Essen Spiel 2022.

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la mljeko »

Ove godine sam igrom slučaja radio samo jedan dan, al opet nisam stigao sve obići kako sam htio. S druge strane podružio sam se s braćom u četvrtak, probao neke igre koje inače ne bih probao i dosta sam zadovoljan igrama koje nosim doma (slika ne sadrži puni ulov jer sam manji dio uvalio u grupni paket).

slika

Razlika u odnosu na prošlu godinu je bila opipljiva. Bez koronične napetosti, više izlagača i boljih naslova. Cijeli niz prošlogodišnjih prototipa se premetnulo u izdane naslove što je lijepo za vidjeti, a općenito imam dojam da je malih izdavača više nego ikad. Što je nekako moja glavna interesna sfera.

Kaj sam sve našao? Set drvenih čašica i zrna graha koji stižu uz pravila kako njima igrati više različitih igara, uključujući i vrlo zanimljivu ideju za varijantu memorija.

slika

Natjecanje kobasica u pokušaju da ne budu samljevene u... kobasice?

Još drvenih i nedrvenih apstraktnih igara koje sve zvuče zanimljivo, iako nisu sve i jednako dobre.

slika

Poučna igra o slavi partizana u drugom svjetskom ratu, smještena na prostor Slovenije, simpatičnog slovenskog autora, koju bih čak i kupio da sam imao više novaca da podržim takvu ljubav, ali realno vrlo slabih mehanika.

slika

Dječja igra skrivalice gdje moraš sakriti svoje figure od pogleda, ali ne znaš iz kojeg smjera. Vrlo dobra ideja.

slika

Kolega ljubitelj društvenih kojeg nisam dugo vidio, kako prenosi ljubav, a još je za to i plaćen.
Nazdravio sam i sa sadistikom, ali to nisam fotkao jer takvih slika već ima dosta. :p

slika

Plutokraciju isto nisam uzeo jer sam ostao bez para (neki lajtmotiv svakog Essena), ali mi je izgledala jako dobro i to je jedna od većih riba koje su mi izmakle. Izmeďu ostalog jer za nju jedinu mogu reći da bih je imao bez problema s kim igrati i da bi se tim ljudima svidjela.

slika

Moj ukus je naime inače eklektičan i obično pecam kuriozitete i, kako bi Antun rekao, arheološke nalaze kao što se i vidi iz mog ulova, a takvo nešto je i igra u kojoj doslovce šivaš dijelove tijela nekog čudovišta. Malo previše i za mene.

slika

I tako dalje i tako dalje. Moja ideja raja je vjerojatno neki beskonačni Spiel. Genau!

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 12):
miki0102dadogrofit's medendarii42realukaChupkaDeniAntomonTeehee(R) i još 2 korisnika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la miki0102 »

mljeko je napisao/la: 10 lis 2022, 00:07 Ove godine sam igrom slučaja radio samo jedan dan, al opet nisam stigao sve obići kako sam htio. S druge strane podružio sam se s braćom u četvrtak, probao neke igre koje inače ne bih probao i dosta sam zadovoljan igrama koje nosim doma (slika ne sadrži puni ulov jer sam manji dio uvalio u grupni paket).

slika

Razlika u odnosu na prošlu godinu je bila opipljiva. Bez koronične napetosti, više izlagača i boljih naslova. Cijeli niz prošlogodišnjih prototipa se premetnulo u izdane naslove što je lijepo za vidjeti, a općenito imam dojam da je malih izdavača više nego ikad. Što je nekako moja glavna interesna sfera.

Kaj sam sve našao? Set drvenih čašica i zrna graha koji stižu uz pravila kako njima igrati više različitih igara, uključujući i vrlo zanimljivu ideju za varijantu memorija.

slika

Natjecanje kobasica u pokušaju da ne budu samljevene u... kobasice?

Još drvenih i nedrvenih apstraktnih igara koje sve zvuče zanimljivo, iako nisu sve i jednako dobre.

slika

Poučna igra o slavi partizana u drugom svjetskom ratu, smještena na prostor Slovenije, simpatičnog slovenskog autora, koju bih čak i kupio da sam imao više novaca da podržim takvu ljubav, ali realno vrlo slabih mehanika.

slika

Dječja igra skrivalice gdje moraš sakriti svoje figure od pogleda, ali ne znaš iz kojeg smjera. Vrlo dobra ideja.

slika

Kolega ljubitelj društvenih kojeg nisam dugo vidio, kako prenosi ljubav, a još je za to i plaćen.
Nazdravio sam i sa sadistikom, ali to nisam fotkao jer takvih slika već ima dosta. :p

slika

Plutokraciju isto nisam uzeo jer sam ostao bez para (neki lajtmotiv svakog Essena), ali mi je izgledala jako dobro i to je jedna od većih riba koje su mi izmakle. Izmeďu ostalog jer za nju jedinu mogu reći da bih je imao bez problema s kim igrati i da bi se tim ljudima svidjela.

slika

Moj ukus je naime inače eklektičan i obično pecam kuriozitete i, kako bi Antun rekao, arheološke nalaze kao što se i vidi iz mog ulova, a takvo nešto je i igra u kojoj doslovce šivaš dijelove tijela nekog čudovišta. Malo previše i za mene.

slika

I tako dalje i tako dalje. Moja ideja raja je vjerojatno neki beskonačni Spiel. Genau!

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Zanimljiv taj Essen. Stvarno ima zilion igara, a mnoge vjerojatno neće naći svoje mjesto pod suncem i za njih nikad nećemo čuti osim eventualno od tebe. Svašta se ljudi dosjete osmisliti. Vjerujem da se jako teško probiti na tržište sa igrom ako nije privlačna oku i mehanikom.
Za ove partizane znam, a drago mi je da si potvrdio da je riječ o slaboj mehanici igre.
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Deni »

Drago mi je da smo se skuzili i proćaskali dok si prolazio pored RedCat bootha 😁 💪

Meni je zadnji dan sajma bio odlican, jer je brdo malih izdavaca rasprodavalo igre. Takodjer i retaileri su imali brdo popusta ok-dobrih igara. Na kraju sam uzeo par po 5€ i Florenzu X za 30. Kao sto sam ranije napisao, tko dodje otvorenog uma, bez da hunta neke odredjene naslove, jako dobro moze pazariti za male/manje novce.

Samo par info sto sam saznao na standovima.
Heroes 3 ce biti kampanja, ali ima i 1vs1 i 2vs2 mode. Borba je karte plus kockice

Paper Tales complete ed. izlazi u 11mj na FR, a za englesku verziju ne znaju, jer Stronghold nosi prava. Dakle basegame plus stara i nova ekspanzija

SubTerra 2 ce biti bitno drukcija od prvog naslova, odnosno, prvo treba naci artifakt u spilji, a zatim pobjeci prije nego vas lava od eruptiranog vulkana dostigne.

Pueblo i Burxelles 1893 reizdanja izlaze dogodine na ljeto tj bit ce spremne za essen.

Vec me nostalgija hvata, jedva cekam dogodine 😁
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 4):
mljekodadoAliensbsadistiko
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Aliensb »

Za heroes 3 su ovo dobre vijesti, razliciti modovi igranja me vuku vise sad da backam nego da ne backam.

Da li je kampanja samo solo ili uima opcija i za 2 player kampanju, ma da bi ju vjerojatno igrao solo
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Essen Spiel 2022.

Post Postao/la Deni »

hm, nisam to pitao... nevjerujem da bi solo igru izdali, a opet, pc se igra solo... da, zanimljivo pitanje. znam samo da tri karaktera dolaze s igrom, a cetvrti je ekspanzija za 2vs2
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”