Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
juri006
Reactions:
Postovi: 261
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1623 puta
 pohvaljen: 609 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

Minsc1610 je napisao/la: 14 pro 2021, 20:19 Pa ovdje svi imaju zečeve za kućne ljubimce?!?!?! WTF????!!!?!!

Imam i ja.
Ovo je stvarno neka čudna pojava - mi isto imamo kunića :shock:
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 478
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

juri006 je napisao/la: 03 sij 2022, 22:42
Minsc1610 je napisao/la: 14 pro 2021, 20:19 Pa ovdje svi imaju zečeve za kućne ljubimce?!?!?! WTF????!!!?!!

Imam i ja.
Ovo je stvarno neka čudna pojava - mi isto imamo kunića :shock:
Imam ga i ja samo i hladnjači. 🤭🤭🤭
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

slika

naš malo liči na zeca, al fale mu uši :-)

slika

I evo, napokon sam probao i Gaia Project! Dobra igra, kao i Terra Mystica, ali teško je to sve uklopiti. Trebat će par partija, kao i kod Terre. Ne mogu još reći koja mi je bolja, ali svakako dobra igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 9):
realukakockicasamwisedadoBojan1983smurfORnotPapaverjuri006tanelorn
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Uuuuu, Gaia mi je mozda i najbolja igra. Terra je isto ok, ali Gaia mi je za klasu bolja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
sadistiko
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1028
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 782 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Stoji i meni doma Gaia, ceka da dođe na red, kad cu se odluciti uhvatiti u koštac s pravilima :D

Za sad je pao GWT 2nd edition za vikend. Fulao par stvari što sam naknadno skužio, tako da se ceka nova partija :D
U biti mi je super što je setup stvarno relativno kratak za game. Sve u svemu, very good game.
Btw, nisam sad na prvu skužio, ocito postoje neke građevine ili što, kako u biti uspiješ napraviti ove građevine za koje treba tipa 12 workera?
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 985 puta
 pohvaljen: 1011 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 04 sij 2022, 07:42 Btw, nisam sad na prvu skužio, ocito postoje neke građevine ili što, kako u biti uspiješ napraviti ove građevine za koje treba tipa 12 workera?
Overbuildaš, npr. Ako imaš zgradu od 4 inženjera/radnika sagrađenu, možeš preko nje sagraditi zgradu koja zahtjeva 8 radnika ako su ti i dalje 4 raspoloživa na tvojoj ploči
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la dlakar »

Meni je Terra Mystica u top 5 igara. Gaia Project sam smatrao više kao nekim reskinom terre sa tu i tamo izmjenjenim pravilima. Kolika je upće razlika između te dvije igre osim teme i koliko vidim modularne ploče?
Dali ima smisla posjedovati obje igre? U dvoje to ne bih nikada ni igrao, a to je koliko čujem prednost kod Gaie
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

dlakar je napisao/la: 04 sij 2022, 08:02 Meni je Terra Mystica u top 5 igara. Gaia Project sam smatrao više kao nekim reskinom terre sa tu i tamo izmjenjenim pravilima. Kolika je upće razlika između te dvije igre osim teme i koliko vidim modularne ploče?
Dali ima smisla posjedovati obje igre? U dvoje to ne bih nikada ni igrao, a to je koliko čujem prednost kod Gaie
Koliko sam pratio, na stranu neke izmjene ali upravo u tome leži glavna razlika, terra za veći a gaia za manji broj igrača tako pa biras u odnosu na igraću grupu koju imaš. Ni ja ne vidim smisla za posjedovanje obje igre, a gaia mi je na nekoj wishlisti ako dođu bolja vremena
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 938 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

dlakar je napisao/la: 04 sij 2022, 08:02 Meni je Terra Mystica u top 5 igara. Gaia Project sam smatrao više kao nekim reskinom terre sa tu i tamo izmjenjenim pravilima. Kolika je upće razlika između te dvije igre osim teme i koliko vidim modularne ploče?
Dali ima smisla posjedovati obje igre? U dvoje to ne bih nikada ni igrao, a to je koliko čujem prednost kod Gaie
Dvije najveće razlike su modularna ploča i technology tracks u GP, koje stvaraju osjetnu razliku u gameplayu. Uz to je još i tema drugačija pa po mom mišljenju ima smisla obje posjedovati, iako ja ne bih. :)

TM sam igrao jednom, a GP posjedujem i igrao sam ju osam puta, večeras baš imamo dogovorenu jednu partiju u troje. 8-)
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Temple track (technology) su puno bolje rijeseni u GP. I trenutno nemam nijednu, Gaia je jedna od sljedecih akvizicija, ali cisto sumnjam da bi uzimao obje samo zato jer tesko da bi TM vadio na stol pored GP...
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”