Root

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

Root

Post Postao/la ray »

Zanimljivo kako ovaj popularni naslov nema svoju temu.

Uglavnom me zanimaju vaša iskustva s 3 igrača (kolko sam čitao treba izbjegavati vagabonda) i pogotovo ako ste igrali oba broja igrača (3 i 4). Jel vam bolje od 4, dobro je, ali je bolje 4 ili mora biti 4 igrača,...? Malo i obrazložite svoj odgovor ako vam se da.
Zadnja izmjena: ray, dana/u 06 tra 2022, 12:04, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3670 puta
Kontakt:

Re: Root

Post Postao/la sadistiko »

ja mogu samo reći da mi je žao da smo igru igrali samo jednom tak da nemam komentara
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Root

Post Postao/la marge »

ja igrao samo jednom u 4 igrača i jednom u 6 igrača i nije mi se dopala igra, nemam volje ponovo zaigrat
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Root

Post Postao/la realuka »

Igrali u 3 i 4 igrača više puta i kod puno ljudi je problem što igra stvara efekt kao da igraš eurogame zbog player boardova i da ne možeš zapravo izgubiti ono što si stvorio, ali kako je igra war game zapravo sve se može izgubiti i da ti planovi propadnu ne zato jer ti je netko zauzeo poziciju ili nešto slično nego ti je protivnik uništio i resurse i infrastrukturu, pa tu dovodi do frustracije ako svi ne znaju igrati i zapravo svi ne prepoznaju tko je vodeći i koga treba uništavati.

To je moje iskustvo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
dendarii42
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Root

Post Postao/la dendarii42 »

Najveći problem igre je što bi za dobru partiju svi igrači trebali perthodno odigrati sa svim frakcijama i znati kako koja funkcionira. Mislim da jesu li u 3 ili 4 igrača onda ne čini razliku. Definitivno neke frakcije ne štimaju dobro za određene brojeve. Vidre nemaju smisla ako nema tko kupovati od njih. Gušteri u većem broju igrača mogu zagušiti discard pile. Vagabond isto svakako treba druge igrače s kojima surađuje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 2):
realukamiljenko
slika
thepandacult
Reactions:
Postovi: 42
Pridružen/a: 11 vel 2021, 13:23
Ima zahvala: 32 puta
 pohvaljen: 31 put
Kontakt:

Re: Root

Post Postao/la thepandacult »

Igrao sam sve skupa četiri puta do sad, dvaput 3 igrača, dvaput 4 igrača, ali nijedna partija nije mjerodavna jer je ekipa bila overwhelmana pravilima i nikad im se nije dalo proučiti kak spada da bi odigrali barem donekle kompetitivno...Meni se koncept igre sviđa, a bome i artwork, i dolazi mi sad nekad KS ekspanzija, tak da, živim u nadi da se bude igralo hah
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Root

Post Postao/la Vintijakna »

Sa 3 igraca bi uvjek imao clockwork macke i to funkcionira super
perasdhippie
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 08 tra 2022, 12:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Root

Post Postao/la perasdhippie »

Pozdrav,
nekako iz vasih komentara imam dojam da vam se Root bas i ne svidja, odigralo se mozda deset partija kod mene i svaki put je nesto novo, priznajem, prvih par je bilo kaoticno, ali igra je prezabavna.

ako se nekome bas ne svidja i zeli je se rijesiti slobodno me kontaktira sms-om na 0998087470, rado bih imao jednu u vlastitoj kolekciji (ovu koju sam igrao je bila posudjena:(((
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Root

Post Postao/la smurfORnot »

Odigrao game jedno 2-3 puta, i mogu reći da mi je drago da sam prodao svoj cim je stigao i bio hotness. Nije nikako za moje društvo, doslovce da bi partija bila dobra svi moraju znati sve i biti na podjednakom nivou, jer koliko sam vidio dosta toga ovisi o nekakvom internal balansu igraca, ako jedan igrac ne zna što radi i dopusti nekome koga prirodno treba balansirati da se razmaše, to je manje više to. SVe to izgleda jako cute, ali je serious game, i dosta traje objašnjavanje te sami gameplay.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Root

Post Postao/la Deni »

da, u ovakvim igrama ekipa s kojom igras dosta odrazava ukupan dojam. nastranu iskusniji igraci koji mogu procijeniti jesu li mehanike takticki zanimljive, slojevite, izbalansirane itd, ali za eurogamera poput mene, bitno mi je da je ekipa uravnotezena.

sta se tice same partije koju sam ja odigrao, bilo je vrlo zabavno. pravila nisu kompleksna, u svoju ulogu se ufuras kroz krug dva, a duzina partije nam je bila sasvim ok. Mislim da je netko na bodove dobio u istom krugu kad sam i ja dosegao taj broj bodova, ali dr. igrac je imao dva tri boda vise.

ugl, preporuka
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”