Hobbit, Khazad-Dum, Heirs of Numenor, Osgiliath, LakeTown

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Hobbit, Khazad-Dum, Heirs of Numenor, Osgiliath, LakeTown

Post Postao/la mado »

Jel ima netko neka proširenja, a da nisu dio ciklusa Shadows of Mirkwood (prvih 6 AP)?
U Carta Magici su neko vrijeme imali Khazad-Dum, ali se rasprodao i nema ga već duže. Na Bookdepositoryju ga nema uopće :( Tko zna kad će ga dobiti u Carti, kao i cijeli ciklus Dwarrowdelf (istraživanje Morije, borba s balrogom... aaaaaaa... :)).

Za 2 mjeseca (i manje) dolazi prvi Hobbit u kina, a ja bi igrao prvo saga proširenje The Hobbit: Over Hill and Under Hill. Jel uspio tko to nabaviti?
A 2 print-on-demand proširenja: The Massing at Osgiliath i The Battle of Lake-town?

Ako imate nešto od toga, koji su dojmovi? I biste li bili ljubazni navratiti u igraonicu s tim proširenjima da ih mi ostali zaigramo malo :)
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 556
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Hobbit, Khazad-Dum, Osgiliath, LakeTown

Post Postao/la frle »

Ja imam sva proširenja iz Shadows of Mirkwood ciklusa i ono što te zanima, imam Khazad dum.

Khazad dum sam još u prvom mjesecu uzeo sa Maelstorma i super je ekspanzija, ima poprilično zeznute questove, igrao sam ih u dvoje i u troje, niti jednom ih nismo prošli :P , ali sam ih nisam probao jer nisam imao vremena. Nažalost nisam od tada nabavljao ništa vezano uz ovu igru, jer nema u Hrvatskoj, a izvana mi se nije dalo naručivati jer s prijateljima uglavnom igram Middle-Earth Quest igru.
Vidio sam to proširenje Hobbita i ja bi ga vrlo rado probao, isto sada dolazi novi deluxe expansion i njega bi volio imati. Naravno sve avanture iz Dwarrowdelf ciklusa, ali financijski treba skupiti nešto novaca za sve to. Maelstorm će ih valjda imati kada se prebaci u novo skladište pa onda možda naručim poredu po dvije nove avanture mjesečno.

Budem probao doći u igraonicu jednom da probate Khazad dum i da ja konačno uspijem možda uz tuđu pomoć ga proći :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Hobbit, Khazad-Dum, Osgiliath, LakeTown

Post Postao/la mado »

Odlično. Donesi Khazad-Dum pa ćemo ga pobijediti zajedničkim snagama, ako treba i u 4 igrača. I MEQ donesi. To bih volio igrati, sigurno i drugi. Gdje si to nabavio? I koliko traje jedno igranje? LOTR je dosta popularan, a dolaskom Hobita u kina će biti i više. Igrao se War of the Ring u igraonici jedan vikend, to je kao najbolja LOTR igra.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 556
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Hobbit, Khazad-Dum, Osgiliath, LakeTown

Post Postao/la frle »

MEQ sam nabavio sa prijateljima krajem 2 mjeseca u algoritmu, zadnju kopiju smo jedva uspijeli nabaviti.
Igra je dosta zanimljiva, na početku traje 3h, a onda kada igrači skuže kako se igra traje do 2h jedna partija, ali maximalno 4 igrača, jedan igra Saurona dok ostala 3 heroje. Radnja se kao odvija između Hobbita i LOTR-a. Budem i njega donio kada ću dolaziti.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Hobbit, Khazad-Dum, Osgiliath, LakeTown

Post Postao/la mado »

Tko zna kad će biti ova proširenja dostupna u Hrvatskoj, pa evo par linkova za povoljne kupnje.

Sva 3 proširenja imaju tu: http://www.boardgameextras.co.uk/index. ... MOWhiBnF8E

Kod BookDepositoryja provjerite i .com i .co.uk, jer znaju biti znatne razlike u cijeni, tj. velik popust na jednoj stranici, a na drugoj ne. Također savjet za naručivanje s BookDepositoryja: pošto je shipping besplatan, ako na naručujete više igara, naručite ih po 1 igru po paketu, a ne bi bio ni loš razmak dan-dva između narudžbi da se povečaju šanse izbjegavanja carine/poreza.

Ako je nešto Currently unavailable, ostavite im e-mail, pa će vam javiti čim dobiju nedostupnu igru.

Khazad-Dum: ( naziv nije ispravan, ali se vidi po barkodu da je riječ o ovom proširenju)
http://www.bookdepository.co.uk/Lord-Ri ... 1616612177
http://www.bookdepository.com/Lord-Ring ... 1616612177

Heirs of Numenor:
http://www.bookdepository.co.uk/Lord-Ri ... 1616614454
http://www.bookdepository.com/Lord-Ring ... 1616614454

Hobbit 1: Over Hill and Under Hill
http://www.bookdepository.co.uk/Lord-Ri ... 1616614416
http://www.bookdepository.com/Lord-Ring ... 1616614416

The Hobbit 2: On the Doorstep
http://www.bookdepository.co.uk/Lord-Ri ... 1616615406
http://www.bookdepository.com/Lord-Ring ... 1616615406
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Hobbit, Khazad-Dum, Heirs of Numenor, Osgiliath, LakeTow

Post Postao/la mado »

Jučer smo u igraonici igrali Heirs of Numenor, 2x prvi scenarij Peril in Pelargir (DL= 5). Jednom smo izgubili, jednom pobijedili ali navučeno :D
Neprijatelja ima i previše, a kradu karte i resurse, neki daju i lijepi damage čim se sukobe ili prije napada. Lokacije nas nisu mazile, a črečeriji su za čupanje kose (pogotovo kad pokose saveznike) :) Kvesta se sa oružjem, koje ti opet treba i za borbu, osim u zadnjem dijelu kad se normalno kvesta, a onda nemaš s čime :).
Igrali smo 2 igrača mono Tactics i Leadership da isprobamo novog Boromira (Leadership, 11, 1, 3, 2, 5) koji svim Gondorcima daje +1 oružja, ali samo ako ima barem 1 resurs kod sebe. A drugi novi heroj je Beregond (Tactics, 10, 0, 1, 4, 4). Gondor je i sentinel i kaže: Lower the cost to play Weapon and Armor attachments on Beregond by 2. Svaka mama bi ga za zeta :D Al su mi ga svejedno uspjeli ubiti :(
Uglavnom izazovno, teško i zabavno :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Hobbit, Khazad-Dum, Heirs of Numenor, Osgiliath, LakeTow

Post Postao/la mado »

Jel netko uspio pobijediti prvi scenarij Into the Pit iz Khazad-Dum deluxe proširenja? Ja još uvijek nisam nakon 11 pokušaja :) Obično na negdje petom, šestom pokušaju pobijedim novi scenarij, ali ovo je posebno teško. Svako malo Surge i Doom, lokacije se međusobno pojačavaju (pogotovo Dark), a i lijepo prijete da 4 i 5. Shadow efekti su da bolji ne mogu biti s odbacivanjem progress tokena ili još bolje likova :) A neprijatelji redovito pošteno napadaju, pogotovo kad im shadow pojača napad. Gine se na sve strane :) I ima lančanih reakcija, kad se samo otkrivaju nove karte, sve gora od gore.

Scenarij je inače jako zabavan i tematski totalno pogođen, ali je težak. Malo sam si ga dodatno otežao, jer ne koristim karte koje se tematski ne uklapaju u podzemlje Morije (tipa orlovi, konji, neki likovi koji nikada ne bi išli u podzemlje i sl.)
Kakva su vaša iskustva?
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2283
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1181 put
 pohvaljen: 1172 puta
Kontakt:

Re: Hobbit, Khazad-Dum, Heirs of Numenor, Osgiliath, LakeTow

Post Postao/la mado »

Uspio sam pobijediti sva 3 scenarija iz Khazad-Dum proširenja. Prvi mi je ispao najteži (trebalo mi je 12 pokušaja), ali je jako zanimljiv i tematski bogat. Drugi je isto težak, ali ga se može završiti u 3-4 kruga ako jako forsiraš questanje. Samo su 2 karte scenarija, al svaka zahtjeva 15-tak progress tokena. Srećom se dwarfovima lako pojača questanje (čak do +5WP po dwarf liku, +1WP od Daina i +4WP od Untroubled by Darkess kad je aktivna lokacija Underground), pa se to lako izvede. Treći scenarij je kao najteži, al sam ga pobijedio iz trećeg pokušaja. Ima jaki story-telling element, ali i sreće kod karata scenarija. U njemu heroji bježe od balroga koji ne napada direktno, samo jako prijeti i izvodi razne nepodopštine (lokacijama, shadow efektima i treacheryjima). Igrači mogu pobijediti na 2 načina, a oba su teška, svaki na svoj način.
Malo sam si otežao igranje ova 3 scenarija, jer ih igram bez Orlova, konja, šumskih obrana i svega sličnog čemu nije mjesto tematski u Moriji :) Sva tri scenarija su bogati detaljima iz Morije. Neki goblini napadaju zadnjeg igrača, neki prvoga. Trolovi i neki napadi se ponašaju kako se i moraju u skučenim prostorima. Kad krene masovni napad goblina i orkova, množe se kao u knjigama/filmovima i dolaze u hordama koje je teško zaustaviti (ako ne i nemoguće). Opet tematski, najbolje je pokušati što brže pobjeći. Odlično proširenje :thumbs

Nabavio sam i prvi print-on-demand scenarij Massing at Osgiliah koji je prvotno bio izdan na GenConu u augustu 2011. Jako je težak. Postaje teži s brojem igrača. Ima odlične tematske detalje.
Spoiler: glavni neprijatelj je Witch-King (40/6/6/6/11). Jako ga je teško ubiti, ali se može. 17 napada se može izvesti s patuljcima. Recimo Gimli sa Citadel Plate ili dva (+4 ili +8 na napad), pa koji Khazad, Khazad (+3) i još pokoji trik. Nažalost jako teško za isvesti i do sad mi nije uspjelo. Ne stigneš bildati jednog lika, štediti karte napada za njega i prolaziti 4 faze scenarija. Teško ga je ubiti, a ako ga ostaviš u staging area, onda je teško progutati njegovih 6 prijetnje. A ako ga ostaviš sukobljenog, onda ti diže threah za 3 i ubije jednog lika svaki krug. Brzo uništava igrača na jedan ili drugi način.
Pokušao sam drukčiji pristup, a to je pobjeći Witch Kingu, a ne ga pokušati ubiti. To mi je i uspjelo s Rohan deckom. Trebalo mi je 20 pokušaja za ovu pobjedu, ali je svaki poraz bio jako zabavan i napet. Pobjegao sam mu sa Astonishing Speed koji svakom Rohan liku daje +2WP. Ovo igranje mi je bilo povod za prvi sešn report na BGG-u: http://www.bgg.cc/thread/995261/solo-ro ... -osgiliath
Odlični scenarij, ali jako težak. Moram ga probati još uživo s drugim ljudima, a obavezno ga moram pobijediti barem jednom s mrtvim Witch Kingom na kraju sbatine
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”