Dune Imperium

Pitanja vezana uz društvene igre
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Butch »

Koliko si partija odigrao?
Imam prijatelja koji tako igra, samo carthag, samo combat a kad dodje osma runda nema vise sto igrati.

Slažem se da ako možeš kupiti skuplju kartu, u većini slučajeva to trebaš i napraviti, ali neka sad teza da nećeš uzeti the voice, guild bankers ili neku od milijun freman bond kartica već ćes pustiti da ti persuasion propadne je smiješna.

Probaj igrati s nekim malo boljim, možda vam se samo ustalila meta za stolom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post:
Papaver
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Predoxx »

Pa rise od ix ekspanzija za Dune je doslovno must have ... Toliko poboljša gameplay ,pogotovo zelena polja koja su meh ili samo odeš zamijeniti zamijeniti spice za solarij

Immortality je isto jako dobra ,puno manja ekspanzija ...
Ja recimo ne mogu zamisliti da moram igrati game bez obje ekspanzije

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Predoxx za post:
DarkDefender
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Nisam igrao puno, mozda 15 partija. Ovako igram zadnje 4 partije i sve samo pobijedio. I nije ovo samo carthag i combat. Od combata dobijem obicno 3-5 boda, ovisno o karticama koje kupim. Vecinu dobijem od alliencea. Zadnju partiju sam izveo 5 bodova u jednom krugu i pobijedio. I nikad mi se ne dogodi da nemam sto raditi na kraju. Cak suprotno. Drugima deck bude razvodnjen i dogodi im se da povuku losu ruku, ja uvijek imam sto raditi.

Istina, nije neki sample size, ali partije su nam bile napete dok nisam poceo ignorirati jeftine karte. Treba viditi sto ce biti kad ostali krenu raditi isto.

Mislim da je taj kocept "propadne persuasion" posljedica krivog instinkta kojeg imamo od standardnih deck buildera. Kartu koju kupim u 8. krugu mozda necu ni vidjeti, samo ce mi otezati da dojdem do kartice koju vec imam. A onu koju kupim u 5. cu mozda viditi 2 puta. Ako kupim puno kartica sansa da cu je viditi samo opada.

Kad kupim 4-5 kartica, cesto ih vidim i mogu racunati na njih. Ako ih jos uspijem iskombinirati da rade neki bond super. I ne kazem da necu ni pod kojim uvjetima kupiti jeftinu kartu. Ali vecinom necu. Imao sam krugova di sam imao 4-5 persuasiona i nisam kupio nista. I mislim da sam dobro napravio.
Avatar
Silenus_17
Reactions:
Postovi: 19
Pridružen/a: 17 tra 2023, 09:07
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 5 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Silenus_17 »

Doktur je napisao/la: 30 lis 2023, 18:22 4x Dune, 3x veliki Chaos map, 1x Chaos dialovi (9 setova)
ukupno 190€.
Dune je isao za 20€ plus 4€ za dizajn.
Hmmm... Jesi i mene racunao u tih 4x?? :D
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Butch »

U osmom krugu je igra uglavnom gotova i ne trebaš kupovati ništa osim spice must flowa.

5 conflict bodova je definitivno previše.
Naravno ne treba imati previše karata u decku, ja obično završim igru s njih 13, ali od početnih mi ostane Diplomacy, signet I convincing argument.

Ugl, zvuči mi samo da tvoji prijatelji ne mogu baš graditi koherentne deckove I da ne znaju kada ući u combat i koliko uložiti.

Što se tiče Rise of ixa i immortalitya ekspanzije su ok.
Poprave neke probleme originalne igre, ali dodaju jos hrpu novih.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Istina, u 8. je uglavnom gotova.
5 combat bodova nije puno kad igras Harkonnena i kupis crva u prvom krugu. Kazem 3-5, ovisno o partiji. I ovisi o broju igraca. Lakse je osvojiti combat u 3. igraca, a mi uglavnom igramo u 3.

Ovo sto pricas za 13 karata mi djeluje nerealno, osim u vrlo specificnim okolnostima.
Ako igra traje 8 krugova i ako igras tako da kupis vise od jedne kartice po krugu (a igras) znaci, kako bi ostao s 13, moras burnati barem 6-7 kartica (ako pretpostavimo da samo osnovne burnas, onda 6). Sto je skoro jednu po krugu. Ima kartica koje ti daju taj ability. Ima i polje kod Bene Gesserita. Probao sam igrati na taj nacin jer to mi je inace u deck builderima glavna stvar, ali dosta sam malo toga spalio. Jednostavno nema dovoljno krugova i prolazaka kroz deck. Cini mi se ko da moras u prvom krugu kupiti dvije takve kartice da bi imao sanse to izvesti. Ili potrositi dosta spicea kod Bene Gesserita.

Ali ako kazes da funkcionira, tko sam ja da ovdje teoretski sudim.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la Butch »

Ma s ekspanzijama ti to bude još lakše, a kad igramo bez ekspanzija ostavim karte koje su kompatibilne s base igrom ali i tamo ima dosta novih trash karata.
Ali da, generalno najviše spica potrošim na selective breeding, trashas jednu da vučeš dvije karte, to je OP.

Jednom sam buildao deck od 9 karata a jedna je bila kwisash. Vukao sam ga svaku rundu.
Morali smo nakon toga uzeti pauzu od dva tjedna od duna. 😁
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Ah... ekspanzije... morat cu ih na kraju kupiti :)

Ali slazem se da je Selective Breeding odlicno polje. Ljudi obicno stede za Heighlinera, ali potrositi 4 spicea rano za 2 Selective Breedinga po meni puno bolje.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Dune Imperium

Post Postao/la DarkDefender »

Moze li se negdje viditi popis kartica koje dojdu u ekpanziji?
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Dune Imperium

Post Postao/la sim4 »

Odgovori

Natrag na “Društvene igre”