Gandalf stari vs novi

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Gandalf stari vs novi

Post Postao/la mado »

Jedan od najjačih saveznika u igri je naravno Gandalf. U Hobbit proširenju dolazi novi Gandalf malo drugačijih karakteristika. Oba Gandalfa imaju iste brojke: 5, 4, 4, 4, 4. Oba treba odbaciti na kraju kruga.
Stari Gandalf kod ulaska u igru daje 1 od 3 benefita: dodatne 3 karte, 4 damage 1 neprijatelju ili smanjivanje threata za 5.
Novi Gandalf se ne exhausta da bi išao na quest :) Nema benefita kod ulaska u igru, ali ga se može zadržati na kraju kruga, po cijenu dizanja threata za 2. Koji vam se više sviđa?
Na starog smo navikli, dobar je, volimo ga. Ovaj novi mi zvuči zanimljivo. Dobro questa, a onda još može biti dobra obrana ili dobar napadač. Još kad ga recimo Brand son of Bain (heroj iz AP The Hills of Emyn Muil) osvježi (ready) poslije obrane, može raditi sve 3 stvari. Ludilo ili ne? :)

Stari: http://bgg.cc/image/979718/the-lord-of- ... -card-game
Novi: http://bgg.cc/image/1379855/the-lord-of ... e-hobbit-o
Gujoslav
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 18 lip 2012, 13:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Gandalf stari vs novi

Post Postao/la Gujoslav »

Prva stvar vidiš da se može gandalf prek sneak attacka igrat :D

Ovaj novi gandalf je super s novim aragornom koji vraća threat, dok je stari op sam po sebi i čak može bit gamebreaker sa 3 sneak attacka i njegovim über response.
I jedan i drugi su mi fora, al svaki treba poseban deck.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Gandalf stari vs novi

Post Postao/la mado »

Hoćemo zlorabiti Gandalfa tako da staroga 3x sneak attackamo, a onda držimo novog u igri do kraja? :) Tako nešto bi previše olakšalo većinu scenarija, ali će možda biti nužno u Osgiliathu i Lake-townu.
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”