Cijene igara po trgovinama

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

thegrey je napisao/la: Ekspanzije me ne zanimaju iz par razloga:
- ekspanzijama se pokusava dodati vise layera strategije, a time se gubi ono zbog cega sam istu i kupio. A to je da bude introduction game za ljude koji inace ne igraju drustvene igre
- povecavanje broja igraca na 5&6. Ne svida mi se downtime sa 5 ili 6 igraca u repetitivnim fazama igre.

Za ljude koji slicno razmisljaju, mislim da je ipak bolje uzeti jeftiniju verziju.

Disclaimer: Da ne bi krivo zvucalo, igra mi je i dalje jako dobra, naravno iz perspektive sto od nje ocekujem. Za sve nakon toga, vadim nesto drugo iz ormara :)
Potpisujem u cijelosti! :)

Nekako mi je uvijek žal kupit ekspanziju jer košta skoro kao i neka stand-alone igra, a zapravo se i dalje melje ista igra. Ovako si radije kupim neku posve drugu igru.
ajde ekspanzija mi ima smisla u uvjetima da je original užasno dosadan i loš, pa ekspanzija drastično spašava stvar, ili pak ako mi BAŠ treba ta igra za više igrača, a ekspanzija baš to radi.
Osim toga pri odluci o kupnji ekspanzije uvijek imam ojećaj kao da opet kupujem istu igru, pa mi je žao novaca, a nisam naletia na TAKO LUDO DOBRU igru da bi me držala vijekovima, pa da drmam po ekspanzijama. Više me pere znatiželja kakve su druge igre ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la Gordan »

Ima smisla, ali dam vrlo kvalitetnih protuprimjera: Carcassonne (ne kažem da su sve - njih valjda 20 - ekspanziej baš dobre, ali prvih par je sigurno odlična stvar), Race For The Galaxy - prva ekspanzija (iako je igra mrak i bez nje) a možda i najviše od svih - Alhambra koja tek s prvom ekspanzijom zablista u punom sjaju (a i druga mi se čni jako dobra).
mislim da je problem u ekonomskoj strani. mnoge igre su trebale bit izdane odma kompletne, ali u ovom svijetu svi žele samo zaradu, tako da se već kod izrade nove igre u startu planiraju i ekspanzije (odvratni kapitalizam...). Onda na kraju, kad ispucaju sve, izdaju box orginal + ekspanzije i dobiješ produkt kakav je trebao bit u startu :(
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

Znao sam da ćeš igrati na kartu Carcassonneta. :D

Da, npr. Fresco dolazi odmah sa tri ekspanzije, pa igraj što te volja i u kojoj kombinaciji hoćeš :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la mado »

Naseljenike otoka Catan na hrvatskom, LaserPlusa sam dobio na poklon, a kupljeni su za 150kn u Merkatoru. Prvu i drugu ekspanziju, Seafarers i Cities & Knights sam kupio u LOM-u u akciji, kupiš 2, platiš 1. Cijena je bila 199kn. Treću ekspanziju za Catan, Traders & Barbarians sam platio oko 250kn i vrijedi svake lipe. Kupio sam još proširenje za originalnu igru za 5/6 igrača za nekih 50kn.

Kupio sam Alhambru za nekih 250kn u LOMu i 5 ekstenzija u akciji 2za1. Svaka ekstenzija po punoj cijeni je oko 180kn, znači 250kn+5*180kn= 1150kn za cijelu igru sto je previse. Vani se može kupiti Big Box izdanje gdje se u 1 kutiji dobije originalna igra sa svim dodacima za oko 400kn. Mislim da bi samo tu verziju trebalo proizvoditi/prodavati/kupovati. Originalna igra nije loša, ali tek je s dodacima prava stvar i dobiva na igrivosti, zabavnosti.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: Mislim da bi samo tu verziju trebalo proizvoditi/prodavati/kupovati. Originalna igra nije loša, ali tek je s dodacima prava stvar i dobiva na igrivosti, zabavnosti.
Da, potpuno se slažem. Budem to preporučio Carta Magici da uzima umjesto vanilla Alhambre ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la mado »

grof je napisao/la:
mado je napisao/la: Mislim da bi samo tu verziju trebalo proizvoditi/prodavati/kupovati. Originalna igra nije loša, ali tek je s dodacima prava stvar i dobiva na igrivosti, zabavnosti.
Da, potpuno se slažem. Budem to preporučio Carta Magici da uzima umjesto vanilla Alhambre ;)
Slično postoje i Big Box verzije Carcassonne-a. Pa bi bilo lijepo i njih imati :)
Kod Alhambre me živcira nošenje 6 kutija kad se idem igrat k nekome. Slično mi je i s Catanom. Za njega nažalost ne postoje Big Box verzije :(
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: Slično mi je i s Catanom. Za njega nažalost ne postoje Big Box verzije :(
Ne, ali ti daje odličnog prostora da sam iskemijaš kakav home-made kofer :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la mado »

U Turbo Limachu u Avenue Mallu sam vidio Naseljenike otoka Catan na hrvatskom jeziku za 250kn.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”