Bon Voyage: Odabir covera kutije

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Koji vam je cover bolji?

1. Kutija sa šahovnicom kao stickerom
9
41%
2. Kutija sa šahovnicom na remenčićima kofera
13
59%
 
Ukupno glasova: 22
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la sadistiko »

ma ja se slažem isto za tu žutu boju. Dok nisam bolje pogledao nisam ni skužio da je to kofer. Mene isto ta žuta odbija. Ne mora biti tamno smeđa, može neka svjetlija, ne znam kako bi oker izgledalo, ali bojim se da bi i dalje bilo prežuto. Ne znam dati dobar prijedlog, ali znam da bi meni na polici bila jako ispod radara, mene pak podsjeća na HABA dječje igre, ako sam dobro upućen oni skoro na svim kutijama imaju žutu boju. Nisam još ni probao tvoju igru, ali koliko sam shvatio radi se o pravoj family game, a ne dječjoj.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

Je, je, family game je, rekao bih čisti. Nije to za klince.

OK, Meni ta žuta inače nije loša, samo da se kao što sam rekao okovom i remenjem bolje naglasi da je to kofer i da se stavi još koji veseli sticker mislimda će to biti OK. Moram biti uvđajan i prema dizajnerici, ipak je gejmerica. :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la Aliensb »

Iskreno mene igra po izgledu ne bi ni zainteresirala da ju uzmem u ruke i vidim o cemu se radi, vjerojatno bi na prvu pomislio da je memori s hrvatskim motivima.


Po meni bi naslovnica bila puno bolja da se odabere neki motiv koji će vizualno privuci, a na zadnju stranu kutije iskoristiti da se vidi o cemu je igra.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

Aliensb je napisao/la: 24 sij 2023, 13:43
Po meni bi naslovnica bila puno bolja da se odabere neki motiv koji će vizualno privuci, a na zadnju stranu kutije iskoristiti da se vidi o cemu je igra.
Ok za naslovnicu, a zadnja strana baš i je iskorištena da se vidi o čemu je riječ ;)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Aliensb
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la wm_lsmm »

dendarii42 je napisao/la: 24 sij 2023, 13:17
grof je napisao/la: 24 sij 2023, 12:42
madcow1982 je napisao/la: 24 sij 2023, 11:47 Kazu da je marketing pola prodaje, tako da meni iskreno niti jedna, jer da vidim ovu igru na polici, osim toga sto je hrvatska igra nista drugo me ne bi natjeralo da me zainteresira, da ju uzmem u ruke i vidim o cemu se radi, takoder mislim da kao zemlja imamo hrpu dobrih motiva za box cover a da to izgleda, bar meni primamljivije da pobudi interes za igru
Cijenim mišljenje. Imaš kakav prijedlog što bi tebe privuklo da je uzmeš s police? :)
Slažem se s madcowom i ohrabrio me da i ja dodam konkretniju kritiku.
Meni je primjerice odbojna ova žuta koja dominira. Podsjeća me na one obične žute velike koverte i automatski ostavlja dojam jeftinoće. Možda tu neku puniju boju iskoristit.
I možda da ove 4 fotke na coveru dominiraju, da se gornja strana sastoji od njih, da su veće i da preko njih bude naziv igre.
Fora mi je ideja da izgleda kao kovčeg, ali moglo bi impresivnije izgledat da je to onda smeđi kovčeg od starog hrasta, a la dizajn za Hogwarts Battle. Ili starinska smeđa drvena kutijica za nakit, ako je format kutije manji.

Da, evo nažalost ni mene dizajn ne bi privukao niti da istražim igru. Slažem se s prethodnim postovima. Ja valjda u svakom postu napišem koliko padam na to da je igra lijepa pa sad kad gledam iz perspektive nekoga tko nije nikako vezan za Hrvatsku, ovu udrugu ili nešto, ovo bi mi se činilo da je netko nabrzinu nacrtao u paintu za neku osnovnoškolsku zadaću. Strah me da neće zaokupiti ničiju pažnju. Namjera ovog posta nikako nije uvreda nikome nego mi je stalo da nešto domaće proizvodnje dobro izgleda i da mogu nekome preporučit da baci oko na to. Koliko sam popratila, ostale komponente su mi skroz okej, ali ovaj cover je malo prazan:

- žuta pozadina ovako meni nije nešto, a mislim da mi niti jedna boja ne bi izgledala dobro. Možda bi bilo bolje da je neki texture ili bare nekakav gradijent boje, koja god boja da bila
-čine mi se pre male slike, ako je ideja da budu kao oni retro stickeri, to mi je fora, ali bi trebalo poraditi na stickerima
-naslov čak i nije toliko mali, ali mi uopće ne dolazi do izračaja i kombinacija boja u naslovu i na pozadini meni osobno nije kliknula

Slika kažu vrijedi tisuću riječi pa evo neke, sigurno bi se dalo naći boljih, ali ovo je ovako brzinski primjer da objasnim što sam htjela reći. Kutije su jednobojne, ali imaju taj texture što mi se čini da baš puno znači. Ovakvi stickeri su mi jako fora i ne bi smetalo da je par stickera baš slika lokacija kao što je sad, a da ih je par ovako retro travel stickera.



Ako cover ne mora biti kofer, mislim da bi i neka jako dobra fotka lokacije preko cijele naslovnice izgledala bolje nego plain žuta boja s 3 male sličice.



Nadam se da je jasno da je post napisan u najboljoj namjeri i ponavljam da nije namjera bila uvrijediti ništa i nikoga :D

slika
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post (ukupno 3):
Aliensbtanelornedvinus
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

Ne, ne. Dapače!
Kaj je najbolje imali smo verziju kutije s fotkom preko čitavog covera i to se nama nije dopalo jer je izgledalo neakako treshy. Inače ako malo bolje pogledate, ima ta žuta teksturu kože. Nije samo boja. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la wm_lsmm »

grof je napisao/la: 24 sij 2023, 13:55 Ne, ne. Dapače!
Kaj je najbolje imali smo verziju kutije s fotkom preko čitavog covera i to se nama nije dopalo jer je izgledalo neakako treshy
Skužila sam da to nije ideja pa sam dala slike kofera sa stickerima koji, barem meni, malo više okupiraju pažnju.
grof je napisao/la: 24 sij 2023, 13:55 Inače ako malo bolje pogledate, ima ta žuta teksturu kože. Nije samo boja. ;)
Da, kad malo bolje pogledam ima, ali očito nije dovoljno :D jer se baš mora ići gledati. Ovi koferi na slikama su isto otprilike jednobojni, stavila sam i sliku svjetlijeg i, meni osobno, izgleda bolje nego na trenutnoj naslovnici. Trenutna mi je nekako dosadna i prazna. Možda se poigrati s različitim nijansama iste/sličnih boja?
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post:
grof
slika
Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la Oilegak »

grof je napisao/la: 24 sij 2023, 13:25 E, fala fala, to je sad već konkretnije. S time da bih ja onda boju kofera ostavio, samo bih remenje i "okov" napravio smeđima da se kofer jače uočava. Bojim se da bi pretamna boja čitavog kofera bila kontraproduktivna. ;)
A zašto ne bi iskoristili neku od slika koju imate kao pozadinsku i onda stavite neki retro kofer na kojemu će biti ime igre, autori...
Ova boja stvarno odbija. Ideja kofera mi je super ali ne ovako.

Ovako nekako sam mislio i nabrzaka složio ovo s nekom random slikom, samo da vidiš na što sam mislio.
Naravno trebale bi biti neke malo vedrije boje za ovu temu igre ali ovo je tako i tako samo ideja...

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Oilegak za post (ukupno 3):
groftanelornedvinus
Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la Oilegak »

wm_lsmm je napisao/la: 24 sij 2023, 13:52
dendarii42 je napisao/la: 24 sij 2023, 13:17
grof je napisao/la: 24 sij 2023, 12:42

Cijenim mišljenje. Imaš kakav prijedlog što bi tebe privuklo da je uzmeš s police? :)
Slažem se s madcowom i ohrabrio me da i ja dodam konkretniju kritiku.
Meni je primjerice odbojna ova žuta koja dominira. Podsjeća me na one obične žute velike koverte i automatski ostavlja dojam jeftinoće. Možda tu neku puniju boju iskoristit.
I možda da ove 4 fotke na coveru dominiraju, da se gornja strana sastoji od njih, da su veće i da preko njih bude naziv igre.
Fora mi je ideja da izgleda kao kovčeg, ali moglo bi impresivnije izgledat da je to onda smeđi kovčeg od starog hrasta, a la dizajn za Hogwarts Battle. Ili starinska smeđa drvena kutijica za nakit, ako je format kutije manji.

Da, evo nažalost ni mene dizajn ne bi privukao niti da istražim igru. Slažem se s prethodnim postovima. Ja valjda u svakom postu napišem koliko padam na to da je igra lijepa pa sad kad gledam iz perspektive nekoga tko nije nikako vezan za Hrvatsku, ovu udrugu ili nešto, ovo bi mi se činilo da je netko nabrzinu nacrtao u paintu za neku osnovnoškolsku zadaću. Strah me da neće zaokupiti ničiju pažnju. Namjera ovog posta nikako nije uvreda nikome nego mi je stalo da nešto domaće proizvodnje dobro izgleda i da mogu nekome preporučit da baci oko na to. Koliko sam popratila, ostale komponente su mi skroz okej, ali ovaj cover je malo prazan:

- žuta pozadina ovako meni nije nešto, a mislim da mi niti jedna boja ne bi izgledala dobro. Možda bi bilo bolje da je neki texture ili bare nekakav gradijent boje, koja god boja da bila
-čine mi se pre male slike, ako je ideja da budu kao oni retro stickeri, to mi je fora, ali bi trebalo poraditi na stickerima
-naslov čak i nije toliko mali, ali mi uopće ne dolazi do izračaja i kombinacija boja u naslovu i na pozadini meni osobno nije kliknula

Slika kažu vrijedi tisuću riječi pa evo neke, sigurno bi se dalo naći boljih, ali ovo je ovako brzinski primjer da objasnim što sam htjela reći. Kutije su jednobojne, ali imaju taj texture što mi se čini da baš puno znači. Ovakvi stickeri su mi jako fora i ne bi smetalo da je par stickera baš slika lokacija kao što je sad, a da ih je par ovako retro travel stickera.



Ako cover ne mora biti kofer, mislim da bi i neka jako dobra fotka lokacije preko cijele naslovnice izgledala bolje nego plain žuta boja s 3 male sličice.



Nadam se da je jasno da je post napisan u najboljoj namjeri i ponavljam da nije namjera bila uvrijediti ništa i nikoga :D

slika
slika
E, toooo
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Bon Voyage: Odabir covera kutije

Post Postao/la grof »

Da. To. S time da ne bih išao na tamnu boju jer se to baš nije jako uočljivo. Budemo vidjeli. Nešto ćemo sigurno doraditi. Hvala svima na dosadašnjim i budućim sugestijama!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”