Reputacije i moderiranje oglasnika

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la grof »

Dragi oglašivači!

Već mi je nekoliko puta dolazio zahtjev za brisanjem nečijih reputacija i sudjelovanje u kojekakvim razmiricama u smislu policajca ili suca, pa bih vas sve ovim putem obavijestio kako to ne namjeravam činiti, niti sam ja osobno ili tim udruge odgovorni za nečije ovakvo ili onakvo davanje reputacija.
Kako sve ovo radim(o) dobrovoljno, a puno mi je važniji posao od nadgledanja malog oglasnika vođenje same udruge i nejzin rad i prosperitet, ovim putem vas obavještavam da ozbiljno razmišljam o nekoj od ovih alternativa:
  1. Pronaći ovdje nekoga tko želi moderirati ovaj podforum i brinuti se i o reputacijama
  2. Potpuno ugasiti sustav reputacija, pa razmirica neće više niti biti
  3. Dozvoliti oglašavanje samo članovima udruge
Najbliži sam trenutno ukidanju sustava reputacija jer je ovaj forum prvenstveno zamišljen kao okupljalište igrača i komentiranje igranja i igara, a oglasnik je bio prvenstveno namijenjen aktivnim forumašima koji usput žele razmjenjivati igre na ovaj ili onaj način. Tim više što smo već par puta pokušali pronaći moderatora i ostali kratkih rukava.
Malo žalosno, ali forum u velikom broju posjećuje ekipa koja dolazi ovdje isključivo zbog kuporpodaje igara i ništa više (vidim to po statistikama). Tako da mi zaista nije namjera baviti se nekim meni potpuno besmislenim stvarima između ljudi koji tako i tako ovaj forum niti ne pune nekim konstruktivnim sadržajem.

Hvala na razumijevanju! Vaš admin. :)

P.S. Ako netko želi biti zaista aktivni moderator oglasa neka mi se slobodno javi u PP.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 9):
dadoMirekCrosamwiserealukaKillasadistikotanelornAntomonjuri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Share
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 38
Pridružen/a: 19 srp 2012, 20:18
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la Share »

Hej grofe.

Mislim da bi bi bilo šteta ukinuti reputacije jer su one korisna informacija i koriste se na raznim webshopovima kao što su geekmarket, ebay, itd.

Reputacije nikad neće biti skroz poštene. Uvijek će biti malicioznih korisnika ali takvi su po mom iskustvu u manjini. Tko prodaje pošteno bi trebao imati više pozitivnih nego negativnih jer je većina kupaca poštena. Prodavač također može u oglasu objasniti ako smatra da neka reputacija nije poštena pa neka kupac sam procijeni kome će vjerovati.

Moderiranje reputacija bi po mom mišljenju bilo kontraproduktivno i koliko znam webshopovi ih nemaju, jer zbog čega bi moderator, koji nije niti sudjelovao u kupnji/prodaji, bio kvalificiran da ostavi bolju reputaciju nego svi ostali korisnici zajedno?


Tako da ja bi samo stavio obavijest da admin neće ništa učiniti po pitanju reputacija (osim ako je riječ o kršenju pravila foruma) i da korisnici sami snose rizik za sudjelovanje na oglasniku.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Share za post (ukupno 2):
T0mosadistiko
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la Killa »

Ukinit reputacije i napravit temu u malim oglasima (Ne)pošteni i (Ne)odgovorni trgovci gdje će ljudi napisat svoje iskustvo
I onda potražiš ime osobe sa kojom dilaš i vidiš šta ljudi kažu
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 3):
grofPsyBurnjuri006
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la retko63 »

grof je napisao/la: 17 ruj 2022, 09:54 Dragi oglašivači!

Već mi je nekoliko puta dolazio zahtjev za brisanjem nečijih reputacija i sudjelovanje u kojekakvim razmiricama u smislu policajca ili suca, pa bih vas sve ovim putem obavijestio kako to ne namjeravam činiti, niti sam ja osobno ili tim udruge odgovorni za nečije ovakvo ili onakvo davanje reputacija.
Kako sve ovo radim(o) dobrovoljno, a puno mi je važniji posao od nadgledanja malog oglasnika vođenje same udruge i nejzin rad i prosperitet, ovim putem vas obavještavam da ozbiljno razmišljam o nekoj od ovih alternativa:
  1. Pronaći ovdje nekoga tko želi moderirati ovaj podforum i brinuti se i o reputacijama
  2. Potpuno ugasiti sustav reputacija, pa razmirica neće više niti biti
  3. Dozvoliti oglašavanje samo članovima udruge
Najbliži sam trenutno ukidanju sustava reputacija jer je ovaj forum prvenstveno zamišljen kao okupljalište igrača i komentiranje igranja i igara, a oglasnik je bio prvenstveno namijenjen aktivnim forumašima koji usput žele razmjenjivati igre na ovaj ili onaj način. Tim više što smo već par puta pokušali pronaći moderatora i ostali kratkih rukava.
Malo žalosno, ali forum u velikom broju posjećuje ekipa koja dolazi ovdje isključivo zbog kuporpodaje igara i ništa više (vidim to po statistikama). Tako da mi zaista nije namjera baviti se nekim meni potpuno besmislenim stvarima između ljudi koji tako i tako ovaj forum niti ne pune nekim konstruktivnim sadržajem.

Hvala na razumijevanju! Vaš admin. :)

P.S. Ako netko želi biti zaista aktivni moderator oglasa neka mi se slobodno javi u PP.
Bok ! Ovo ovdje :

3.Dozvoliti oglašavanje samo članovima udruge

To nema smisla !
Ovi su korisnici zahvalili autoru retko63 za post:
Humra
Avatar
Humra
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 sij 2021, 17:58
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 27 puta
Kontakt:

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la Humra »

Slažem se da čim je tu neki sistem reputacije može doći do svakakvih problema, tako je na bilo kakvoj stranici tako da ako se odluči nešto poduzeti oko toga vjerojatno će biti manje prigovaranja.
Ali mislim da ovo "3.Dozvoliti oglašavanje samo članovima udruge" neće ništa poduzeti oko toga. A i vjerujem da ima tu dosta ljudi koji nisu članovi udruge kojima nebi nikako to odgovaralo što se tiče generalnog korištenja stranice.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Humra za post:
retko63
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la grof »

Share je napisao/la: 17 ruj 2022, 10:28
Tako da ja bi samo stavio obavijest da admin neće ništa učiniti po pitanju reputacija (osim ako je riječ o kršenju pravila foruma) i da korisnici sami snose rizik za sudjelovanje na oglasniku.
Da, stari moj, samo takvi e-mailovi ne dolaze tebi nego meni i bez obzira na moju namjeru čine me nervoznim i onda se ipak moram tamo objašnjavati oko toga. Zaista mi to više nije potrebno. Drugo bi bilo da su oglašivači članovi udruge koji financiraju time udrugu ili plaćaju za oglasni prostor, pa od toga udruga ima i financijsku korist, pa se eventualno i ja naplatim kao kompenzacija za rješavanje ovakvih sporova i održavanje. ;)

Zato mi se ovaj prijedlog od @Killa najviše sviđa za sada.

Mi nismo ni ebay ni amazon niti nam je to namjera biti. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
juri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 155
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 397 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la Zorzy »

1. Ne vidim zašto ne, ako tko želi. Good luck with that.
2. Ne znam, znam tu članove kojima je to jako bitno.
Mene recimo brine kad se nikakav komentar ne stavi. :D Jer gledam po sebi, ne ostavim ništa pod reputaciju ako mi iskustvo nije bilo pozitivno i ako nije bilo pretjerano negativno. Znam da se mnogi uopće ne zamaraju time, but still. Dobar postotak korisnika foruma nit ne zna da su tu neke opcije, nit ih je briga. Uzimao sam igre kod prodavača s negativnom reputacijom kao i kod onih bez ikakve. Ako su cijenom pristupačni i/ili imaju baš ono što se traži, a mislim da na to tako gleda većina možebitnih kupaca, reputacija će biti samo nešto što zanemariš i jednostavno kontaktiraš osobu.
Ako će se ukinuti onda nek se ostavi bar kakv podforum/tema među oglasima kao što je Killa predložio. Gdje se prodavači i kupci mogu raspisati što je tko kome zašto što i kako učinio. Ionako je unatoč reputacijama već bila otvorena tema s komentarima na cijene i ine probleme u komunikaciji, dakle prelilo se sa sistema unatoč sistemu.
3. Tu se slažem s Retkom. Nema smisla ograničavati oglase. Ne sumnjam da su dobar dio negativnih reputacija ostavili baš članovi udruge. Time se problem ne bi riješio.
Postao sam članom udruge zbog razloga koji više nije relevantan, zbog toga da ne moram davati 10 kn svakih tjedan-dva za partiju magica. No pretpostavljam da je dobar dio novih članova udruge ovdje došao baš zbog oglasnika. Te da oni koji oglašavaju vjerojatno imaju dobar omjer kupaca među ne-članovima kako i među članovima. Ja sigurno jesam imao. Korisnika koji ovdje imaju i vlastite oglase.
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la Minsc1610 »

Prijedlog od Killa se i meni čini najboljim. Mogu zamisliti koliko frustrirajući mogu biti svi ti mailovi koje dobijaš. Često vidim moderatori na fejsu koji razviju anksioznost zbog stalnog prepiranja budala koje žele da moderator riješi spor. +1 @Killa
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 3):
grofjuri006SarakVarg
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la grof »

Killa je napisao/la: 17 ruj 2022, 10:45 Ukinit reputacije i napravit temu u malim oglasima (Ne)pošteni i (Ne)odgovorni trgovci gdje će ljudi napisat svoje iskustvo
I onda potražiš ime osobe sa kojom dilaš i vidiš šta ljudi kažu
Jedino me strah da će se u toj temi također prolijevati krv i da će biti ružnih riječi od nezadovoljnika kojima je netko napisao nešto loše, pa će opet trebati nekakav moderator da to rješava ili će ekipa stiskati prijave na post, pa će to opet dolaziti meni i s time nisam riješio svoj problem oko uznemiravanja. A vjerujte, takvih će postova biti sigurno. Možda čak i više nego sada emailova. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Reputacije i moderiranje oglasnika

Post Postao/la ratnip »

Trenutni sustav reputacije ima problem što je u potpunosti "u pozadini" i zahtijeva veliku motiviranost korisnika da ga se uopće sjeti - evo ja prvi priznajem da sam kupio hrpu igara preko oglasnika ali gotovo nikad nisam ostavio +1 osim ako me netko nije eksplicitno tražio, jednostavno se ne sjetim da to uopće postoji. Zbog ovog lako može doći do slučaja da netko ima hrpu pozitivnih iskustava i jedno negativno, ali eto samo ovaj jedan mrgud se udostojio ostaviti -1, i sad je korisnik iz priče na javnom stupu srama jer tko će kupovati od nekog sa "negativnom reputacijom".
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post (ukupno 2):
Zorzyjuri006
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”