Društvene igre u Hrvata

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la Gordan »

Evo još jedan koji je lud za igrama, a ne igra baš ništa od računalnih :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sanja
Reactions:
Postovi: 18
Pridružen/a: 27 tra 2011, 17:35
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la sanja »

Je, pa da, računalne su tako usamljeničke. Idem ja, pucam po svemu što se kreće. Ili: Idem ja, gradim svoj gradić. Ili: Idem ja, i radim što ti već ne. Možda kad igraš u mreži, prek neta, možda su stvari drugačije, ali ipak je ono: ja tu, drugi igrač u Tunguziji, treći u Bogtepitagdje, pa se mi kao družimo i igramo. Ak zapravo poznaš ljude s kojima igraš to onda pretpostavljam da može biti zanimljivo. Jer onda možeš naći se s ljudima i uživo raspravljati o odigranom.
Neke od društvenih igara se daju igrati solo. Probala ja. Iiiisuse kak' dosadno! Radije bih si čupala nokte tupim kombinirkama. Zaključak: ne volim ja igre zbog igri, neg' zbog društva. Dobro, ima nešto i u igrama, ko' i u nekretninama.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la grof »

sanja je napisao/la: Zaključak: ne volim ja igre zbog igri, neg' zbog društva. Dobro, ima nešto i u igrama, ko' i u nekretninama.

Potpisujem :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la Gordan »

a to ne potpisujem :P volim društvo, naravno, ali obožavam i igre :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la grof »

Gordan je napisao/la:a to ne potpisujem :P volim društvo, naravno, ali obožavam i igre :)
Da, to je ubojiti spoj :D

Ne znam kak vama, ali meni sama pobjeda u igri ne igra neku preveliku ulogu. Ja uživam u samom tijeku igre, tj. volim igrati. U toj "drugoj" stvarnosti, a pobjeda ak dođe, dobro dođe.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la Gordan »

hmm pa iskreno, volim pobjeđivati i volim kad svi igrjau da pobijede (dokle god imaju šanse) jer onda bude zanimljivija igra. posebno je to bitno kod igara tipa A Game of Thrones, jer tu ako je jedan igrač nezainteresiran, pobjednik je odma odlučen (njegov susjed). ali naravno, gušt je u dobroj igri, bez obzira ko je pobjednik (pa makar to bio i ja ;) )
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la grof »

Gordan je napisao/la:hmm pa iskreno, volim pobjeđivati i volim kad svi igrjau da pobijede (dokle god imaju šanse) jer onda bude zanimljivija igra. posebno je to bitno kod igara tipa A Game of Thrones, jer tu ako je jedan igrač nezainteresiran, pobjednik je odma odlučen (njegov susjed). ali naravno, gušt je u dobroj igri, bez obzira ko je pobjednik (pa makar to bio i ja ;) )
Ma treba igrati da se pobijedi, to jest cilj igre, no želim reći da igram zbog igre, mehanike, figurica. To mi je posebni gušt. naravno da igram s ciljem pobjede, ali ako gubim, ne deprimira me to...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la Gordan »

jasno :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 206
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 194 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la danijel2008 »

Eto da i ja kažem svojih 5 pametnih. Iskreno, ne sjećam se kad sam zadnji puta igrao neki boardgame s ciljem da pod svaku cijenu moram pobjediti inače ću porušiti sve figurice jel nisam najbolji (što je tužno susreo sam se i s takvima, jednom i nikad više). Igram da se zabavim, ne da pobjedim ali ću uvijek protivniku pružiti svoj maximum (koji isto očekujem i od njega). Uvukao sam neke ljude u "gejmanje" ali poznam samo njih par koji su istinski zaljubljenici spremni u istom trenutku ostaviti bilo šta što rade jer su dobili poziv da će se na toj i toj lokaciji bacati kockice, slagati tileovi ili bidati sa tokenima za prevlast. Tužno je to da večina ljudi koje ja znam rapidno gubi interes za boardgame ako u njemu nema goblina, klerika, magičnih napitaka za dexterity ili ogromnih mačeva koji svjetle plavo i imaju opake statistike. Pokažem im igru kao što je Carcassonne i oni odmahnu glavom da je bezveze, a nisu ni probali. Ne postoji boardgame koji sam odbio probati jer mi se na prvu učinio neinteresantnim. I onda je takve ljude teško zadržati zainteresiranima. Isto tako ovdje kod nas u Osijeku kronično fali neki prostor gdje bi se ljudi mogli okupljati, sjesti za stol s nekime tko je doneo neki boardgame i baciti partiju. Već duže vrijeme razmišljam kako bi probao takvo nešto porenuti u Osijeku, ali problem je em što smo ostali bez LOM-a (i ostao je One2Play i bakugani i juha puna muha i bejblejdovi), em što je teško doći do ikakvog prostora. A i manje više sam solo u tim idejama pa bi svo svoje slobodno vrijeme morao uložiti u to. Nit to mogu nit to želim. Vizija je tu. Nadam se da će se ova vrst zabave ipak malo popularizirati i kod nas pa će postojati puno bolji odziv i interes ljudi za nečim takvim. Eto sori malo sam se raspisao, hvala na slušanju. :D
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Društvene igre u Hrvata

Post Postao/la buraz »

Mudro zboriš :)
Najgore mi je kada igram sa nekim tko je napola zainteresiran u igru, uopće ne pazi što se zbiva i sve radi prek qurca. Pogotovo kad je to osoba koja je sama htjela doći igrati :roll:

NAdam se da ćeš pronaći neku ekipu u Osijeku :)

I daj lupi koji put enter drugi put ;)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”