Organizacija igara - on i off shelf

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la Mimi »

Ima jedna tema, koju nikako da pokrenem pa eto da startam nekako.

Kada ste dugo u ovome sportu, ili kratko a imate puno igara, pričamo o 200,300+ naslova, gledajuci uz topic "Slike kolekcija" pitanje je koji alat ili način koristite da...jednostavno znate gdje vam je što?

Evo mog primjera. Zimus sam potrošio par sati da sve igre složene u Kallax reorganiziram da zauzmu manje mjesta na policama da...stane još igara naravno.

U toj reorganizaciji sam otvorio excellicu i skiciro isti Kallax u njoj i doslovno popisivao igre kak slagao u istu excellicu, jer koliko puta se desilo igrao bi tu i tu igru...gdje je na polici, ovdje, ondje, iza ove igre, iza one, u kutiji s drugom igrom da zauzme manje prostora...

Ima li još netko ovakve brige? :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mimi za post:
retko63
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la DarkDefender »

Ja za sad imam tek nesto manje od 100 igara i za sad svaku znam di je napamet. E sad, ne znam kako bi se ovaj moj "sustav" nosio s 200, 300 igara. Pretpostavljam ne bas dobro.

Mislim da bi u tom trenu odlucio radije smanjiti malo kolekciju da sve igre budu jasno vidljive nego radio neku naprednu organizaciju jer ta organizacija je dodatan posao koji se trebas sjetiti napraviti svaki put kad napravis neku promjenu na polici. Meni je jedini registar koji imam bgg accout pa i njega nekad zaboravim updateati.

Ako bi isao raditi excel tablicu za ovakvo nesto, onda bi to znatno pojednostavnio:
  • Numerirao bi dijelove police (vjerojatno bi mi vise boxova Kallaxa spalo pod isti pbroj. Npr. Kallax 4x4 bi podijelio u 4 2x2 ili 1x4 segmenta
  • U excelicu bi jednostavno zapisao koja je igra na kojoj polici
  • Eventualno bi dodao napomenu. Npr. Sakrivena iza necega.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la Killa »

A, da fotografiraš police i pogledaš na fotki?
Tako ja radim sa kutijama punim drušvenih igara, vijaka, alata, raznih điđa miđa.
Ili na BGG-u u komentar igre stavim u kojoj je kutiji
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la sadistiko »

Mimi je napisao/la: 20 sij 2023, 15:08 Ima jedna tema, koju nikako da pokrenem pa eto da startam nekako.

Kada ste dugo u ovome sportu, ili kratko a imate puno igara, pričamo o 200,300+ naslova, gledajuci uz topic "Slike kolekcija" pitanje je koji alat ili način koristite da...jednostavno znate gdje vam je što?

Evo mog primjera. Zimus sam potrošio par sati da sve igre složene u Kallax reorganiziram da zauzmu manje mjesta na policama da...stane još igara naravno.

U toj reorganizaciji sam otvorio excellicu i skiciro isti Kallax u njoj i doslovno popisivao igre kak slagao u istu excellicu, jer koliko puta se desilo igrao bi tu i tu igru...gdje je na polici, ovdje, ondje, iza ove igre, iza one, u kutiji s drugom igrom da zauzme manje prostora...

Ima li još netko ovakve brige? :D
Fora ti je ovo sa tablicom. Daj pošeraj to da vidim kako si napravio. Ja ponekad imam taj problem. Kod nas znamo posuđivati igre između sebe, nije baš prečesto, ali zna se dogoditi da zaboravim da sam je nekoma dao. Zapisujem ja to kome dam, ali ponekad zaboravim zapisati
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3126
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2366 puta
Kontakt:

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la Valsim »

@sadistiko Koliko često zaboraviš zapisati? Posudiš mi Mosaic? :zvizdi
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la retko63 »

Pozdrav svima ! Čitam malo o tim stvarima i mogu reći u mojem slučaju,mogu to sve kontrolirati.Nego,možda imam ideju pa pogledajte na ovom web sajtu ove programe :

https://www.collectorz.com/book

Nadam se da će biti od pomoći !
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la Nuuq »

Ja imam 210 igara, sigurno 30ak njih su male card game kao The Crew. Većina tih je u Deck Box. Nekako znam gdje je šta uvijek.
Još uvijek nemam problem zatvorenih očiju naći bilo koju u polici.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 4):
dadoValsimtanelornbunjo
slika
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la Mimi »

sadistiko je napisao/la: 20 sij 2023, 22:51
Mimi je napisao/la: 20 sij 2023, 15:08 Ima jedna tema, koju nikako da pokrenem pa eto da startam nekako.

Kada ste dugo u ovome sportu, ili kratko a imate puno igara, pričamo o 200,300+ naslova, gledajuci uz topic "Slike kolekcija" pitanje je koji alat ili način koristite da...jednostavno znate gdje vam je što?

Evo mog primjera. Zimus sam potrošio par sati da sve igre složene u Kallax reorganiziram da zauzmu manje mjesta na policama da...stane još igara naravno.

U toj reorganizaciji sam otvorio excellicu i skiciro isti Kallax u njoj i doslovno popisivao igre kak slagao u istu excellicu, jer koliko puta se desilo igrao bi tu i tu igru...gdje je na polici, ovdje, ondje, iza ove igre, iza one, u kutiji s drugom igrom da zauzme manje prostora...

Ima li još netko ovakve brige? :D
Fora ti je ovo sa tablicom. Daj pošeraj to da vidim kako si napravio. Ja ponekad imam taj problem. Kod nas znamo posuđivati igre između sebe, nije baš prečesto, ali zna se dogoditi da zaboravim da sam je nekoma dao. Zapisujem ja to kome dam, ali ponekad zaboravim zapisati

Ovo je neka trenutna radna verzija, nije previse pregledna ni meni još :D . Sljedeći cilj ja numerirati police i sheetove odvojiti za svaku policu pa linkati prema lokaciji na Kallaxima + tu fali odvojene lokacije, dio drzim u ormarima na selu a dio u spremištu

Fotke kao takve nisu neka opcija mi, tipa kad imas kutije igara tipa Trajan dobrom organizacijom na jednu policu mozes 8 takvih kutija ubaciti. :)


slika



slika
Zadnja izmjena: Mimi, dana/u 22 sij 2023, 14:23, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mimi za post (ukupno 3):
juri006DarkDefendersadistiko
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la DarkDefender »

Ovo izgldea bolje nego sto sam ocekivao kad si na pocetku napisao sto si napravio. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Mimi
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Organizacija igara - on i off shelf

Post Postao/la Mimi »

Zaboravio staviti kako to izgleda kao live , evo slikice gore nadodane
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mimi za post:
juri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”