Viticulture World: Cooperative Expansion

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3377 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la dado »

gogo666 je napisao/la: 21 tra 2022, 15:53 jel ima unboxing video? To bih volio vidjet
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la gogo666 »

Mislio sam unboxing ove koja place, da vidim šok kad je izvukla tog kolonizatora
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la kockica »

Žalosno je za jednu igru što se više govori o političkoj korektnosti koja može debelo zastraniti nego o samom modu igre što konkretno donosi novog u jednu meni izvrsnu igru.

Najviše je zastranio bgg, osobno se osvjedočio u neke postove koji su bili vrlo smireni i pozivali na raspravu da bi naknadno bili obrisani. U jednu ruku velika sramota jer sve te progresivne ideje koje i sam dijelim popisale su se po temeljima iz kojih su iznikli a koji su pozivali na dijalog i ravnopravnost a ne na jednoumlje. U drugu ruku razumljivo jer bgg želi ostati platforma za društvene igre a ne poligon za politička prepucavanja ali u tom slučaju bi trebali zabraniti i prvu stranu.

Same recenzentice, ako ih tako možemo nazvati u ovom konkretnom slučaju ispale su vrlo licemjerne. Već se pisalo o tome.

Što se tiče naravi južnoameričkih carstava, svakako se slažem da su bila brutalna kao uostalom i svaki imperij, tako da zazirem od mita o plemenitom divljaku. Očito smo takva vrsta na kojem god kraju svijeta se nalazili, ali vidim da se takav narativ precesto koristi kao opravdanje za konkvistadore. Da, dotični su imali indijanske saveznike ali kako su oni primjerice prošli u vrlom novom svijetu?

Također iskreno ću reći da me nije briga ako mijenjaju spol i boju književnih likova kada ih pretaču u video format sve dok to ne utječe na same temelje radnje opisane u knjizi, pogotovo ako se odvija u imaginarnom svijetu. Više me boli world war z gdje su za film uzeli samo naslov knjige. Ili Lotr gdje su upucavali vilenjake gdje god su mislili premda se to kosi sa Tolkienovom postavkom da su ljudi sami izvojevali prijelaz u četvrto doba. No opet svaki filmski ili tv medij možemo promatrati kao samostalno djelo pa lako predjem preko tih, ajmo reci zastranjenja, pogotovo ako ispadne dobro. Primjerice Starship troopers su mi kao film puno zabavniji od dosadnog književnog predloška. Iz tog razloga foundation ne želim gledati ne zato što netko piski sjedećki umjesto stojećki, već zato što je po svemu sudeći dosadan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
roverandomDarkDefendersadistiko
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la Aliensb »

realuka je napisao/la: 16 tra 2022, 20:29 Uglavnom ekspanzija je nastala iz ideje za coop mod neka dva fana i iz Jamyeve panike da ga ne cancelaju. Jer se pojavio video di kritiziraju Everdell i netko je i njega kritizirao pa je odlučio jednakost promovirati na ovaj način. Ekspanzija uključuje nove mamas and papas kako bi mogli biti mamas and mamas i papas and papas u kombinacijama, što je zapravo super ideja ali ono što je bit da ova ekspanzija nije nastala iz neke super ideje nego iz straha od cancel kulture i očito iz želje da se izvuče malo novaca od stare slave. Također ne znam niti za jednu igru koja ima odličan competative and coop mod.
Zbog cega su kritizirali everdell? zbog wife and husband na farmi?
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la realuka »

Aliensb je napisao/la: 26 tra 2022, 14:37
realuka je napisao/la: 16 tra 2022, 20:29 Uglavnom ekspanzija je nastala iz ideje za coop mod neka dva fana i iz Jamyeve panike da ga ne cancelaju. Jer se pojavio video di kritiziraju Everdell i netko je i njega kritizirao pa je odlučio jednakost promovirati na ovaj način. Ekspanzija uključuje nove mamas and papas kako bi mogli biti mamas and mamas i papas and papas u kombinacijama, što je zapravo super ideja ali ono što je bit da ova ekspanzija nije nastala iz neke super ideje nego iz straha od cancel kulture i očito iz želje da se izvuče malo novaca od stare slave. Također ne znam niti za jednu igru koja ima odličan competative and coop mod.
Zbog cega su kritizirali everdell? zbog wife and husband na farmi?
Da, u novom izdanju Everdella (KS od prošle godine) dolaze mišići koji izgledaju isto pa ih sam možeš nazvati kako hoćeš.
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la T0mo »

realuka je napisao/la: 26 tra 2022, 14:43
Aliensb je napisao/la: 26 tra 2022, 14:37
realuka je napisao/la: 16 tra 2022, 20:29 Uglavnom ekspanzija je nastala iz ideje za coop mod neka dva fana i iz Jamyeve panike da ga ne cancelaju. Jer se pojavio video di kritiziraju Everdell i netko je i njega kritizirao pa je odlučio jednakost promovirati na ovaj način. Ekspanzija uključuje nove mamas and papas kako bi mogli biti mamas and mamas i papas and papas u kombinacijama, što je zapravo super ideja ali ono što je bit da ova ekspanzija nije nastala iz neke super ideje nego iz straha od cancel kulture i očito iz želje da se izvuče malo novaca od stare slave. Također ne znam niti za jednu igru koja ima odličan competative and coop mod.
Zbog cega su kritizirali everdell? zbog wife and husband na farmi?
Da, u novom izdanju Everdella (KS od prošle godine) dolaze mišići koji izgledaju isto pa ih sam možeš nazvati kako hoćeš.
Meni to nije normalno. Da nekom smeta da se karte zovu muž i žena.
Ne znam da li im onda smeta i kralj i kraljica :)
Zadnja izmjena: T0mo, dana/u 26 tra 2022, 15:01, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la Aliensb »

Ali fora je sto wife i husband nemaju iste powere, sta ce sad biti s tim, promjenili su potpuno?
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la realuka »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
Aliensb
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la gogo666 »

ovo je meni skroz ok, optional dodatak for everyone, mozes upisat muz i muz, domina i rob, ljevak i desnjak, indijanac i kauboj

nema forsanja, nude jer ima interesa na trzistu. svaka cast.
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Viticulture World: Cooperative Expansion

Post Postao/la Aliensb »

Riješenje nije loše, ali mi je i dalje glupo da netko mora paziti prilikom dizajna igre da ne spoji muškarca i ženu kao par bez da ga se pokuša cancelat, pogotovo što se radi o farmerima gdje sam poprilicno siguran da nema ni 1% gay parova, pogotovo u ovakvom obliku koji je prikazan u everellu.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”