Omiljeni bg artist

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Omiljeni bg artist

Post Postao/la DarkDefender »

Zadnjih dana sam se nekoliko puta nasao u situaciji di sam komentirao art na nekoj igri pa me zanima sto ostali misle o ovome.

Za mene je to Mico (Mihajlo Dimitrievski) i ostali mi nisu ni blizu: North Sea trilogija, West Kingdoms trilogija, Claim, Valeria i mnoge druge.

1. Svidja mi se njegov stil. Ovo mi je jasno da je subjektivno, meni je eto odlican.
2. Njegova ikonografija je odlicna.
  • Jasno je sto ikone prestavljaju
  • Ikone se jasno razlikuju od pozadine (ostalog arta) bez da narusavaju cjelokupni izgled igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Omiljeni bg artist

Post Postao/la sadistiko »

Ako nije prvi onda mi je u samom vrhu. Ja isto volim taj otkačeni look njegovih likova. Ikonografija je super. Ali dosta i drugih igara ima dobru ikonografiju ali ne znam ko je crtao. Nisam se nikad toliko zamarao s time, dovoljno mi je da znam tko je dizajner igre :-)
Mada, Mihajla kad vidiš odma znaš da je igra njegova.
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Omiljeni bg artist

Post Postao/la frastarc »

Adrian Smith?

Meni je vrhunski sto je radio za Blood rage, Rising sun, Ankh, Hate…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Omiljeni bg artist

Post Postao/la realuka »

Mico i Andrew Bosely(Everdell, Tapestry) su mi nekako naj, Weberson Santiago (Bloody Inn, sličan stil rekao bi Micu ali malo mračnije), Jakub Rozalski - savršen svijet Scythea, klasici Beth Sobel, Klemensa Franza i Vincenta Dutraita su neizbježni za spomenuti

Zapravo ovo je zanimljiva igra

https://boardgamegeek.com/boardgame/332 ... initiative

Gdje je 15ak trenutno najpopularnijih artista bilo uključeno u projekt i od kojih skoro svaki ima svoj svijet od 3 kartice koji posjećuješ tokom igre, ili tako nešto.
DarkDefender je napisao/la: 14 lip 2022, 12:43 2. Njegova ikonografija je odlicna.
Jasno je sto ikone prestavljaju
Ikone se jasno razlikuju od pozadine (ostalog arta) bez da narusavaju cjelokupni izgled igre
Ovo definitvno ne ovisi o artistu nego o produkciji, jer imao sam i njegov Merchants Cove i vidi se da je Garphill Games koplje ispred Final Frontier Gamesa po ovom pitanju. Isto tako nije Mico kriv ako netko od njega traži da nacrta neintuitivne znakove ili njegove ikone spoji u lošu kombinaciju na ploči i/ili karticama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 4):
blahblahPapaversadistikojuri006
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Omiljeni bg artist

Post Postao/la DarkDefender »

realuka je napisao/la: 14 lip 2022, 23:58
DarkDefender je napisao/la: 14 lip 2022, 12:43 2. Njegova ikonografija je odlicna.
Jasno je sto ikone prestavljaju
Ikone se jasno razlikuju od pozadine (ostalog arta) bez da narusavaju cjelokupni izgled igre
Ovo definitvno ne ovisi o artistu nego o produkciji, jer imao sam i njegov Merchants Cove i vidi se da je Garphill Games koplje ispred Final Frontier Gamesa po ovom pitanju. Isto tako nije Mico kriv ako netko od njega traži da nacrta neintuitivne znakove ili njegove ikone spoji u lošu kombinaciju na ploči i/ili karticama.
To je istina, ali Garphill je napravia i Scythiu bez Mica pa se ne moze ni mjeriti s North Seaom.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Omiljeni bg artist

Post Postao/la Deni »

Meni je taj djir Garphilla odbojan, jer nema nista unikatno. Da je ostalo na prvoj trilogiji svaka cast, ali za moj ukus, ovo je previse igara s istim stilom i istim/vrlo slicnim ikonografijama. Kod njih sam uvijek sam imao problem s prevelikim brojem ikona, neinuitivnim dizajnom istih te poteskocama memoriranja. Ne pase mi. Zato su mi Circadiansi bili super, jer su bili jedina njihova igra s drugim art dizajnerom.

Opcenito nisam fan cartoonish arta, prevelikih paleta boja, i overproductiona.

živio Kralj Mrgud i njegovo Bež carstvo!


slika
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 156
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Omiljeni bg artist

Post Postao/la Zorzy »

Omar Rayyan. Stavio bih i Jim Fitzpatricka ovdje, no zbog Rayyana sam polako i počeo s kupnjom board gameova. Slikar/crtač koji mi je bio poznat još prije iz najdražih mi Magic the Gathering edicija. Prva igra koju nabavih bila je treća edicija Once upon a time
Njegove slike i crteži su mi divnost.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post (ukupno 5):
juri006realukatanelornPsyBurnpriroda15
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”