Podcasti

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Podcasti

Post Postao/la docich »

Pozdrav, volim slusat podcaste o igrama dok vozim. Najdrazi mi je bio boardgame insider, međutim u zadnje vrijeme mi je losiji a i sve rijedji. Prije je izlazio 1 tjedno a sad cesto preskacu koji tjedan. Ima li tko kakav podcast za preporucit. Boardgame insider mi je bio dobar jer je govorio i o industriji igara. Ne trazim potkast gdje je cisti game review.

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
juri006
Avatar
edvinus
Reactions:
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 ruj 2022, 23:53
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 160 puta
Kontakt:

Re: Podcasti

Post Postao/la edvinus »

Vjerojatno si slušao Board Game Design Lab podcast? Više ne ide, ali imaju dostupno oko 300 starih epizoda... A sve je još uvijek više manje aktualno.

https://boardgamedesignlab.com/episodes/39/
Ovi su korisnici zahvalili autoru edvinus za post:
juri006
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Podcasti

Post Postao/la docich »

Fora. Nisam. Hvala

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Podcasti

Post Postao/la logOS »

Krajem 2019 sam počeo pratiti So Very Wrong About Games, sve do prije par tjedana.

https://boardgamegeek.com/boardgamepodc ... bout-games

Bili su mi super jer su imali čistu šprancu, prvo malo o igri koju za su radili veliku recenziju prije godinu dana, onda ono što su igrali prošli tjedan, pa vijesti pa onda velika recenzija neke igre ili rasprava o nekom fenomenu unutar hobija itd. Glavno mi je bilo to što su išli redovito svaki tjedan, imali zanimljive teme i samo su dva tipa bez nekog preseravanja i glumljenja nekih persona. 2021. su dobili BGG Best Podcast itd. Par mjeseci jedan od voditelja je imao obiteljsku situaciju gdje je morao otputovat na duže u drugi dio države pa je tu malo podcast pao u kvaliteti čisto zbog pomanjkanja direktne interakcije između voditelja. Rijetko ponekad jedan od voditelja, točnije Mark Bigney, prosere neki virtue signalling bulšit ali više mi je to bilo onak aha..ok..štogod... američko/kanadski problemi i neke stvari ajmo reći da se ticalo problema u boardgame industriji ali ajmo dalje pričat o igrama.

Inače prvo su govorili kako neće raditi Patreon, pa su ga napravili ali kao ono to neće utjecat na kvalitetu ili količinu free sadržaja, i eto zadnje prije par tjedana stavili reklame koje se ne mogu preskočiti ravno u podcast, naravno epizode bez reklama mogu se slušati na Patreonu. U prvi tren nisam skužio da su prave reklame jer su imali i ponekad koji segment sa zajebancijom, a i prva reklama je bila da se zapitaš koji bog je ovo neki uvod u neku zajebanciju ili što ali onda sam na drugoj reklami skužio ajme ovo je stvarno. Možda ne bi imao problem sa reklamama da nisu totalno zatupljujuće najgore vrste reklame za Ameriku i Kanadu... I jedno je kada neki voditelj priča o svom sponzoru, a drugo je kada ti neki slizani američki voice actor koji radi reklame prodaje priču o nekom prokletom internet paketu ili što god već.... ajme što nemam strpljenja za reklame... je, znam, moj osobni problem, ali imam pravo mrziti intrusive reklame koje mi seru o stvarima za koje nemam ama baš ikakvog interesa. "Divim se" ljudima koji gledaju televizor i onda stanu i gledaju te zatupljujuće reklame jer evo sada će početi ono nešto što čekam... vjeruj mi ugašeni televizor je bolji od toga šta sada radiš. Nego, vidi se tu neki njihov pomak i sa youtube videima itd i njihova želja da nakon svih tih godina se okrenu ka nekoj monetizaciji ali čini mi se kao loši smjer sa tim integriranim intruzivnim reklamama.

Tako da mi je to bio kritični trenutak koji je odlučio da ih više neću pratiti, a koji je došao u pravi tren jer ionako zadnjih godinu dana što sam ih slušao sam polagano gubio interes ne toliko zbog kvalitete podcasta koliko zbog osobnog gubitka interesa za igre koje su izlazile u tom periodu. Osobno mi nekako u zadnjih godinu dvije osim rijetkih izuzetaka sve što izlazi od igra nije zanimljivo. Djelomično krivim svoj backlog, djelomično prijatelja sa kojim igram koji opsesivno ne želi prestat kupovat igre iako ima PK neodigranih. Teško je radovati se novoj igri kada ima toliko neodigranih oko tebe, da li tvojom ili tuđom krivicom...

Eto preporuka ali i malo upozorenje za podcast. Bar ima jedno 250 "čistih" epizoda...
Ovi su korisnici zahvalili autoru logOS za post (ukupno 2):
juri006sadistiko
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Podcasti

Post Postao/la docich »

Pogledam. Hvala. Nije bed sta ih je puno. Puno sam za volanom

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

it's me
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 15 tra 2021, 20:26
Lokacija: Velika Gorica/Zagreb
Ima zahvala: 174 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Podcasti

Post Postao/la it's me »

Poceo sam slusati No Pun Included od kad su ponovno krenuli s podcastom, te naravno Shut Up & Sit Down ako mi se epizoda cini zanimljiva

https://www.nopunincluded.com/podcast
https://www.shutupandsitdown.com/podcastle/
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Podcasti

Post Postao/la Minsc1610 »

Meni je australski Boardgame BBQ baš cool.
Neki dan ogromni intervju sa Josh Wielgusom iz Chip Theory Gamesa. Jako zanimljivo. Ako možeš preći preko naglaska fenomenalan podcast
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
juri006
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Podcasti

Post Postao/la Mago de Umago »

Minsc1610 je napisao/la: 14 tra 2023, 10:55 Meni je australski Boardgame BBQ baš cool.
Neki dan ogromni intervju sa Josh Wielgusom iz Chip Theory Gamesa. Jako zanimljivo. Ako možeš preći preko naglaska fenomenalan podcast
To ko da gledaš film sa Švarcenegerom...
slika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Podcasti

Post Postao/la docich »

. Hvala

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 241
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Podcasti

Post Postao/la ratnip »

logOS je napisao/la: 13 tra 2023, 20:51 Inače prvo su govorili kako neće raditi Patreon, pa su ga napravili ali kao ono to neće utjecat na kvalitetu ili količinu free sadržaja, i eto zadnje prije par tjedana stavili reklame koje se ne mogu preskočiti ravno u podcast, naravno epizode bez reklama mogu se slušati na Patreonu.
SWAG-ovce pratim na podbean-u, nikad čuo reklamu... :(

Ima virtue signalling-a, ali tolerabilno, zabavni su, vjerojatno i dalje jedini bg podcast kojeg redovito pratim. Gotovo nikad se ne slažem s njihovim mišljenjima, ali to me ni najmanje ne smeta, dovoljno su samopljuvački nastrojeni da ih je ok slušat čak i kad sistematski gaze po meni najdražim igrama. :)
it's me je napisao/la: 14 tra 2023, 10:09 Poceo sam slusati No Pun Included od kad su ponovno krenuli s podcastom, te naravno Shut Up & Sit Down
NPI sam pratio do rant-a o kolonijalizmu, onda mi je prisjeo. Ne mreš živjeti u državi čiji je standard i dan-danas visok upravo zbog kolonijalizma i soliti pamet drugima kako neke teme u igrama nisu ok... to mi je ko kad mi holivudska zvijezda priča kako sam užasan ako ne pazim na svoj carbon footprint a onda ode u šoping privatnim aviončićem. :)

SU;SD su mi simpatični, ali krajnje dosadni. Prastare epizode dok su bili samo Quinns i Paul su daleko pitkije.

Od ostalih zna mi nekada sjesti ekipica sa This Game Is Broken. Ponekad su cringe, ali kad su u elementu znaju bit jako zabavni. Opet, stare epizode mi se čine puno bolje od novijih, iako ih nisam slušao zadnjih par mjeseci.

Edit: Nije BG podcast, ali definitivna preporuka za britanski panel show Unbelievable Truth - ima ga u obliku podcasta posvuda, jedino fali zadnjih par sezona. Kome legne voditelj može probati i The Mitchell and Webb Sound.
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”