Predoxx

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Predoxx

Post Postao/la Predoxx »

Pozdrav svima,

Imam 30+, iz Prigorja sam i nakon duugo godina života na Catanu, riziku i game of thrones 2nd edition BG,malo sam se neplanirano više zainteresirao za pokoji BG.

Sve je teže skupiti ekipu i uvijek je onda ispalo da kada bi nas bilo da bi se odigrao Catan za gušt , ekspazije ni ne koristimo više (Seafearers, C&K) Ali svejedno sam tražio nešto u tom stilu competitiona te mi se smallworld jako svidio kojeg sam odmah kupio. odlična igra , ali pošto i tu treba više ljudi lagano sam istraživao što dalje. Kupljen je Carcassone koji je jako jednostavan i zanimljiv. Cura je pocela sve vise gristi Bg , pogotovo kada pobijedi i eto nismo se ni snasli uzeli si 7 wonders duel od jednostavnijih i uz njega meni za dušu Dune Imperium.
7 wondersD odličan , kratko traje i zanimljiv, a jučer odigrana prva partija Dune-a koju je opet cura pobijedila. Dosta nam još nekih stvari nije jasno kaj se tice pokoje kartice. i Dosta je Hagal pasivan bio u prvom gejmu bar što se tiče conficta. Možda mu nisam dobro kartice izmiješao :P

Eto to bi bilo to. Cura je toliko zagrizla da samo šalje linkove kaj bi mogli kupiti - Viticulture(ipak je vino ), Pandemic ,Jaipur, Lost cities, Azul, Patchwork, Harry Potter, Castles of Burgundy ( iako mislim da to treba pričekati da da sam vidio da novi artwork dolazi ) , Res Arcana. Dok je meni smiješno gdje sam ja mislio da nema šanse da će joj biti išta zanimljivo.

Od BG koje gledam :
dune je rise of IX eskpanzija koja se definitivno isplati
Terraforming Mars - hvale ga kao i dune
Ark Nova - kažu da je prepredobar, iako pomisao ZOO mi se ne čini baš
Spirit Island - možda nakon nekoliko godina ,pošto kažu da je pretežak ali da ima predobar solo mode
LR of Arnak
Everdell - je možda više pri vrhu next buy
Wingspan - kažu odličan isto mi tematika malo li la
Arkahm H. TCG - zanimljivo se čini , ne znam da li bi mi se svidio
Terra MYstica

p.s. Da li da sleevam kartice Dune imperium? Nekako mi se ne čine dugotrajne. Kad vidim kako mi izgledaju kartice od Catana odmah mi dođe da ih uokvirim :P

Eto toliko od mene, otvoren za pitanja i prijedloge.

lp.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Predoxx za post (ukupno 11):
grofValsimtanelornPapavermadosadistikoBojan1983dadoSatarashChupka i još jedan korisnik
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la dendarii42 »

Dobro došao. Vidim po popisu interesa da će kukanje oko para početi za par mjeseci 😀

Preporučam ti sve s popisa. Arkham je predobra igra, al je money pit i moraš kupit barem baznu igru i npr. Dunwich kampanju da bi skužio koliko je dobra.

Dune karte svakako sleevaj jer su zapravo manje kvalitete nego što se nađe u drugim igrama (Spirit Island npr).
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la Mago de Umago »

Dobrodošao!

Ja sleevem sve, nema teorije da odigram partiju a da karte nisu sleevane. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
neochGasoM
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1580 puta
 pohvaljen: 579 puta

Re: Predoxx

Post Postao/la juri006 »

:welcome:
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la Aliensb »

Predoxx je napisao/la: 23 kol 2022, 08:44 Pozdrav svima,

Imam 30+, iz Prigorja sam i nakon duugo godina života na Catanu, riziku i game of thrones 2nd edition BG,malo sam se neplanirano više zainteresirao za pokoji BG.

Sve je teže skupiti ekipu i uvijek je onda ispalo da kada bi nas bilo da bi se odigrao Catan za gušt , ekspazije ni ne koristimo više (Seafearers, C&K) Ali svejedno sam tražio nešto u tom stilu competitiona te mi se smallworld jako svidio kojeg sam odmah kupio. odlična igra , ali pošto i tu treba više ljudi lagano sam istraživao što dalje. Kupljen je Carcassone koji je jako jednostavan i zanimljiv. Cura je pocela sve vise gristi Bg , pogotovo kada pobijedi i eto nismo se ni snasli uzeli si 7 wonders duel od jednostavnijih i uz njega meni za dušu Dune Imperium.
7 wondersD odličan , kratko traje i zanimljiv, a jučer odigrana prva partija Dune-a koju je opet cura pobijedila. Dosta nam još nekih stvari nije jasno kaj se tice pokoje kartice. i Dosta je Hagal pasivan bio u prvom gejmu bar što se tiče conficta. Možda mu nisam dobro kartice izmiješao :P

Eto to bi bilo to. Cura je toliko zagrizla da samo šalje linkove kaj bi mogli kupiti - Viticulture(ipak je vino ), Pandemic ,Jaipur, Lost cities, Azul, Patchwork, Harry Potter, Castles of Burgundy ( iako mislim da to treba pričekati da da sam vidio da novi artwork dolazi ) , Res Arcana. Dok je meni smiješno gdje sam ja mislio da nema šanse da će joj biti išta zanimljivo.

Od BG koje gledam :
dune je rise of IX eskpanzija koja se definitivno isplati
Terraforming Mars - hvale ga kao i dune
Ark Nova - kažu da je prepredobar, iako pomisao ZOO mi se ne čini baš
Spirit Island - možda nakon nekoliko godina ,pošto kažu da je pretežak ali da ima predobar solo mode
LR of Arnak
Everdell - je možda više pri vrhu next buy
Wingspan - kažu odličan isto mi tematika malo li la
Arkahm H. TCG - zanimljivo se čini , ne znam da li bi mi se svidio
Terra MYstica

p.s. Da li da sleevam kartice Dune imperium? Nekako mi se ne čine dugotrajne. Kad vidim kako mi izgledaju kartice od Catana odmah mi dođe da ih uokvirim :P

Eto toliko od mene, otvoren za pitanja i prijedloge.

lp.

Aquatica i Isle of cats su nama bile pun pogodak za igranje u dvoje. pa možda bacite pogled
slika
Predoxx
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 22 kol 2022, 13:48
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 90 puta

Re: Predoxx

Post Postao/la Predoxx »

dendarii42 je napisao/la: 23 kol 2022, 09:10 Dobro došao. Vidim po popisu interesa da će kukanje oko para početi za par mjeseci 😀

Preporučam ti sve s popisa. Arkham je predobra igra, al je money pit i moraš kupit barem baznu igru i npr. Dunwich kampanju da bi skužio koliko je dobra.

Dune karte svakako sleevaj jer su zapravo manje kvalitete nego što se nađe u drugim igrama (Spirit Island npr).

a uvijek će biti kukanja oko para, to je standard. Najveći problem je ipak mislim vrijeme da se stigne igrati.

Što se tiće sleeva? gdje nabaviti? aliexpress? CM? ozone? neke preporuke

Ako bi gledao Pandemic igru? koju kupiti za početak da se isproba coop bg? core ili legacy? ili Cthulu?


još da se nadovežem , aquatica se čini zanimljiva, nisam je dosad vidio, dok isle of cats mi je malo odbojan pošto nismo ljubitelji mački previše. Dog person. Nabavio sam si peseka prije par mjeseci , mali lagotto romagnolo
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3125
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2363 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la Valsim »

@Predoxx Dobro nam došao :thumbs .

Svakako je lijepo kada se i s boljom polovicom pronađe i zajednička ljubav prema igrama, jer ipak se zajedno provodi najviše vremena. Još kada se ovako na samim počecima otkrivaju čari novih igara :ljubav .

Od igara koje si spomenuo kao najveći interes išao bih sljedećim redoslijedom - Terraforming Mars > Lost Ruins of Arnak > Wingspan > Terra Mystica > Everdell. Evo taman smo jučer napokon isprobali Lost Ruins of Arnak i uf koja odlična igra, baš odlična. Ark Novu zasad još nismo uspjeli zaigrati, mada smo čuli samo hvalospjeve od svih koji su igrali. Arkham Horror obožavamo kao odličnu tematsku igru, ali nisam ju uvrstio čisto iz razloga što ako kreneš u tom smjeru možeš zaboraviti na sve ostale odlične igre s popisa. Čisto iz razloga koji su neki već naveli, to je novčana rupa bez dna.

Svakako sleevaj sve igre. Je dodatan izdatak, ali definitivno isplativ.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la mado »

Dobro došao. :thumbs Probaj Race for the Galaxy i Innovation za dvoje igrača, za curu i tebe. Ili od hevi igara War of the Ring ili Battle of the Five Armies ako volite Lotr. Ili Twilight Struggle i Wir sind das Volk ako volite povijest više.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la sadistiko »

:welcome:
Dobro došao!
Eh, što se para tiče, pozdravi se s njima, pogotovo ako nemaš koga da te sprečava da kupiš baš još "samo onu koja ti fali" ;-)
slika
Avatar
MirekCro
Reactions:
Postovi: 131
Pridružen/a: 14 lis 2021, 10:00
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 482 puta
Kontakt:

Re: Predoxx

Post Postao/la MirekCro »

:welcome:
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”