Dune Imperium

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Igra li netko Dune: Imperium na nacin da ne kupuje jeftine karte?

Igrao sam 10-ak partija (za mene je to puno) i skuzio sam da su mi jeftine karte uglavnom beskorisne i smetaju mi u decku (jer nije tipicni deck builder pa da cu masu puta proci kroz deck). Trenutna taktika mi je u prva 2 kruga po potrebi zrtvovati workere (ne odigrati ih kako bi mi ostalo vise kartica u ruci za reveal) i kupiti 2 skupe karte. Nakon toga jednostavno ne kupujem nista osim ako mi se namjesti neka dobra karta. Na kraju ispadne da kupim ukupno 4-6 karata. Zadnje 3-4 partije sto sam tako igrao sam pobijedio i sad se mislim je li beskorisno kupovati jeftine karte.

Ostatak ekipe zna sto radim, ali na kraju uvijek pokupuju jeftine karte koje ja ostavim. Zanima me sto ce se dogoditi ako svi prestanemo kupovati jeftine karte. Znam da su se neki ljudi na BGG-u zalili da karte ne cirkuliraju ako ih nitko ne kupi. Imam ideju za dobar house rule koji to moze rijesiti, ali ne zelim rjesavati problem koji ne postoji. Ako ne postoji.
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Mimi »

Ima i tu i druga strana medalje, recimo bene geseret karte znaju biti jeftine, jednom sam slozio kombo s bene geseret i drugim kartama u prva 4 kruga igre, nakon pola igre sam uvjek vukao cjeli deck u istoj rundi jer sam toliko se rjesio i trasho karte da sam pobijedio s 5 bodova prednosti i nitko me nije mogo sprijeciti, sve guildove sam dosegnuo vrh tracka, neznam kak al neki ludi combo bio
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Je, skuzio sam Bene Geseret combo, ali mislim da ti se moraju bas posreciti karte. Plus vecina tih kartica ti daje bonus ako je igras u worker placement fazi, a imaju jako ogranicena polja koja ti nude za worker placement. Sto znaci da je 3. worker vjerojatno obavezan s tom taktikom.
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la T0mo »

DarkDefender je napisao/la: 27 lis 2023, 00:52 Igra li netko Dune: Imperium na nacin da ne kupuje jeftine karte?

Igrao sam 10-ak partija (za mene je to puno) i skuzio sam da su mi jeftine karte uglavnom beskorisne i smetaju mi u decku (jer nije tipicni deck builder pa da cu masu puta proci kroz deck). Trenutna taktika mi je u prva 2 kruga po potrebi zrtvovati workere (ne odigrati ih kako bi mi ostalo vise kartica u ruci za reveal) i kupiti 2 skupe karte. Nakon toga jednostavno ne kupujem nista osim ako mi se namjesti neka dobra karta. Na kraju ispadne da kupim ukupno 4-6 karata. Zadnje 3-4 partije sto sam tako igrao sam pobijedio i sad se mislim je li beskorisno kupovati jeftine karte.

Ostatak ekipe zna sto radim, ali na kraju uvijek pokupuju jeftine karte koje ja ostavim. Zanima me sto ce se dogoditi ako svi prestanemo kupovati jeftine karte. Znam da su se neki ljudi na BGG-u zalili da karte ne cirkuliraju ako ih nitko ne kupi. Imam ideju za dobar house rule koji to moze rijesiti, ali ne zelim rjesavati problem koji ne postoji. Ako ne postoji.
Sa ekspanzijom svaki igrač ima token da makne sve karte iz imperium rowa i vuku se drugih 5.
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post:
DarkDefender
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

T0mo je napisao/la: 27 lis 2023, 11:32 Sa ekspanzijom svaki igrač ima token da makne sve karte iz imperium rowa i vuku se drugih 5.
Zanimljivo. To je once per game? Postoji li koja nagrada na kraju ako se ne iskoristi?

Moja ideja je bila da uvedem pravilo da igraci uvijek moraju potrositi sve pare (ako mogu), ali da ne moraju uzeti sve kartice. Npr. ima 7 purchasing powera. Kupis karticu u vrijednosti 5 i dvije u vrijednosti 1. Ovu u vrijednosti 5 stavis u discard pile, a ove druge dvije jednostavno izbacis iz igre.
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la sim4 »

DarkDefender je napisao/la: 27 lis 2023, 12:09 Zanimljivo. To je once per game? Postoji li koja nagrada na kraju ako se ne iskoristi?

Moja ideja je bila da uvedem pravilo da igraci uvijek moraju potrositi sve pare (ako mogu), ali da ne moraju uzeti sve kartice. Npr. ima 7 purchasing powera. Kupis karticu u vrijednosti 5 i dvije u vrijednosti 1. Ovu u vrijednosti 5 stavis u discard pile, a ove druge dvije jednostavno izbacis iz igre.
Ne postoji neka nagrada ako se ne iskoristi. Mi smo uvijek igrali sa ovim house ruleom da crv jede karte.

https://boardgamegeek.com/thread/257703 ... eats-cards
Ovi su korisnici zahvalili autoru sim4 za post:
DarkDefender
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la T0mo »

DarkDefender je napisao/la: 27 lis 2023, 12:09
T0mo je napisao/la: 27 lis 2023, 11:32 Sa ekspanzijom svaki igrač ima token da makne sve karte iz imperium rowa i vuku se drugih 5.
Zanimljivo. To je once per game? Postoji li koja nagrada na kraju ako se ne iskoristi?

Moja ideja je bila da uvedem pravilo da igraci uvijek moraju potrositi sve pare (ako mogu), ali da ne moraju uzeti sve kartice. Npr. ima 7 purchasing powera. Kupis karticu u vrijednosti 5 i dvije u vrijednosti 1. Ovu u vrijednosti 5 stavis u discard pile, a ove druge dvije jednostavno izbacis iz igre.
Nema nagrade, i cijelo vrijeme smo govorili da nam to treba i kad je došlo s ekspanzijom slabo koristimo :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post:
DarkDefender
slika
Doktur
Reactions:
Postovi: 36
Pridružen/a: 07 svi 2015, 23:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 21 put

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Doktur »

Pokupljeno. Moram pohvalit arskopiju, odlicni su.
Slike ne pokazuju realno, koliko je ovo dobro.


slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Doktur za post (ukupno 2):
T0motanelorn
Avatar
Silenus_17
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 tra 2023, 09:07
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Silenus_17 »

I kolko je na kraju ispalo? Kolko si Dune-ta isprintao?
Doktur
Reactions:
Postovi: 36
Pridružen/a: 07 svi 2015, 23:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 21 put

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Doktur »

4x Dune, 3x veliki Chaos map, 1x Chaos dialovi (9 setova)
ukupno 190€.
Dune je isao za 20€ plus 4€ za dizajn.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”