Osnovne informacije

SEZAM (skraćeno od SEkcija ZA Minijaturiste) je sekcija udruge “Igranje” koja se bavi aktivnostima vezanim uz igre s minijaturama. Od sastavljanja minijatura, preko bojanja i igranja strateških igara, te izrada terena i display boardova, sve je dio dnevnih aktivnosti SEZAMa.

Koje pogodnosti nudi SEZAM?

Naš cilj je osigurati sve što jednom igraču treba za veliki opseg strateških igara s minijaturama, izuzev vlastitih minijatura, naravno 😉 . Trenutno na raspolaganju imamo:

  • četiri 6′ x 4′ igrače table (pogodno za WH40k, WH:AOS, T9A)
  • dvije 4′ x 4′ igrače table (pogodno za Frostgrave, Necromunda)
  • tri 22″ x 30″ igrače ploče (pogodno za Kill Team, Warcry)
  • izbor osnovnih boja i kistova dostupnih za korištenje
  • desetak mjerila s vrijednostima u inčima
  • skroman izbor 3D i 2D terena za igru (SF i Fantasy tematike)

Konstantno radimo na unaprjeđenju našeg inventara, s velikim naglaskom na pribavljanje novih terena (bilo kupovnih ili vlastite izrade). Za ostale pogodnosti, vidi SEZAM Program.

Kada je SEZAM otvoren?

Vidi radno vrijeme

Koliko košta ulaznica?

  • za članove 0 kn
  • za ostale 10 kn po danu

Kada moram platiti ulaznicu?

U okviru SEZAMa, ulaznica se plaća za korištenje prostora. Pod korištenje prostora ubraja se slaganje ili bojanje minijatura, i igranje strateških igara s minijaturama. Ulaznica vrijedi cijeli dan i u nju su uključene i sve standardne pogodnosti. Za više informacija vidi igraonica Meeple’s Corner

Kako da dođem do više informacija u vezi igara s minijaturama ili SEZAMa?

Što god te zanima, slobodno pitaj na naš Discord server, forum, ili naš e-mail sezam@igranje.hr  🙂

Gdje mogu saznati više o članstvu i članskim pogodnostima?

Vidi članstvo u udruzi

SEZAM Program

  • SEZAM Studij – Svaku od igara uvrštenih u program studija možete naučiti u radno vrijeme SEZAMa. Program SEZAM Studij Nema nikakvih preduvjeta koje morate ispuniti. Igre u programu studija možete doći naučiti i isprobati bez prethodnog znanja o igri i bez minijatura ili drugih investicija. Najava nije nužna, ali je poželjna kako bi voditelj mogao osigurati sve što je potrebno za igru koju želite naučiti, te da ima dovoljno vremena podučiti vas. Najaviti se možete putem e-maila sezam@igranje.hr, ili putem kanala #studij na našem Discord serveru. Igre koje su trenutno u programu studija:
  • SEZAM Sezona – Sezona je određeni vremenski period u kojem igrači skupljaju bodove za pojedine igre. Bodovi se skupljaju po unaprijed određenim pravilima. Cilj SEZAM Sezone je držati igrače angažiranima tijekom cijele godine i poticati rast zajednice. Za sezonu nije potrebna prijava igrača, potrebno je prijaviti samo pojedinu odigranu partiju (u radno vrijeme SEZAMa), a sukladno tome, igrači se u sezonu mogu priključiti u bilo kojem trenu. Kao dodatan bonus, igrači se mogu veseliti i achievementima, o čemu možete pročitati više u ovoj objavi bloga. Na kraju godine, održat će se dodjela nagrada.
  • SEZAM Radionica sastavljanja i bojanje minijatura (kontinuirana radionica) – U sklopu programa SEZAM Radionica možete doći u radno vrijeme SEZAMa i uživati u besplatnim savjetima voditelja u vezi sastavljanja i/ili bojanja minijatura. Sve što vam treba je vaša minijatura, a boje i alati dostupni su u SEZAMu. Gdje je kvaka, pitate se? Kvake nema, ali u sklopu kontinuirane radionice voditelj ne posvećuje vrijeme isključivo vama, već i ostalim posjetiteljima

Radno vrijeme

SUBOTA*
9 – 16 h

*zbog obveza voditelja radno vrijeme može varirati, ažurne informacije o radnom vremenu možete pronaći na SEZAM Discord serveru ili upitom na sezam@igranje.hr

Sezona

#
Igrač
Bodovi (sezona)
Broj pobjeda (tie breaker 1)
Broj partija (tie breaker 2)
Win/Game ratio
Kill Count (tie breaker 3)
Kill/Game ratio
Casualty Count
Casualty/Game ratio
Broken Count
Broken/Game ratio
in-game bodovi
999Miljac808240.33833.46853.5430.1389
2Balaclava618150.53674.47352.3340.2768
4Mayhem38480.5293.63303.7520.2556
3Zagor519110.82605.45252.2710.0947
1The Greyseer717190.37774.05985.1660.32124
5Eldrad37580.63303.755670084
6lupavlov31480.5273.38455.6340.539
8Franc12221115.531.5004
9Archon10120.54294.510.50
11Moki40103355008
12Nolamik40102244002
13the zmaj40100033110
10Bozz7120.5168126006
7The Itchy Gun24441112.751640035

#
Igrač
Bodovi (sezona)
Broj pobjeda (tie breaker 1)
Broj partija (tie breaker 2)
Win/Game ratio
Kill count (tie breaker 3)
Kill/Game ratio
Casualty count
Casualty/Game ratio
Leader dead count
Leader dead/Game ratio
Average warband size
1Natsugawa21360.5172.83333333318310.16666666678
999Miljac16250.4193.8214.230.610.6
2Željko1103051.666666667103.333333333008.666666667
3Martin81116622119
4Feder Tzu611177441111

Igrač
Bodovi (sezona)
Broj pobjeda (tie breaker 1)
Broj partija (tie breaker 2)
Win/game ratio
Glory (tie breaker 3)
Izvršenih objectiva
1HULK6111145
999Miljac401022