3. Kralja u Petrinji 2023

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la sadistiko »

ijuju, bome vas nisam vidio već dugo dugo!
Dogovori su već u velikom tijeku, ako hoćeš pošalji mi na private broj moba ako imaš Viber da te ubacim u grupu gdje se dogovara tko će što igrati i koje igre nosimo
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
kiboky
slika
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la Ahilya »

Baš smo spominjali kak se nekak poklopilo da se već neko vrijeme nismo pojavili.

Može, pošaljem broj!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ahilya za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la sadistiko »

ubačena si, sad ti nastupaš ;-)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la sadistiko »

Prema dosadašnjem interesu ovo bi mogao biti najveći 3 Kralja do sada!
A kako događaj počinje tek u 16 sati radi toga što je četvrtak još radni dan, nećemo imati dovoljno vremena da odigramo što smo si već sve zadali, produžujemo trajanje i na petak do ranih popodnevnih sati, a možda i duže ako bude interesa. Dakle nakon kratkog odmora s četvrtka na petak nastavljamo s igranjem u školi čim se prvi probude ;-)
Treba napomenuti da ima i onih koji planiraju ostati do ponedjeljka pa da se iskoristi ovaj divlji maraton za odigrat čim više partija!
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 393
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 193 puta
 pohvaljen: 522 puta
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la mljeko »

Bilo je super u Petrinji, svašta se probalo, svašta se pokazalo, lijepo se družilo. Vidimo se sljedećom prilikom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la sadistiko »

Uf, trebalo je par dana da se malo dođe sebi :-) :lol:
Probat ću biti kratak.

slika

Početna rakijica dobrodošlice.

Igralo se stvarno svašta, od nekih laganih kenjaca do epic partija.
Od dogovorenih partija jedino se nije odigrao Eclipse i to zato što nas je redovno bilo previše koji bi igrali pa se onda na kraju nismo dogovorili tko bi, a kad smo se i mogli dogovoriti onda je već bilo prekasno u noć za početi sa Eclipse.
Ostaje nam za drugi put :D
https://boardgamegeek.com/boardgame/299 ... al-edition

slika

Prvo što smo započeli @miljenko @thegrey @Stipsonov i ja je bome potrajalo puno duže nego sam pretpostavio. Mislio sam da će Miljenko raspaliti po svim trojici, ali nešto je kilavio ovaj puta kao pobožni redovnik :-)
Partija je trajala skoro 5 sati. Ali više zbog toga što smo Miljenko i ja pozaboravljali dosta pravila. Da ne spominjem da sam toliko puta prevario i bio kažnjen da to nije normalno. Koma, kao da nikad nisam igrao igru. sbatine
Na kraju je ipak Miljenko odnio pobjedu. Bilo je toliko ratova po mapi, a mene su u samom startu barbari potukli do nogu - nisam još imao toliko problema s njima. Znači znaju oni ipak biti opaki.

https://boardgamegeek.com/boardgame/351913/tiletum

slika

Dečki su na stolu do krenuli sa Tiletumom.

slika

@mljeko, Igor i Božo su zaigrali Tiny Epic Galaxies

slika

@MirekCro, Hus, David i Anamarija su igrali Lost Ruins of Arnak, jer David traži neku igru koju bi mogao kupiti za curu i sebe.

slika

@Ahilya i njena ekipa iz Siska su igrali meni neku nepoznatu igru.

slika

@edvinus i Roman su pripremili https://boardgamegeek.com/boardgame/367379/deal-devil
Kako smo mi kasnili sa Clashom, Roman se bome načekao da dođemo za njegov stol :facepalm

slika

@kockica i Sunčica su išli isprobati Paleo ako se dobro sjećam.

slika

Nakon Arnaka, David i Anamarija su isprobali Carcassonne.

slika

Naš Matta je naučio igrati Love Letter sa Edvinusom i Romanom.

slika

@dam-dam je MirekCro-a i Husa naučio https://boardgamegeek.com/boardgame/347703/first-rat

slika

Igor je cijelu ekipu naučio kako se igra Orleans. Nešto mi nisu baš bili prezadovoljni s ovom igrom, moram to čim prije probati da vidim i sam :-)

slika

Napokon se i naša partija dovukla do kraja...

slika

...pa smo se Miljenko i ja mogli prebaciti na Deal with the Devil. Mogu reći da me ugodno iznenadila igra. Bio sam jako sumnjičav prema ovoj igri. Istina, pola partije smo znali tko je vrag jer je Roman loše igrao, pa se otkrio nekim svojim komentarima. Dakle za ovu igru je jako bitno da se priča, smije, otkriva izraz lica i da svi dobro znaju kako se igra igra. Pošto je ovo za nas sve bilo prvi puta imali smo odmah u startu jedan moj izlet sa pitanjem koje se nije smjelo pitati, pa smo ponovili, ali to je bilo u samom početku partije pa nije bilo strašno. Igra ima potencijala, ali naći ekipu koja bi to igrala mislim da je već malo veći problem.


slika

Thegrey i Stipsonov su se bacili na Undounted.

slika

Dok su @docich, @dendarii42, Kockica i Sunčica išli igrat First Rat.

slika

Skupila se i ekipa od 7 igrača za Scythe. To je negdje bio pokolj totalni. :-D

slika

Sandro i ekipa su se onda prebacili na Meadow.

slika

Naš Metalah je našao žrtve da pokaže svoj Dread Curse. Mislim da su igrali u 5 od mogućih 8 igrača.

slika

Prije nego pobjegnu na spavanje Kockica i Sunčica, Dejo, uspio sam ih nagovoriti da probaju Battle Fries, odigrali smo čak dvije partije (istina bog, partije traju do 10 minuta, pa to i nije neki problem :-) )

slika

Za kraj večeri/noći smo i našeg Krkija uspjeli nagovoriti da zaigramo meni omiljeni San Marco. O bila je napeta partija. I to je bilo to za prvi dan. Kući sam došao na spavanje oko 5:30, a dizao se već u 8 kad su se prvi počeli buditi i pitati kad nastavljamo :-)
Dogovorili smo se u 10 sati i tako je i bilo.

slika

@MirekCro i Hus nisu mogli dočekati nastavak pa smo odmah bacili jedan San Marco u troje.

slika

Odma iza njega smo bacili i Patrician. Ovo su dvije kratke igre pa smo brzo odigrali obje igre.

slika

Našlo se ekipe i za nešto mesnatiju igru pa smo Sandro, Miljenko, Roman i ja bacili partiju Brazil Imperiala. Ovaj put mi je igra bila još bolje nego prvi puta i konačno sam znao što bih i kako bih dok mi Miljenko nije uletio s dijagonalne strane mape i pomutio mi planove. Nisam mu se uspio osvetiti i ponovo sam bio loš na kraju. :nee

slika

Igor i Vjeko su išli usvojiti znanje.

slika

MirekCro je okupio ekipu s ciljem da odigraju čim više Garphill Games igara. Prvo je na red došao Raiders of the North Sea.

slika

Spontano smo opalili jednu fotku s preostalim življem i jednom rakijicom za kraj ;-)

slika

Garphill Games ekipa je nstavila sa Arhitects of the West Kingdom.

slika

Dam Dam je išao pokazati The Taverns of Tiefenthal.
I to je bilo to za mene. Ispalo da je kao jedan od organizatora odlazim ranije nego ostali. A tomu je razlog što je našem Mireku bio rođendan pa smo žena i ja išli do njih.
Za neke to još nije bilo dosta, pa su Sandro, Mljeko i Dam Dam nastavili igrati do kasno u noć još kod njega doma.
Za neke nije ni to bilo dosta. Mljeko i Dam Dam su još i u subotu pola dana igrali nove igre. Ja sam im se pridružio u nedjelju popodne pa sam s njima još odigrao https://boardgamegeek.com/boardgame/355 ... nden-turme i poslije toga napokon https://boardgamegeek.com/boardgame/131287/panamax
I to je onda stvarno bilo to. Za neke čak 4 dana neprestanog igranja, dok smo mi neki mogli igrati tek 2 ili 3 dana :-)

PS. @danijel2008 nek ti ne bude krivo što niste bili. Naso ćevapi nisu radili ni u četvrtak ni u subotu :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 20):
edvinusdadoMirekCrotanelornkockicaShichDarkDefenderthegreymljekoAliensb i još 10 korisnika
slika
kiboky
Reactions:
Postovi: 52
Pridružen/a: 31 lis 2017, 20:01
Ima zahvala: 100 puta
 pohvaljen: 35 puta
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la kiboky »

I kakav je monuments u usporedbi sa starim? Sry ako već negdje ima post ili analiza, nisam vidio, a i zanima me iz tvoje/vaše perspektive 😝
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la Mago de Umago »

Srećom pa si bio kratak 😅
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la sadistiko »

kiboky je napisao/la: 11 sij 2023, 14:26 I kakav je monuments u usporedbi sa starim? Sry ako već negdje ima post ili analiza, nisam vidio, a i zanima me iz tvoje/vaše perspektive 😝
STari sam igrao samo jednom i nije mi se svidio radi toga što nas je Miljenko umlatio ko budale. Inače ne volim baš konfrontacijske igre, ali ajde kad znam na čemu sam onda ok. Po meni je novi ispeglaniji i nešto lagano pojednostavljen. Puno bolje mi je sjeo nego stari, jedini minus mi je art na tileovima. Ne znam zašto su išli toliko mijenjati. Mislim da su stari tileovi ljepši.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
kiboky
slika
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: 3. Kralja u Petrinji 2023

Post Postao/la danijel2008 »

Baš mi je krivo što nisam mogao doći. Toliko dragih ljudi za zaigrati nešto sa njima. Drugom prilikom, kad Naso otvori. ;)

Uopće vam nije bilo loše i malo sam vam svima zavidan.

Nego kako itko može ne voljeti Orleans pobogu? Ta igra je previše dobra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru danijel2008 za post:
sadistiko
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”