Igre za pocetnike/party games

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 226 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la Aliensb »

Pričam jučer ekipi koja nije bas u board gameovima da sam nabavio cockroach poker i king of tokyo pa da ih s tim malo uvedem u ovaj svijet, a pošto sam dobio odgovor od njih da su gledali bas zadnjih dana da kupe i sebi neke igre i krenuli spominjati monopol, čovječe ne ljuti se i slične stvari rekao sam im da ću malo istražiti i dati im savjete za bolje igre od toga.


Mislim da trenutno Ozone ima najbolji izbor ovakvih igara, ali primam prijedloge i odakle i koje igre.
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la Vukozec »

Top preporuke za vrlo zabavne igre koje se u roku minute mogu objasniti bilo kome:
- Codenames pictures // team play, 2 tima, u jednom timu od 2 igrača na više. Ili kooperativni Codenames duet za 2 igrača (pazi na jezičnu barijeru, zato preporučam pictures). Alternativa je Dixit, meni se najviše sviđa novi Stella: Dixit
- For Sale ili No Thanks! ili High society // jednu od tih igara aukcija obavezno
- 6 nimmt! // 3-10 igrača, vrlo zabavno, a sa tim kartama onda možete igrati i kooperativni The Game
- Sushi go! // 3-5 igrača, closed drafting, tableu building, ako se zagriju za to kasnije lako prijeđu na 7 wonders. Sushi Go party je ista stvar samo sa više sadržaja i većom kutijom.
- Love Letter // 2-4 igrača
- Taco Mačka Koza Sir Pizza // blesava igra brzog prepoznavanja, može se igrati i sa odraslima i s djecom, zabavnija od Dobble ili Jungle Speed
- Skull // igra blefiranja, slična Cockroach pokeru. Također slična preporuka Perudo/Liar's Dice (koja se lako improvizira sa dovoljnim brojem kockica)

Još par mrvicu mesnatijih preporuka:
- Celestia // push your luck rolanje kockica, 3-6 igrača, 30min, prekrasno ilustrirana
- Neki mini Ticket to Ride (NY, London, Amsterdam) // klasik sažet u 15-20 min, 2-4 igrača

Kao party igre su dosta popularne razne igre skrivenih identiteta, no meni u praksi i nisu baš bile hit. Imaš u Mulleru Spyfall (aka Agent Undercover) no meni je najbolji Saboteur, ima malo više strukture, ne ovisi samo o slobodnoj interakciji.

Preporuke za velike igre, za raširiti preko cijelo stola i trajanja od minimalno sat vremena - zna se: Ticket to Ride, Catan, Carcassonne (bazični Carcassone je i kraći).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
Aliensb
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la Butch »

Igramo dosta s početnicima i razvili smo neku shemu koja uglavnom uspijeva.

Prvo počnemo s the mindom. Igra je vrlo jednostavna i služi kao neki ice breaker.
Zatim se prebacimo na kingdomino, ljudi nauče draftati. I onda zvijezda večeri King of tokyo koji je kao neki soft area control.

Na drugom okupljanju Quacks, Pandemic.
A poslije toga možeš što god želiš. Osim eura.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post:
Aliensb
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la sadistiko »

Mi svoje odma prvu večer ubijemo sa Scytheom pa da vidimo od čega su. ;-) Ak dođu sljedeći put znači dobri su! sopak :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Killa
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la Nuuq »

Ja sam sinoć sa potpunim non gamerima igrao Stick em. Nisam igrao trick taking igre osim the Crew, i mogu vam reći da sam navučen. Igrali smo do 4:30 jutros. Ludilo. Jedva čekam večeras da idem opet da igramo. Planirao sam kao Carcassonne večeras, ali evo vec se piše da se igra opet Stick em. Nije lako objasniti trick taking, ali ide.
slika
Musashi
Reactions:
Postovi: 21
Pridružen/a: 27 vel 2018, 20:56
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la Musashi »

Ovisi o broju ljudi, ali smatram da su social deduction igre vrh za ulazak u board gamese.
Avalon/Resistance ili Secret Hitler su odlicni i moja ekipa (uključujući mene) se preko tih igara navukla na igre

(zapravo, prvo je bio Alias koji nas je pogurao da vidimo sto se jos nudi i onda smo dosli na social deduction i uvijek im se rado vracamo)
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la Vukozec »

E, Alias - i to besplatna aplikacija koju preuzmete na mobitel (samo pogasite wifi i mobile data i nema reklama koje prekidaju igru ;) ) - je odličan izbor za party game. Također, pantomima.
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Igre za pocetnike/party games

Post Postao/la Vukozec »

Imao ovih dana 2 game nighta sa 2 različite non-gamer ekipe.

Sa prvima smo igrali Cockroach poker (osnovnu varijantu bez Royal kartica). Funkcioniralo prilično dobro i zabavno, premda mi se sve više čini da je 6 igrača malo too much, bolje funkcionira u 4 ili 5. Nakon toga igrali Codenames Picures.

Sa drugima sam pripremio samo provjerene stvari. Kao predjelo 2 runde Timelinea. Premda je bilo malo straha među nevičnima triviji ("joj, što ću ako ništa ne znam"), funkcioniralo bez problema i ujednačeno. Slijedio 6 nimmt!, klasik koji ne može promašiti. Kao headliner opet Codenames Pictures: da nije trebalo pospremiti djecu na spavanje i to, nove runde bi se tražile do kasno u noć ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
Antomon
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”