Sorcery: Contested Realm TCG

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la vedran2006 »

nažalost ne stignem ovih dana. ali isprintao sam kartice u arskopiji za 230kn s pdv su mi sve porezali i roundali na 300g papiru. izgleda ko pravo. pa tko hoće, ispada puno jeftinije nego ovaj s KS kaj sam naručio a i ne moraš čekat da stigne :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran2006 za post:
Mago de Umago
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la kovacu »

vedran2006 je napisao/la: 15 tra 2022, 20:30 nažalost ne stignem ovih dana. ali isprintao sam kartice u arskopiji za 230kn s pdv su mi sve porezali i roundali na 300g papiru. izgleda ko pravo. pa tko hoće, ispada puno jeftinije nego ovaj s KS kaj sam naručio a i ne moraš čekat da stigne :)
Daj baci sliku da vidimo kak to izgleda.
Nego vidim brdo ekipe kupuje pakete i neke planiraju otvorit, a druge stavljaju u skrinju i nadaju se da ce ih prodat za xx puta kad cijena ode gore
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la vedran2006 »

slika

slika

ma to što oni planiraju, iako teoretski ima smisla čuvat ako bude dostupan u retailu brzo, ali tko to može čuvat 10g nek čuva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran2006 za post:
kovacu
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la kovacu »

Izgleda super print.
To si prakticki samo uzeo one Print and Play filove i dao im da isprintaju ? Dali si im neke natuknice dao na sto da paze kod printa ?
Jesu ti i straznju strane karte isto printali ?
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 840 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la Mago de Umago »

Ne moraju čekati 10 god, bitno da igra zaživi. Ako ne zaživi neće moći dobiti ni 5€ za 10 god.

Primjer kod Flesh and Blooda: novi precon dekovi se nađu za 7-8€/kom, toliko su cca koštali i oni prvi kad je igra izašla, ali danas (nakon manje od 3 god.) ti prvi dekovi dođu od min 70€ na gore.
slika
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la vedran2006 »

kovacu je napisao/la: 16 tra 2022, 11:54 Izgleda super print.
To si prakticki samo uzeo one Print and Play filove i dao im da isprintaju ? Dali si im neke natuknice dao na sto da paze kod printa ?
Jesu ti i straznju strane karte isto printali ?
da poslao im link i to je to, al bolje im je dati jasne upute jer mi avatare iz nekog razloga nisu izrezali :D
al ostalo sve bilo vrlo dobro i gotovo u jedan dan.
bez stražnje strane, obzirom su kartice u slivovima u boji, ne vidim svrhu, a i vjerojatno bi bilo skuplje
Zadnja izmjena: vedran2006, dana/u 16 tra 2022, 14:58, ukupno mijenjano 1 put.
slika
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la vedran2006 »

Mago de Umago je napisao/la: 16 tra 2022, 12:25 Ne moraju čekati 10 god, bitno da igra zaživi. Ako ne zaživi neće moći dobiti ni 5€ za 10 god.

Primjer kod Flesh and Blooda: novi precon dekovi se nađu za 7-8€/kom, toliko su cca koštali i oni prvi kad je igra izašla, ali danas (nakon manje od 3 god.) ti prvi dekovi dođu od min 70€ na gore.
3 godine nije malo. ja sam optimističan u vezi igre, ali obzirom kako je uspješan KS bio mislim da svatko tko je htio ovo je ušao barem po precon deck.
tako da second hand market bi mogao biti zasićen prilično dugo.
osim toga čitam nešto da ameri uvode neki porez u 2023 pa se ne bih čudio da cijene ne budu takve kako ekipa očekuje pa da bi moglo biti i jeftinih deckova second hand, što bi rekli slijepci: vidjet ćemo...
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la kovacu »

Ma kontam da necu printat.
Sad sam vidio na diskordu da su vec izbacili i sealed mod za TTS (moze se igrat, al jos je u progress).
Onak doslovno ti izgenerira boostere, otvaras ih i radis deck od istih.
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la vedran2006 »

eto za svakog po nešto, ja više volim taktilni aspekt.

edit. pogledao sam taj booster draft play, djeluje jako fora, ali nekako bih prvo probao precon deckove, ali ovo bi mi mogao biti omiljeni mod, ali i jako skup hobi :o uživo
slika
vedran2006
Reactions:
Postovi: 121
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Sorcery: Contested Realm TCG

Post Postao/la vedran2006 »

evo prve impresije nakon odigrane partije uživo. igrali smo fire vs earth, nismo proučavali deckove nego smo ih otkrivali kroz igru. razvila se prilično zabavna interakcija da ne opisujem cijelu partiju, reći ću samo da je karta koja je obilježila partiju i usmjerila razvoj situacije bila "Drums of doom" relic, koji uništava sve minione oko sebe koji dobiju bilo kakav dmg. ta se karta odlično uklopila u fire deck koji ima siteove koji rade 1dmg i spellove sa splash dmg, no učinila je dosta štete obojici obrzirom da uništava sve minione. pogotovo je to loše za deck koji ovisi o minionima za igru nema puno spellova kao što je earth. uglavnom iako se činilo da će fire glatko dobiti, na kraju je bilo gusto. fora je to što nije kraj nakon što avatar dođe do 0 hp, jer ne može umrijeti u istom turnu kad je došao do 0 i tek onda kreće jurnjava s obzirom da avatar od idućeg turna mora dobiti direktan dmg.
uglavnom bila je to šahovska partija, usporedio bih čak interakciju sa šahom, obzirom da se igra na gridu, i kretanje miniona i interakcije sa spellovima imaju taj šahovski, spacijalni element. konačni lov na avatara podsjeća malo na pokušaj zadavanja šah mata.
ako se netko dvoumi da li bi probao ovo jer nije ljubitelj TCG (kao ja recimo) sugeriram da proba jer je ovo puno sličnije board game iskustvu sa kartama, vrlo tematski i zabavno. partija je trajala možda 60min, nema setupa kao u bg, što je još jedan plus za ovu igru. smatram da čak i ovi osnovni deckovi pružaju dovoljno igre za istraživanje mjesecima ako ne i godinama ako igrate povremeno i uopće nije potrebno ići u skupljanje i kupovanje tone kartica, iako to može dodatno oplemeniti igru i otvoriti deckbuildanje kome je to fora.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran2006 za post:
Mago de Umago
slika
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”