Predoxx

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Predoxx

Post Postao/la Predoxx »

sadistiko je napisao/la: 23 kol 2022, 11:10 :welcome:
Dobro došao!
Eh, što se para tiče, pozdravi se s njima, pogotovo ako nemaš koga da te sprečava da kupiš baš još "samo onu koja ti fali" ;-)
Hvala svima još jednom.

A pare su da se troše. Bar kad ih nemaš , nemaš ni briga kamo ih potrošiti :P
mado je napisao/la: 23 kol 2022, 10:51 Dobro došao. :thumbs Probaj Race for the Galaxy i Innovation za dvoje igrača, za curu i tebe. Ili od hevi igara War of the Ring ili Battle of the Five Armies ako volite Lotr. Ili Twilight Struggle i Wir sind das Volk ako volite povijest više.
Malo bacio pogled pošto je lotr tematika. Sto ima nekog da ne voli lotr :P , odavno su i knjige pročitane,skupa sa Got, Dinom i ostalom sci-fi tematikom.

Ovakakv hype nije bio otkad sam nekad davno wow igrao : P hehe
Mago de Umago je napisao/la: 23 kol 2022, 09:13 Dobrodošao!

Ja sleevem sve, nema teorije da odigram partiju a da karte nisu sleevane. :D
otkuda je najbolje sleeve nabaviti ? ozone? carta? aliexpress? , na ozonu je i res Arcana dosta jeftina :P

jos jednom pozz svima
Ovi su korisnici zahvalili autoru Predoxx za post:
sadistiko
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la marge »

Predoxx je napisao/la: 23 kol 2022, 12:11 otkuda je najbolje sleeve nabaviti ? ozone? carta? aliexpress? , na ozonu je i res Arcana dosta jeftina :P
ja baš i ne volim sleevat, ali ovi mi se čine najbolji:
https://svarogsden.com/hr/proizvod/boar ... 8mm-50-pcs
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la mado »

Predoxx je napisao/la: 23 kol 2022, 12:11
mado je napisao/la: 23 kol 2022, 10:51 Dobro došao. :thumbs Probaj Race for the Galaxy i Innovation za dvoje igrača, za curu i tebe. Ili od hevi igara War of the Ring ili Battle of the Five Armies ako volite Lotr. Ili Twilight Struggle i Wir sind das Volk ako volite povijest više.
Malo bacio pogled pošto je lotr tematika. Sto ima nekog da ne voli lotr :P , odavno su i knjige pročitane,skupa sa Got, Dinom i ostalom sci-fi tematikom.

Ovakakv hype nije bio otkad sam nekad davno wow igrao : P hehe
Ako volite lotr i coope, onda definitivno moraš probati lotr lcg :ljubav

https://boardgamegeek.com/boardgame/774 ... -card-game
Officer Barbrady
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 03 pro 2019, 17:24
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Predoxx

Post Postao/la Officer Barbrady »

marge je napisao/la: 23 kol 2022, 12:15
Predoxx je napisao/la: 23 kol 2022, 12:11 otkuda je najbolje sleeve nabaviti ? ozone? carta? aliexpress? , na ozonu je i res Arcana dosta jeftina :P
ja baš i ne volim sleevat, ali ovi mi se čine najbolji:
https://svarogsden.com/hr/proizvod/boar ... 8mm-50-pcs
Da, ti su najbolji, i ja predlažem.
War of the Ring svakako probati (za 2 igrača je najbolje iskustvo).
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la dendarii42 »

Officer Barbrady je napisao/la: 23 kol 2022, 12:20
marge je napisao/la: 23 kol 2022, 12:15
Predoxx je napisao/la: 23 kol 2022, 12:11 otkuda je najbolje sleeve nabaviti ? ozone? carta? aliexpress? , na ozonu je i res Arcana dosta jeftina :P
ja baš i ne volim sleevat, ali ovi mi se čine najbolji:
https://svarogsden.com/hr/proizvod/boar ... 8mm-50-pcs
Da, ti su najbolji, i ja predlažem.
War of the Ring svakako probati (za 2 igrača je najbolje iskustvo).
Osim ako vole i star wars pa je onda Rebellion za dva igrača najbolje iskustvo 😛

Ubit ćemo čovjeka u pojam s preporukama, u zadnje tri poruke već otišlo pol plaće.
slika
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Predoxx

Post Postao/la Predoxx »

Hvala svima na preporukama, i definitivno ima jako puno dobrih igara. Gledao sam i rebellion čak da napišem u prvom postu ali nekako ga izostavio da baš ne prenatrpam popis.

Moram prvo kupiti nešto što cura predlaže :P


Da li postoji kakva grupa i na Discordu maybe?
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la kovacu »

Predoxx je napisao/la: 23 kol 2022, 08:44 Spirit Island - možda nakon nekoliko godina ,pošto kažu da je pretežak ali da ima predobar solo mode
Koje lazi i obmane :D

Mog ti samo rec da mi je Spirit Island 3. moderni board game koji sam kupio nakon Codenames picture i Unstable Unicorn-a i da dosad nisam igrao bolji game. Tak da nemoj se ustrucavat i cekat da prodje x godina, mjeseci i dana da bi isprobao neku igru.

Btw, dobrodosao ;)
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Predoxx

Post Postao/la Chupka »

Dobrodošao u hobi 😊

Vidim da su pali vec neki jako dobri prijedlozi za sljedeću kupovinu, ali i da sam imas dobru ideju sto bi sljedeće igrao što je super, congrats! Ja bih se još samo priključila sa malim savjetom da obratite pozornost i na neke lakše/brže igre jer iako svi tražimo „mesa“ u igrama, kao netko tko ima 300+ igra u kolekciji, moram priznat da smo suprug i ja odigrali ipak najviše partija igri koje imaju manje komponenti, brzi setup i kraće vrijeme igranja. Daleko od toga da nas najviše veseli igranje velikih naslova vikendom, ali uz posao i druge životne obaveze (plus WoW, vidis mozes i oboje rofl) jednostavno tokom tjedna popodne češće padne nešto chill brzinski što se može odigrat na manjem stolu. A da ni ne spominjem odlaske na more i godisnje, gdje moras uzet samo „par“ igri i onda redovno ispadne da smo mogli uzet samo ove „manje“ jer je vecina iz društva za chill stvari na plaži ili igre uz alkohol navecer (hjaaa). Tako da super ako poslušaš curu za ove njene prijedloge lakših igri jer vjerujem da cete ih vise igrat i ne čekat onaj „pravi“ moment i poklapanje dana kad ste oboje za neke mentalno zahtjevnije igre na koje ćete utrošit 2-3 sata.

A za utrošak novca na društvene igre, štajaznam, nije to bas neki ekstra skup hobi, ljudi potroše te iste novce na druge oblike zabave i materijalna dobra. Meni je financijski skroz odrziv i isplativ hobi, ali treba imat i neku samodisciplinu u nabavi da se iz hobija "igranja" ne prijeđe u hobi "nabavljanja" igri, tanka je to granica koju i najdisciplinarniji prijeđu. Sretno s igranjem i anu belore dela'na 😉
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post (ukupno 4):
Mago de Umagosadistikokockicatanelorn
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la Minsc1610 »

kovacu je napisao/la: 23 kol 2022, 16:29
Predoxx je napisao/la: 23 kol 2022, 08:44 Spirit Island - možda nakon nekoliko godina ,pošto kažu da je pretežak ali da ima predobar solo mode
Koje lazi i obmane :D

Mog ti samo rec da mi je Spirit Island 3. moderni board game koji sam kupio nakon Codenames picture i Unstable Unicorn-a i da dosad nisam igrao bolji game. Tak da nemoj se ustrucavat i cekat da prodje x godina, mjeseci i dana da bi isprobao neku igru.

Btw, dobrodosao ;)
Potpisujem. Nema tog Pademica i slične igra koja mi je bolji coop od Spirit Islanda. Dugo sam odolijevao jer mi je art bio cringe i komponente još gore, a sad ih obožavam i ne mogu ni zamisliti drugi art i komponente. SI je meni i mom sinu THE COOP IGRA. Sve druge nisu ni do koljena. Fora je što jednom kad naučiš pravila nikad ih ne zaboraviš. Što se čini kompleksna a zapravo nije. Za prvih godinu dana samo core box. Ne kupovati ekspanzije prije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 2):
priroda15dendarii42
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la kockica »

Pozdrav.

Prvi savjet je, s obzirom da ti je nestalna grupa a najvažniji suigrač je tvoja bolja polovica, kupuj igre koje se mogu igrati sa više igrača ali prije svega dobro važu na 2 igrača. Nije potrebno da kupuješ striktno 2-player igre ali nipošto ne kupuj igre koje zahtijevaju da je minimalan broj igrača 3 ili više. Preskupo za foru "možda će se odigrati kada nas se dovoljno skupi" te samo skuplja prašinu.

Drugi savjet je na pragu chupkinog, nikako ne zanemaruj manje igre ( manje komponenti, manje setupa, manje vremena za odigravanje), zgodne su za na brzinu odigrati ili za nositi na putovanje (doslovce može u ruksak), a to nipošto ne znači da moraju biti light. 7 wonders duel spada u tu kategoriju a ima masa drugih odličnih igara. Zapravo dugo nisam već kupio neku veću igru, izuzev Ark Nove, većinom su to igre iz ove kategorije.

Treći savjet, puno je igara na tržištu ali realno možeš složiti vrlo dobru kolekciju od svega 10-15 većih i manjih igara (ne računajući ekspanzije). Moguće je, posebice ako ne skupljate igre koje se osjećaju slično, ali trebat će malo istraživanja, posudbi i profiliranja. Onda ćeš lako i sleevati.

Četvrti savjet, sleevovi ili ne, ako imate manji broj igara koje često igrate, onda svakako da, bit će vam dugotrajnije igre posebice ako ce vam zauvijek ostati evergreen. Ali i to ako puno koristite kartice, stalno ih miješate i sl. Nema smisla kada kupujete puno igara koje ne stignete ni izigrati. Ali nemam pojma otkuda je trenutno bolje nabavljati a ne želim šarati sa skroz novim tipom sleevova od onih koje trenutno koristim. Odmah svakako idi na premium kvalitetu, vjeruj mi.

Peti savjet, nemoj da te zavaraju teme ili art, nekad igre koje ti se na prvu možda čine da nisu za tebe ( "ne volim mace" - inače čisto bogohuljenje, "ptice djeluju dosadno", "Mars ima ružne komponente" itd) zapravo su izvrsne igre. Ili Everdell koji je prekrasan ali nama je tek solidna igra.

Što se tiče tvoje liste želja:

Terraforming Mars - vrlo sam subjektivan, meni je to najdraža igra. Igra, tema, sve je tu. Možeš i ne moraš na ekspanzije (premda preporučam mape te eventualno Prelude)

Castles of Burgundy - obavezno. Još mi nije jasno kako sam godinama zaobilazio igru. Svi pljuju po verziji iz 2019. ali meni osobno je ljepša od originala i potpuna je (ne trebaš ekspanzije) I dosta povoljno se nađe.

Pandemic ili Spirit Island, obavezno SI. Prva igra je zapravo dobra, ali brzo postane prejednostavna i zahtijeva ekspanzije da ostane svježa (on the brink i state of emergency su odlicne), ali pandemic je cijela franšiza pa ne mogu reći za druge verzije, dok SI je već sama po sebi cjelovita igra i ekspanzije nisu potrebne a ima temu, napetost, puno dogovaranja (nema alfa playera) i epic momente. Oboje jedino ako želite pandemic kao coop za light sesije a spirite kada ste posebice nabrijani.

Terra mystica - nema smisla ako ste većinom samo vas dvoje, slobodno preskoči a ako se povremeno pojavi neki padobranac koji bi da to igrate, neka izvoli sam investirati.

Wingspan je solidna igra, čak bi vam se mogla jako, ali baš jako svidjeti. Kod mene naprosto nema mjesta jer neke druge igre nas bolje zadovoljavaju ali mi odavno nismo početnici.

Everdell - prekrasan art, solidna mi je igra ali za tu solidnost preskupa. Prije bih preporučio Arnak.

Arnak iz nekog razloga jako uspoređuju sa Dune ali ne znam zašto jer Dune nisam igrao. U svakom slučaju Arnak je izvrstan.

Ark Nova - dosta dobra igra, zaista, ali od cijele tvoje liste možda i najkompleksnija ( uz spirite), morat ćete se isprva probiti kroz masu pravila a igranje će vam se isprva otegnuti, pa bi vas možda mogla uplasiti kompleksnost, ali zapravo kada sve sjedne na svoje mjesto igranje postane lako.

Viticulture je dobra igra, još bolja sa Tuscany ali i bez nje je dobra. Nije samo vino već i ruralni turizam.

Vezano za Carcassonne, nama i dalje odlična, ali vjerojatno ćete zatrebati još par ekspanzija, kad bude trebao savjet za njih, slobodno se obrati, kao i za sve drugo.

Inače možemo ti dati još pregršt savjeta, ali nema smisla te bombardirati, i ovo što si dosad sam istražio je vrlo respektabilan popis te ti dugo neće trebati nove igre. Zapravo time si maltene složio gotovu kolekciju. Jedino što ti fale te manje igre.

Inače ne bi bilo loše da ubaciš koju kartašku igru tipa race for the Galaxy ili neki od deck buildera.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 5):
priroda15tanelornPapaversadistikoChupka
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”