Satarash

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 192 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Satarash

Post Postao/la Satarash »

Evo da i ja objasnim kako sam dospio ovdje...
Dakle, Satarash iz srca Slavonije. 30+ godina. Do prije godinu i po nisam bio nekakav poseban ljubitelj društvenih igara, ustvari nisam bio baš nešto previše u doticaju s njima nit su me zanimale previše. Kroz djetinjstvo se igralo ono klasika monopol, tombola, i slično....sve što je bilo dostupno tada. No, prije nepunih godinu i po moja kćerkica, negdje pred njen četvrti rođendan, pronađe moj stari monopol i natjera me da ju naučim to igrati i odigramo jednu partiju. Iznenadilo me kako je agresivno igrala i pobjedila. Onda sam krenuo malo po malo pretraživati net i kupovati joj prvo one ravensburgove mini igre, a kasnije i druge. Potom sam i suprugu uključio u sve to. Tako smo joj za 4. rođendan kupili Labyrinth. Njega je vrlo brzo usvojila, pa je logičan slijed događaja bio Carcassonne (nismo našli originalnu verziju, nego onaj New world-greška ili ne, danas ne želi ni čuti za originalan Carcassonne, samo ovaj igramo). Potom Catan, naposlijetku i Village (kojeg smo u zadnjih 10 dana u krugu obitelji odigrali jedno 8 puta (jedan dan smo ohanuli uz Carcassonne rofl ) i u kojem nas redovito dobija. :D ). Sad već redovno odigramo i s frendovima, ali najveći gušt nam je s njom odigrati bilo što. Za jednu petogodišnjakinju uopće nije loša. :zvizdi szbunjen Najviše od svega me raduje činjenica da više voli odigrati društvenu igru, negoli igrice na kompu.
Danas smo uzeli i Strasbourg, pa ćemo vidjeti kako će nam to ići. Nije htjela ići spavati dok joj nisam pokazao sadržaj kutije. :mrgreen: Uglavnom, danas smatram da su društvene igre nešto sjajno, posebice pri odgoju djeteta i iskreno se nadam da će u budućnosti u svakodnevnom životu znati primjeniti neke vještine stečene igranjem društvenih igara. Nadalje, zahvaljujem svim ljudima koji su stvorili ovaj forum jer je zaista prava stvar. Nadam se da ću i sam na neki način moći dati svoj doprinos istomu, makar s prijevodima pravila igara koje nemate u svojoj bazi.
Pozdrav svima!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 10):
ShichValsimsadistikoburazgrofmadoIgordgalesic2000SlavicaMcGregor
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3575
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1140 puta
 pohvaljen: 1554 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la Shich »

Dobro nam došao. :) Već si pomogao time što si nam iznio svoju priču i dao još jedan primjer da radimo pravu stvar.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la buraz »

dobro nam došel!

opa bato: 5o godišnjakinja igra Village i Stratosburg.

Respect 8-)
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3141
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2322 puta
 pohvaljen: 2390 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la Valsim »

Jako lijepa ispovjest, baš me dirnulo u srce :) .
Da je bar više ovako svijetlih primjera.

Dobro nam došao i ostao :thumbs .
Što se tiče pomoći dobro dođe svaka dobronamjerna pomoć koja se može dobiti :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4974
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3599 puta
 pohvaljen: 3715 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la sadistiko »

Dobro došao!

Oooo još jedan prevoditelj!
Super!
Svakako se obrati za pomoć ako ustreba.
Pokušavamo složiti jedinstveni popis pojmova tako da nam svi prijevodi budu što bolji i unificirani.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1590 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la grof »

Kad citam ovako dobra iskustva sa drustvenim igrama, razmisljam o otvaranju rubrike na stranicama gdje bi mogli jos bolje objavljivati ovakve priče. Trebale bi nam još samo fotka s pvakvih obiteljskih i inih druženja. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
Valsimmiljenko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la Dread24 »

Satarash dobrodošao i na ovaj forum :D
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3141
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2322 puta
 pohvaljen: 2390 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la Valsim »

grof je napisao/la:Kad citam ovako dobra iskustva sa drustvenim igrama, razmisljam o otvaranju rubrike na stranicama gdje bi mogli jos bolje objavljivati ovakve priče. Trebale bi nam još samo fotka s pvakvih obiteljskih i inih druženja. :)
Definitivno, moj glas ide ZA :thumbs .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 192 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Satarash

Post Postao/la Satarash »

Ljudi, hvala svima!
Evo danas smo odigrali dvije partije strasbourg-a (u troje) i mogu reći da je dosta zanimljiva igra. Ima dosta taktiziranja, no posebno me oduševila dinamičnost iste. Kad krene, ide kao po loju.
Što se tiče juniorke, shvatila ju je na prvu, no malo ju muči zbrajanje (ne opterećujemo ju time još uvijek, ipak joj je tek 5 godina, a i supruga je učiteljica 8-) ), karata utjecaja.
No shvatila je bit igre, poteze i bodovanje na prvu i bez problema. Čak je sama u obje partije odlučila koje karte zadataka (task cards - mislim da sam dobro preveo) neće moći ispuniti pa ih je odbacila, dok je druge ostavila.
Sve u svemu pun pogodak, iako sam igru uzeo gotovo "na slijepo" jučer.
Sad me živo zanima kako li je igrati ju u petero....ali i to ću brzo doznati. :zamisljen
Avatar
sanja
Reactions:
Postovi: 18
Pridružen/a: 27 tra 2011, 17:35
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Satarash

Post Postao/la sanja »

Jedna čekam da moja dvogodišnjakinja nabaci još koju godinicu pa da skupa zaigramo :D Jesmo li mi cool generacije staraca ili što? rofl
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”