Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Blast from the past. Da mi je netko rekao da ću nakon 16 godina ponovno zaigrati Pokemone 😯 . Mislio sam da se više ničega ne sjećam, dok nisam dobio špil u ruke i zamiješao ga. Sve se instantno vratilo. Odigrali smo u dahu 7 partija za redom, svaki put igrajući s novim špilom. Ah the memories.
slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 7):
AliensbtanelornsmurfORnotZorzyjuri006kovacuit's me
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1028
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 782 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

I kakav je bio feel danas? Znam da sam ko klinac igrao i bilo je fun. Doduše lotr tcg je bio najbolje iz djetinjstva :)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

smurfORnot je napisao/la: 31 kol 2023, 13:23 I kakav je bio feel danas? Znam da sam ko klinac igrao i bilo je fun. Doduše lotr tcg je bio najbolje iz djetinjstva :)
Auf. Neprocjenjivo. Isprva sam imao osjećaj jednostavnosti i razočaranosti kako mi je ova igra ikad mogla biti toliko zabavna. Samo stavljaš karte ispred sebe, dodaješ im druge karte, i nastojiš utamaniti protivničke karte prije nego što on tvoje. I tako 6 puta. Ali kada se malo bolje prisjetilo i počelo inteligentno koristiti razne sposobnoti Poke-moći i Trener karti, onda je i igra dobila jednu sasvim drugu dimenziju. Pa smo tako stalno imali twistove and turnove gdje se činilo kako će jedan 100% izgubiti već u samom početku, samo kako bi se sve izokrenulo naglavačke zbog pametno odigrane karte u pravom trenutku, pa bi se druga strana našla na užadi u obrani. Prijatelj ima jako velik broj sačuvanih karata još od prvih edicija, ali i brojne kasnije. Npr. nisam nikad dosad vidio da neki noviji imaju i više od 120 HP, pa čak i neke nove edicije Venosaura, Charizarda i Blastoisea imaju uobičajeno po 150-170 HP-a. S obzirom na mix and match svega i svačega, dobro je izbalansirao špilove. A ima ih pripremljenih i spremnih za igru valjda tridesetak i to u razno raznim kombinacijama. Hoće netko skroz vatrene ili vodene, ili mix 2 ili više njih.

Igrao sam i Magic, i Lotr TCG i World of Warhammer, te iako su puno puno kompleksniji po pitanju pravila, ipak Pokemoni imaju prvo mjesto u mom srcu jer su bili prvi susret s ovakvim tipom igre.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 182 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Zorzy »

Ali sve bez košuljica! It's... It's so... UNCIVILIZED!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post (ukupno 2):
Mago de UmagoValsim
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Mi smo gorili na Pokemonima.
Igrale se lige, skupljale zvijezdice, promo karte, badge-vi.
Nas 3 frenda. Jedan fire, drugi grass i treci water.
Dan danas imam svoj deck. 2nd edition. Mozda cak imam i ovog Kinglera

To je bio zivot
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 2):
ValsimDeni
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

I kako to da i danas ne igrate TCG-ove?
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 291
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 347 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Aliensb »

Ja sam magic prije igrao dosta, cak sam se prije nego smo se upustili u boardgameove prvo smo krenuli s magicom, kupili jedno 8 starting deckova kroz vrijeme jer smo odlucili da ne zelimo ubacivati ekstra karte da ne napravimo disbalans deckova (osim kad smo ponekad kupili booster, sad ekipa u klubu dosta igra magic, ali igra commander i to najcesce u 3-4 igraca, a ja se ne mogu pomiriti da je novo normalno da partija magica traje 3-4 sata, i onda kad ispadnes ranije cekas sat vremena da se zavrsi ako bi ste drugu ili nesto drugo.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 408 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Mago de Umago je napisao/la: 31 kol 2023, 17:58 I kako to da i danas ne igrate TCG-ove?
Tko kaze da ne igramo? :D

Cak mi je i vecina board gameova koje imam neki deckbuilderi ili kartaske igre
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
Mago de Umago
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 813 puta
 pohvaljen: 678 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dendarii42 »

kovacu je napisao/la: 31 kol 2023, 18:59
Mago de Umago je napisao/la: 31 kol 2023, 17:58 I kako to da i danas ne igrate TCG-ove?
Tko kaze da ne igramo? :D

Cak mi je i vecina board gameova koje imam neki deckbuilderi ili kartaske igre
Joj i ja primjećujem da se olako zanesem kad vidim card heavy igru. A MTG i GoT karte i dalje čuvam iako ima nekih desetak godina kako nisam zaigrao.
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

Mago de Umago je napisao/la: 31 kol 2023, 17:58 I kako to da i danas ne igrate TCG-ove?
U mojem slučaju to je prvenstveno bilo jer je ekipa zašla u zrelije godine (čitaj kasno tinejdžerstvo). Došlo je vrijeme za razmišljanje o ozbiljnim stvarima (kao npr. upis na neki kvalitetni faks), i jednostavno se društvo osipalo. Zadnje sam igrao sve s 3-4 godine mlađom ekipom od sebe, a to se zadnje raspalo jer sam zbog više sile prestao dolaziti s roditeljima u Zagorje, a gdje sam jedino imao ekipu za to. Sada kada sam nakon XY godina ponovno uspostavio stare konekcije, vidim da si svi sačuvali svoje stare karte. Nisu ih prodali ili još gore bacili. Dapače ostao sam iznenađen kroz razgovor koliko je svima kao uostalom o meni, taj period ostao urastan u srcu kao najljepši period života. Neki su se čak i vratili tome i ponovno aktivno igraju i nalaze se. Tako da čak i ako se čovjek privremeno odvoji od omiljenog hobija, jednog dana će mu se kad tad ponovno vratiti :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Zorzy
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”