Dune Imperium

Pitanja vezana uz društvene igre
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Butch »

Sto kazete na Uprising sada kada su objavili rulebook i sav sadrzaj igre?
Ne mogu reci da sam odusevljen, igra bi trebala biti kao neka standalone expanzija, ali ne vidim nacin na koji bi se ista miksalo bez da se igra razvodni.
Nove karte i intrige mi se sve cini za klasu iznad originalnog D:i-a.

Igra ce doci na stanje na ozone 15.12.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Od stvari koje sam ja primjetio:
- Spies: Stavis ih na polje. Ako kasnije bude zauzeto, svejedno mozes ici tamo. Ako nije zauzeto, mozes tamo dobiti gratis card draw. Ovo mi na prvu ne djeluje nesto. Svidja mi se ideja da se vise karti vuce, ali cijeli feature mi mao ubija napetost worker placementa, a to je blokiranje

- Worms: Ovo mi djeluje ok. Mozes ih angrazirati za borbu. Svaki vrijedi 3 i ako ih imas u borbi dobijes duplu nagradu. Moze biti prejako, ovisno kakve su combat kartice. Bilo bi mi glupo da mozes 4 boda tako uhvatiti od jedne borbe, ali pretpostavljam da nema takvih kartica.

- Contracts: Ovo mi djeluje ko najbolji dodatak. Polja koja su prije bila dosadna (samo ti daju solari), sad ti daju contract koji mozes ostvariti na nekom drugom polju.

- Novi characteri: to je uvijek dobro.

Sve u svemu djeluje ok, ali volio bi zaigrati prije nego procijenim je li bolje ili losije od originala. Definitivno ne bi kombinirao jer mislim da je u Duneu opcenito previse beskorisnih kartica, kombinacija 2 decka bi to mogla dodatno razvodniti. Ovo je jedna od rijetkih igara gdje mi se cini da dodavanja kartica zapravo steti igri.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Butch »

Mogu li spyevi blokirati spyeve?
Ali slazem se s tobom, cemu igrati worker placement ako placement nije bitan.
To s crvima mi je bespotrebno komplicirano, cak i oni dreadnougtovi su mi fail.

Mozes dobiti 4 boda u fightu. Malo je tesko, i treba 8 Solarija, ali je izvedivo.
Nisam ljubitelj Contracta, mozes skupiti resurse za Swordmastera i High Council bez da te itko blokira.

Dune ima mozda dvije beskorisne karte. I to su Scout i Sarduakar Infantry.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Mislim da spy moze blokirati drugoga. I vezan je za dvije lokacije. Tako da nije bas free for all s worker placementom, ali svejedno nisam siguran je li mi se svidja ta mehanika. Treba viditi.

A meni su 90% kartica koje kostaju manje od 4 beskorisne. Bolje su od osnovnih, ali ne dovoljno. I onda samo zakrce deck i one stvarno dobre karte (ili comboi) rijetko dolaze. Ja obicno togom partije kupim 4-5 jacih karata i to je to, ove ostale samo ignoriram. I za sad je taktika jako uspjesna.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Butch »

Dobro sad si sa većine kartice došao na njih par.
Nema mnogo kartica koje koštaju manje od 4.

Skuplje karte će uvijek imati bolje efekte, ali kupovinom slabijih karata dižeš prosjek persuasions u svom decku.
Nećeš morati trošiti novce na high council, već ćes moći ići na swordmastera i pritom će ti ostati dovoljno za kupnju novih.

U pro playu ljudi redovito uzimaju Arrakis Liassona ako nemaju što kupiti samo kako bi ojačali Deck.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

37 od 67 kartica kosta manje od 4. Dakle nije nekoliko nego vecina.

Arrakis Liasson je isto uglavnom beskoristan. Daje ti opciju ici samo na zelena i ljubicasta polja i to bez dodatne nagrade. Istina, daje ti 2 purchasing powera, ali to ti je korisno samo u odredjenim okolnostima.

Kao ni High Council. Ako igras tako da kupujes malo karata, onda ti High Council ne vrijedi puno. Ako mi bas zatreba ekstra purchasing powera radije odem na Hall of Oratory ili neko od polja koje mi daju da vucem ekstra karte iz decka.

Swordsmaster je isto 50-50. Ja ga uglavnom ignoriram. Je, lijepo je otici na polje ekstra, ali minus je sto s trecim workerom delayas reveal (netko ce ti skupiti dobru karticu) i trosis ekstra karticu (pa ti manje toga ostane za reveal. Dobijes bolji effekt ako jednostavno imas u ruci kartu koja ti daje nesto dobro.

Mislim, sve je to korisno u odredjenim okolnostima, ali u mom iskustvu, u vecini slucajeva je bolje jednostavno izignorirati. Igra jednostavno nema dovoljno krugova da bi se te stvari isplatile. Kroz deck prodjes max 5-6 puta.
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Predoxx »

Si probao Epic mode?

Gdje ti se igra produžuje i deck dolazi više do izražaja

Plus svatko starta s 5 troopa i 1 intrigue karticom

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Nisam. Je li to u rulebooku ili varijanta na bgg?
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Predoxx »

Rulebook

Ali sad pogledao i Epic mode je tek predstavljen u rise od ix

Igra se do 12 umjesto do 10

Nama se svidio

Sent from my M2011K2G using Tapatalk


Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Zvuci zanimljivo. Nemam obicaj kupovati expanzije, ali Dune se toliko igra da bi stvarno mogao na kraju. :)
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”