao igra je baš napeta. Problem je trajanje, ali to je bilo tako od početka. Vjerujem da bi se vrijeme trajanja skratilo nakon što svi znaju kako se igra.
Također mi je drago da je stara ekipa Matta i Mlac odma uletila u prvu partiju kad sam spomenuo da ćemo ponovo zaigrati Parnjače! Iako ne dolaze baš često na redovna igranja. Fala ekipa! Partija je trajala skoro 5 sati. Da, puno, ali mislim da se nitko niej dosađivao.
Pobjedu je na kraju odnio @dam-dam sa 48 bodova, Mlac je bio na drugom mjestu sa 46, Edo 43 (330 Kr novca) i @Metalah 43 (140 Kr novca), ja 42 i Matta 41. Ocjene za igru su bile: 10, 9.3, 8.5, 10, 8.5 i 10.
Rado bi još sad odigrao jednu partiju u parovima. Koliko se sjećam to je bila baš fora.
Hvala na čitanju i do čitanja ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 9):
ValsimdadotanelornMago de Umagoedvinusdendarii42MetalahAliensbkockica
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2362 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Legenda zbori o velemajstoru dizajneru koji će za idućeg poravnanja planeta uistinu i dovršiti igru. Ovo je njegova priča...


Šalu na stranu. Ja sam već fakat pomišljao da sam to sve sanjao da dizajniraš neku igru. A sad kad mi nakon ovog izvještaja naviru sjećanja poput oceanske plime, sjetio sam se da smo se preko Parnjača zapravo i upoznali. Došao si negdje u jesen ili pred zimu pradavne 2013. godine u prostor udruge u tadašnjem podrumu u Bogovićevoj. Došao si u potrazi za nekim nesretnicima... ovaj hoću reći testerima, da isprobaju igru. Uvijek rado odazivajući se izazovima, među jednima od njih sam se našao i ja. Ostalo je povijest.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Uh, to je bila V2 ili tak nešto, među prvim prvim verzijama, od tada je igra evoluirala totalno u nešto drugo, nadam se ozbiljnije.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Ti čak (a i Slavica) imaš svog lika kod mene u igri ali ako se dobro sjećam nikad nisi noviju verziju igre zaigrao. Tako da te taj teret (ovaj mislim, užitak) još uvijek čeka u Petrinji :-P
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Valsim
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2362 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

@sadistiko da znaš da bismo to jako voljeli :ljubav . Morati ćemo što prije upogoniti bake. Ipak malena Elena sad već grabi prema godini i 4 mjeseca.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Nego, baka i deda servis prije nego bude prekasno ;-)
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Mago de Umago »

Ček @sadistiko jel ima gdje toga za kupiti?

Mogao bi kao expanziju napraviti da ninje voze vlakove i nazvati ju "Ninja Parnjače"
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
sadistiko
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Mago de Umago je napisao/la: 13 pro 2023, 16:15 Ček @sadistiko jel ima gdje toga za kupiti?

Mogao bi kao expanziju napraviti da ninje voze vlakove i nazvati ju "Ninja Parnjače"
Nema, to je beta faza igre koja je napuštena prije 5 godina ali eto, nagovorili su me da je ponovo igramo i možda dobim volju nastaviti raditi na njoj pa je možda jednom i izdam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Mago de Umago
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Minsc1610 »

Ja bi to igrao. Obožavam igre od pet sati. I vlakove. I ta mapa izgleda fenomenalno. Ajme svaka čast!
slika
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”