Zašto volontirati kod nas?

Prvenstveno zato jer je volontiranje odličan način za provođenje slobodnog vremena. Još ako volontiranje uključuje i igranje – tim bolje! A upravo je to što mi nudimo svakom volonteru. No idemo redom:

• Svojim dobrovoljnim radom doprinosiš zajednici, uveseljavaš ljude i pomažeš onima kojima je to potrebno, ali i sebi.
  • Vrlo je važno i stjecanje radnog iskustva koje će ti dobro doći u budućnosti kada ćeš tražiti posao.
  • Volonterskim radom dobivaju se i posebni bodovi za upise na fakultete, pogotovo u inozemstvu. A naša udruga uvijek nagrađuje vjerne i vrijedne volontere.
  • Upoznat ćeš mnoge ljude sličnih interesa i razviti suradnju, pa i prijateljstvo s njima, tako da nećeš biti usamljen/a. Možeš pozvati i svoje prijatelje da ti se pridruže.
  • Volontiranje je kvalitetan način za provođenje vremena i ispunjavanje besposlenih vikenda. Umjesto višesatnog pasivnog ležanja ispred TV ekrana ili surfanja po društvenim mrežama, možeš učiniti nešto korisno i usput se dobro provesti (pogotovo kod nas uz odlično društvo i društvene igre)
  • Ovo je jedna od aktivnosti koja ti može najviše pomoći da razviješ samopouzdanje i izgradiš svoj stav. Osjećat ćeš dobro jer ćeš raditi nešto što voliš.
  • Kada stekneš dovoljno iskustva, možeš sam/a pokrenuti svoje projekte ili postati voditelj tima u udruzi. Mi uvijek trebamo odgovorne voditelje i ljude sa svježim idejama za razvoj ciljeva naše udruge.
  • Volontiranjem i nesebičnim radom razvijaš empatiju i osjećaš se sjajno jer činiš nešto lijepo i korisno za druge.
  • I na kraju, uz brojne nove prijatelje i prijateljice koji dijele tvoje interese, možda upoznaš i svoju volontersku srodnu dušu…tko zna? 😉

Što trebamo?

U našoj udruzi možeš raditi na nekoliko bitnih područja koja uključuju socijalizaciju putem igranja modernih društvenih igara, a prije svega svakako ti preporučamo da nas proučiš putem našeg Statuta. No, ovo su tri glavne stvari u kojima bi voljeli da učestvuješ:

1. Vođenje igraonice Meeple’s Corner: Igraonica je jezgra naše udruge. Opremljena je s velikim brojem stolova i stolica te sa stotinama društvenih igara za svačiji ukus. Tu se nalazimo, tu se igramo i tu se družimo. Redovno, na tjednoj bazi po nekoliko puta. Na igranja nam najviše dolaze mladi (srednjoškolci, studenti, zaposleni) i obitelji s djecom. Ima nas sve više koji volimo društvene igre za stolom. Kako ne mogu uvijek isti voditelji otvarati i zatvarati igraonicu jer svi imamo i drugih životnih obaveza – trebamo tvoju pomoć. Što nas je više, to se lakše rasporedimo. U igraonici, osim otvaranja i zatvaranja pomažemo novim igračima da se snađu u prvim koracima s modernim društvenim igrama (ne brini, prvo ćemo te naučiti osnovne igre kako bi ih znao/la pokazivati drugima). Također, brinemo se oko urednosti našeg prostora, pazimo na kućni red i naplaćujemo ulaznice.
    DSC02994.jpgDSC02989.jpg
  2. Volontiranje na događajima: Kako bi privukli što više ljudi na druženja uz igre redovito održavamo vlastite događaje ili smo gosti raznih konvencija. Tako možeš pomagati pri igranju igara na Danima društvenih igara ili s nama voditi igranja u Vintage Industrial Baru. Ako si obožavatelj konvencija svakako te trebamo na SFeraKonu, RIkonu, Fantastikonu i ostalim bitnim konovima na koje smo redovito pozvani i na kojima održavamo igraonice društvenih igara.
    63.jpgDSC02954.jpg
  3. Suradnja s Knjižnicama grada Zagreba: U suradnji s knjižnicama ušli smo u projekt igranja društvenih igara u prostorima knjižnica, pa se možeš uključiti i u ove aktivnosti.
    IMG-20180216-WA0003.jpgIMG-20180216-WA0002.jpg
  4. Sudjelovanje na projektima natječaja: Kao i sve druge udruge i mi s vremena na vrijeme apliciramo na razne natječaje s pomoću kojih širimo naše ciljeve. Natječaja uvijek ima, a mi trebamo svježe ideje i pomoć oko pisanja projekata i sudjelovanja u istima.

Što ti nudimo?

Volontiranje je samo po sebi dobrovoljni rad no to ne znači da taj rad ne treba biti nagrađen u koliko je požrtvovan i trajan. Stoga mi svoje vjerne i dugotrajne volontere nagrađujemo godišnjim nagradama – raznim društvenim igrama. Uz to, svi naši volonteri potpisuju s nama volonterske ugovore, a ako imate volonterske knjižice rado ćemo vam ih ispuniti. Izdajemo i volonterske potvrde u koliko su vam potrebne. Trajno aktivni volonteri imaju i besplatan upad na termine igranja u Meeple’s Corneru.

No, ono najbitnije što ti nudimo opisano je u stavkama o volontiranju koje si pročitao/la u 1. poglavlju. One su i naša i vaša bit i svrha.

Kako nam se možeš pridružiti?

Vrlo jednostavno. Odvaži se dođi k nama u Meeple’s Corner (Ulica kraljice Jelene 8, Zagreb) na igranje. Upoznaj se s ekipom i igrama. Vrlo brzo ćeš shvatiti sviđa li ti se to što radimo ili ne. Ukoliko se prepoznaš u našem radu i ciljevima, samo se javi voditeljima i kreni u volonterske avanture. I ljudi i igara imamo dovoljno da ti baš nikada ne dosadi.

Također, možeš nam se prvo javiti i na e-mail: [email protected]. Možeš nam poslati poruku (i lajkati nas) na sveprisutnom Fejsu ili nam se javiti na našem forumu u rubriku Volontiranje.

Čekamo te s veseljem! 🙂