Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

Zanimljivo, i u Puerto Rico-u me dojmila širina mogućnosti... očito različito doživljavamo strategiju. No, izgleda da ću se morati dokopati Caylusa :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
AlphaScorpii
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 stu 2011, 21:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la AlphaScorpii »

grof je napisao/la:Zanimljivo, i u Puerto Rico-u me dojmila širina mogućnosti...
Ma i mene je dojmila i još uvijek to stoji, ali iako postoji toliko mogućnosti, nekako je očito koje su najbolje.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

A Race for the Galaxy? (iako ni nju još nisam odvrtio, također me svrbi).
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Race for the Galaxy sam igrao više stotina puta. Puerto Rico samo jednom. Race me i dalje oduševljava mogućnostima, širinom, dubinom, svime :) Po mnogima je Race bolji od PR, jer u PR imaš zgrade koje imaju samo 1 bonus u fazi, a u Race većina karata ima nekoliko bonusa, po jedan ili više u pojedinoj fazi. Karte su multifunkcionalne.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la smi »

Khm, usporedjivat jednu s drugom je pomalo besmisleno. Ok, nekome se vise svidja RFtG nekome Puerto Rico. U jednoj igri izvlacis random karte iz decka, druga je skoro pa perfect information euro. Dodirnih tocaka skoro pa da i nema (ajde, odbar uloga, koji opet ne funkcionira ni priblizno isto).
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1182 puta
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la mado »

Ne slažem se da nema smisla uporedivati te dvije igre. Ima smisla bilo koje 2 igre, ili vise njih. A pogotovo ima smisla uspoređivati PR i Race, pogotovo jer je potonji nastao na temelju prvog. A bilo je riječi o mogućnostima i kompleksnosti. Race mi se čini kompleksniji. Moram odigrati PR još nekoliko puta, pa vidjeti kakvi se mi dojmovi. Za sad bih preporučio obje igre. PR se brže i lakše uči, pa je bolji kandidat.
Da se vratim na temu, prošlu nedjelju sam igrao Agricolu. Ta igra mi se čini da nam nikada neće dosaditi, pogotovo kad počnemo koristiti dodatne deckove, a poslije i proširenja.
AlphaScorpii
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 stu 2011, 21:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la AlphaScorpii »

grof je napisao/la:A Race for the Galaxy? (iako ni nju još nisam odvrtio, također me svrbi).
Nisam igrao... nekako se ne vidim u igrama s kartama (iako igram poker poluprofi hehe).
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la grof »

AlphaScorpii je napisao/la:
grof je napisao/la:A Race for the Galaxy? (iako ni nju još nisam odvrtio, također me svrbi).
Nisam igrao... nekako se ne vidim u igrama s kartama (iako igram poker poluprofi hehe).
:mrgreen:
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 556
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la frle »

Danas sam konačno igrao Middle-Eearth Quest i moram priznat da sam oduševljen. Inače obožavam LOTR tematiku i ovo je savršena priča i sve je jako zanimljivo i treba dosta razmišljati i planirati. Igrao sam kao heroj i jedva čekam uskoro probati igrati kao Sauron :)
battlemace
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Što ste zadnje igrali?

Post Postao/la battlemace »

Danas sam nakon dugog vremena nabacio Twilight Struggle. Odlicna igra jedino mi je zao sto je cesce ne uspijem odigrati. Mana joj je sto partije traju oko 2 do 3 sata.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”