Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Gutenberg

Post Postao/la dlakar »

sadistiko je napisao/la: 04 sij 2022, 22:56 slika

slika

Evo, kad je bal nek jebal! Koji je ovo dan i nova igra? Nema veze, kad ide nek ide.
Probali smo https://boardgamegeek.com/boardgame/339958/gutenberg i mogu reći da je igra skroz OK. Jako me podsjeća na Fresko, ali ovo je ipak kompliciranija igra i baš dobro da sam je ipak uzeo jer je taman dovoljno komplicirana za moju ženu, a da nije prejednostavna za mene :-D
Mislim da ima dovoljno karata za replayability tako da igra neće ići u istom smjeru svaki put.
Ti si se nešto raspištoljio u zadnje vrijeme. Još ćeš i psa natjerat da igra.... E kak bi tek tu osjetio svoju nadmoć
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Vidi se da su neki na praznicima
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Malo sam solirao sinoć. Guilds of London je bila prva. Izgubio naravno, ali je igra toliko dobra da je jedna od onih gdje nije problem izgubiti 😀
AI koji su napravili Ricky Royal i dizajner igre je jako jednostavan i zahtjevan. Definitivno za preporučiti ako je možete naći.

slika

Bonfire. Feld. Šta ću, slab sam na njega. Meni je ovo jednostavno genijalno. Jedan od težih Feldova, nešto kao Trajan. Napravio je jednostavan AI ali može se pobjediti. Highly recommended.

slika

Nakon te dvije sam odigrao dva Gloomhavena digital. Mislim da je ta igra trebala biti digital od početka. Jedini način da je igram je ovako. Ako ću igrati fizičku igru, onda jedino Jaws od the lion dolazi u obzir.

Live long and prosper.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 12):
dadoPapaverTeehee(R)Valsimjuri006Minsc1610tanelornDeniblacxrealuka i još 2 korisnika
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Opet malo solirao 😄
Ovaj Pharaon je stvarno podcijenjena igra.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 8):
Mago de UmagodadoPsyBurnValsimjuri006sadistikosmurfORnottanelorn
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

slika

Sinoć probali https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium

Ma pa mislio sam da nakon Prage neće više biti iznenađenja, ali ovo je do sada najbolje otkrivenje u novim igrama. Već dugo nisam igrao tako elegantnu igru. Potpuno jednostavnu i laku za igranje, a toliko toga se događa na ploči. Iako nam je svima bilo prvi puta, toliko smo svi uživali u igri da kao da je bilo ne znam koji put. Intrige, borbe koje su često neizvjesne do samog kraja. Ma baš super. Definitivno kupujem expanziju za nju. Jel netko ovdje već nabavio?
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
Valsimjuri006samwisedadokockicatanelorn
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Valsim »

@sadistiko Znači još nisam čuo ništa osim hvalospjeva za Dune: Imperium. Valjda će i nama doći na red jednom za isprobati :| .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la samwise »

Ja nisan puno očekiva od igre, pogotovo šta nisan toliko upoznat sa Dune tematikon. Uzea san je jer san samo vidia pozitivne komentare, šta na forumu, šta u video recenzijama. Na kraju je i mene oduševila, i sve koji su do sada sa mnon igrali. Jednom prijatelju je čak najbolja igra koju je dosad igra, a nije nov u hobiju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post:
kockica
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Mrzim vas. Nekako odolijevam kupiti ju, a vi tu pišete ode o njoj. Rijetko vidjela igre jer ovaj frend s kojim igram u 99% slučajeva ne zna engleski, a koliko vidim nije jezično neovisna...
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 859 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Mago de Umago je napisao/la: 06 sij 2022, 13:15 Mrzim vas. Nekako odolijevam kupiti ju, a vi tu pišete ode o njoj. Rijetko vidjela igre jer ovaj frend s kojim igram u 99% slučajeva ne zna engleski, a koliko vidim nije jezično neovisna...
Arnak ti uzmi vjeruj mi 😀
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 2):
Mago de Umagodlakar
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Nuuq je napisao/la: 06 sij 2022, 13:17
Mago de Umago je napisao/la: 06 sij 2022, 13:15 Mrzim vas. Nekako odolijevam kupiti ju, a vi tu pišete ode o njoj. Rijetko vidjela igre jer ovaj frend s kojim igram u 99% slučajeva ne zna engleski, a koliko vidim nije jezično neovisna...
Arnak ti uzmi vjeruj mi 😀
Pa planiram, ziher budem uzeo, ali sad mi zapele za oko neke druge. :Facepalm
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”