Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

kockica je napisao/la: 27 srp 2022, 19:19 https://boardgamegeek.com/boardgame/266192/wingspan
...

Nadalje, igra je skoro bez interakcije što vjerojatno nekima neće smetati.
...
Ipak većinom ćete uglavnom biti koncentrirani na svoju ploču kad ionako ne možete utjecati na protivnika.
Zbog ovoga sam preskočio ovu igru.
Igram ja i solitere. Ali ako je multiplayer hoću interakciju.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Vukozec je napisao/la: 27 srp 2022, 19:34
kockica je napisao/la: 27 srp 2022, 19:19 https://boardgamegeek.com/boardgame/266192/wingspan
...

Nadalje, igra je skoro bez interakcije što vjerojatno nekima neće smetati.
...
Ipak većinom ćete uglavnom biti koncentrirani na svoju ploču kad ionako ne možete utjecati na protivnika.
Zbog ovoga sam preskočio ovu igru.
Igram ja i solitere. Ali ako je multiplayer hoću interakciju.
Da, baš sam pričao sa ženom da nam toga fali. Tipa da se ukradu jaja, premjesti ptica i sl. No preko milijun prodanih primjeraka i visoke ocjene na bgg govori da ljudima očito to pase.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

Nastavljamo sa dexterityima


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
dadotanelorn
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... itters-war

Samo 18 kartica, 3 polja u kojima se borite i skupljate do 12 bodova.
Zapravo zvuči jednostavno i dosadno, ali igra je sve osim toga.

slika

Kao i nekolicina igara za 2 igrača, gdje se borite za polja (Schotten Totten, Hanamikoji, vjerojatno ih ima još) ima neki twist. Po meni glavna stvar u ovoj igri je mogućnost predaje runde, te gubitak bodova prema broju kartica koji ti je ostao u ruci.
I to sve zvuči kao jednostavno, ali kad se dodaju moći na tih 18 kartica koje su odlično izbalansirane prema jačini kartice dobije se nevjerojatno puno kombinacija, ali što je najbitnije i hrpa epskih preokreta, jer dolsovno sa duplo slabijom rukom po snazi kartica, a to je ono što se gleda, možeš odnjeti pobjedu pravilnim odigravanjem kartica.

Preporuka svakom tko voli igre u 2 igrača. Meni iskreno daleko najbolja od ovih kraćih, jer je izrazito zarazna i zabavna, te ima taj mini epic element da možeš okrenuti nemoguće.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 8):
dadokockicablacxPapavertanelornsamwisemargeDeni
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Deni »

Zadnje sto sam igrao nije boardgame, ali je nesto sto me odusevilo. Radi se o video igri Dicey Dungeons, dostpunoj za sve platforme; od steama do androida


Sam koncept igre me oborio s nogu i mogu reci da bikad nisam igrao video igru koja je imala jaci osjecaj igre na ploci. Radi se o dice placement, character construction fighting igri u kojoj pokusavate doci sto dalje (dublje), boreci s raznoraznim neprijateljima te unaprijedjujuci abilitye svog lika.

Ono sto je jako fora je sam osjecaj donosenja odluka. Prvo rolate kockice, a onda iste igrate na polja s razlicitim akcijama poput napada, obrane i drugih skillova.

Svaki lik je drukciji, npr prvi lik koji je dostupan uvijek rolla 4 kockice, dok drugi rolla dok ne probije 11 u zbroju. Kroz borbe sakupljate XP i coinse, koji sluze za jacanje HPa, odnosno kupnju novih abilitya.

Sve u svemu, tooopla topla preporuka.

--------

ok ok, igrao sam i Anachrony, al ta igra mi je i dalje dosadnjikava i monotona u odlukama koje se donose
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Vukozec »

slika

Prva partija Concordije (Venus) (shout out @Nuuq) i prva pobjeda.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 4):
Mago de UmagosadistikosmurfORnottanelorn
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

realuka je napisao/la: 08 kol 2022, 22:13 https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... itters-war

Samo 18 kartica, 3 polja u kojima se borite i skupljate do 12 bodova.
Zapravo zvuči jednostavno i dosadno, ali igra je sve osim toga.

slika

Kao i nekolicina igara za 2 igrača, gdje se borite za polja (Schotten Totten, Hanamikoji, vjerojatno ih ima još) ima neki twist. Po meni glavna stvar u ovoj igri je mogućnost predaje runde, te gubitak bodova prema broju kartica koji ti je ostao u ruci.
I to sve zvuči kao jednostavno, ali kad se dodaju moći na tih 18 kartica koje su odlično izbalansirane prema jačini kartice dobije se nevjerojatno puno kombinacija, ali što je najbitnije i hrpa epskih preokreta, jer dolsovno sa duplo slabijom rukom po snazi kartica, a to je ono što se gleda, možeš odnjeti pobjedu pravilnim odigravanjem kartica.

Preporuka svakom tko voli igre u 2 igrača. Meni iskreno daleko najbolja od ovih kraćih, jer je izrazito zarazna i zabavna, te ima taj mini epic element da možeš okrenuti nemoguće.
Game je koliko sam shvatio air, land and sea samo s drugacijim artworkom? Doduse, ako netko ne pati toliko na art, isti se moze isprintat za djaba pa ono :D worked for me...
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 15 kol 2022, 09:59
Game je koliko sam shvatio air, land and sea samo s drugacijim artworkom? Doduse, ako netko ne pati toliko na art, isti se moze isprintat za djaba pa ono :D worked for me...
Je je identična je, samo se razlikuje 5ica zelenih od prvog printa originala kako sam pročitao. Ali ovdje je art odličan i mislim da ju i više igramo jer nije onako čak niti bež nego ružno zelena.

Kad tako isprintaš i izrežeš kartice staviš ih u sleevove koji su prozirni i ne kuže se zapravo da su kartice različite ili moraš stavljati u sleevove koji su u boji iza?
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Ako se dobro sjecam, imao sam neke karte koje nicemu ne sluze, isprintao prednje i straznje strane, i samo stavio u sleevove s prednje i straznje strane karte koja je u njima, posluzilo je svrsi. Ok mi je game, ali ono, nije nesto previse sjeo ljudima s kojima sam igrao, odigrali oar puta i nije sad bas bilo interesa da im se igra vise, tako da je ovo posluzilo kao ok varijanta. Isto sam napravio s fantastic factories.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
realuka
Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 625 puta
 pohvaljen: 251 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Teehee(R) »

Na nedavno završenom godišnjem igrao se Carcassonne, Castles of Burgundy, Grand Austria Hotel, PARKS i Cascadia.
Prve dvije su već stari znanci, GAH i PARKS su nam relativno nove, a Cascadiu smo nabavili neposredno pred put.
Uz gornje koje su nam svi keeperi, igrali smo i https://boardgamegeek.com/boardgame/329082/radlands

Radlands je malena igra za dvoje, postapokalipticne teme gdje svaki igrač igru započinje sa tri kampa.
Cilj je protivniku uništiti sva tri kampa i to se može napraviti u nekih 20-30 min.
Kampove štite ljudi koji se nalaze ispred njih, a glavni resurs je voda.

Nisam slikao pa ću ukrasti radnom sliku sa neta:
slika

Privuklo nas je što tema podsjeća na MadMax svijet i igra dolazi u maloj kutijici pa se činilo dosta zgodno ponijeti ju na kampiranje, no u konačnici se igra i nije pokazala sjajna.

Idem prvo napisati što valja!
Karte su top kvalitete ali još bolje, grafika na njima je vrhunska. Karte(kako je to i uobičajeno) imaju neko kratko ime i cijenu(u vodi), no ovdje nema flavor teksta, ali to ovdje nije niti potrebno. Naime, kratkim imenom i grafikom ovdje nevjerojatno dobro opisuju efekt koji će karta napraviti. Npr, karta Famine(glad) ima efekt da svi ljudi kod oba igrača, osim jednog umiru. Ja zamišljam da velika glad upravo to i napravi, a iako to igra nigdje ne navodi, za razmisliti je kako je ovaj jedan preživio.
Jel.

Što nam nije sjelo?
Karte su vrlo često dvosjekli mač: npr možeš aktivirati svoj kamp da raznese samog sebe da bi razorio i tuđi(opet će grafika ovdje bez flavor teksta vrlo dobro dočarati zašto su oba grunula). Sličnih efekata ima i na People kartama, eto ova glad iz gornjeg pasusa je upravo takva. No, ne volim igre u kojima se teško stečene karte žrtvuju i još da mi istovremeno tako jako utječu na strategiju. Posebno je to ovdje izraženo jer jako malo karata uspije izaći na stol jer je resurs, voda, u krajnje ograničenim količinama(tema igre).
Drugo, pošto relativno malo karata izlazi na stol, one imaju izrazito jake efetke. I onda nema tu neke fine strategije i nadmudrivanja nego svakom kartom udaraš ili bivaš udaren vrlo jako. Npr ima karta koja ti na početku svakog turna donese extra vodu, i to ti daje čak 25% više resursa pred protivnikom i tak u svakoj rundi. Ako se ova karta dovoljno rano odigra, teško je sustići tu prednost.

Nakon treće i posljednje partije, otkrili smo recept za najefikasniji napad i time je igra dosta brzo postala jednolična.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Teehee(R) za post (ukupno 4):
tanelornrealukakockicajuri006
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”