Navedite vaših Top 10...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la samwise »

Top 10 igara koje bi rado igra, a neman ih, niti ih ima neko od moje ekipe:

1. Eclipse 2nd Dawn of the Galaxy
2. War of the Ring 2nd edition
3. On Mars
4. Star Trek Ascendancy
5. Mansions of Madness 2nd edition
6. Ankh - Gods of Egypt
7. Anachrony
8. A Feast for Odin
9. Gaia Project
10. Pandemic sezone
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post (ukupno 2):
dendarii42dado
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la marge »

Vukozec je napisao/la:Pravi superteškaš, svaka čast :thumbs

Koju od tih bi preporučio kao najpristupačniju za middleweight ekipu?
The Gallerist mi se čini pristupačan svima, ne znam zakaj je na bgg ispala tako visoka ocjena težine.. Nama je definitivno bil lakši nego li npr. Vinhos.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la Vukozec »

...i navodno ima dobar solo mode. Opcija da igru prvo dobro upoznam kroz solo mode i onda uvedem ostale igrače mi se čini kao najlakši put da takvu igru dovedem na stol.
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 02 tra 2022, 13:36, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
dendarii42
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la gogo666 »

Top 10 solo igara koje u zadnje vrijeme cesce igram, sortirano vise po trenutnom osjecaju, nego stvarnom misljenju koliko je dobra igra (neke igre mi se neda izvlacit jer su dugačke i pre kompleksne za stanje uma u trenutku kad idem igrat solo)

1. Scythe
2. Legendary Encounters Alien
3. Lord of the rings lcg
4. Tiny Towns
5. Sprawlopolis
6. Spirit Island
7. Gloomheaven JotL
8. One Deck Dungeon
9. Tiny Epic Zombies
10. Star Trek Frontiers

Nr.10 mi je najbolja igra, al je pre teska za vecernje sate kad jedino imam vremena, al nedam da ispadne s top 10
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post (ukupno 2):
dadodendarii42
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la realuka »

TOP 10 najvećih razočarenja od kad sam u hobiju.

10. Ark Nova na Essenu

Dolazim na prvi Essen u životu i mjesec dana prije sam proveo na proučavanju igara - jedini cilj su bili Bitoku i Ark Nova. Tehnički sajam počinje u 10 ulazimo u 9:55, engleska Ark Nova rasprodana. Srećom @Bolindus je spasio stvar koji mjesec kasnije, a vrijeme sam popunio sa ostalih 27 igara koje sam kupio :D.

9. Monumental African Empires Expansion KS

Igra je bekana davne 2020. trebala je biti isporučena krajem 2020, a dan danas ništa nije pušteno u proizvodnju i sa nedavno zatvorenim kineskim tvornicama sigurno još dugo ništa neće jer nemaju niti spremne sve fileove.

8. Arkham Horror LCG

Ovo je bila jedna od prvih igara koje smo kupili, i da, taj osjećaj da ne možeš pošteno odigrati ništa ako ne ulupaš još barem 3 puta tolko novaca u ekspanzije je baš jedinstven.


7. Draftosaurus ekspanzije

Igra čije kutije nose 4 imena od dizajnera se usudi izdati ovako nešto

slika

6. Heroes of Land Air and Sea

Ova igra je odlična, baš super 4X, koji se završi u sat i pol. Igra potiče na borbu na odličan način, resource managment je super, promjene u taktikama, napetost i onda taj jedan usrani detalj da se bilo tko bilo kad od bilo kuda na mapi može upetljati u bilo čiju borbu je ne znam, toliko razočaravajuć, da kad smo to shvatili da je moguće, a to je bilo nakon 10 playava, prodali igru.

5. Scythe Legendary Box (Big Box)

Ovo je bilo baš šokantno otkriće kad sam skužio da je ukupno 0% truda uloženo u tu kutiju. Uglavnom u kutiji dobijete još 3 kutije napravljene od malo čvršćeg papira i to je to. Ni uputstva ni naznake kako bi to trebalo složiti. Apsolutno ništa.
Neki youtuber je napravio tutorial kako da sve stane unutra iako ni njemu Rise of Fenris ekspanzija ne stane kako se spada.
Preporuka ako imate sve od Scythea - @sadistiko, ja nažalost nisam vidio njegovu kutiju i bacio pare za nešto što je manje od poluproizvoda

4. Nemesis

Osvještenje da u Nemesisu moraš baš imati jako jako jako jako puno sreće da se spasiš i pobjediš u igri. Ne kažem ovo kao netko tko nikad nije pobjedio, nego taj izlazak sa broda i spašavanje je doslovno ako ne dobiješ lucky roll nemoguć. Doslovno ne postoji način za spasiti se osim lucky rolla ili da se netko žrtvuje za tebe pa imaš sreće na taj način. Igra je super, al kraj igre podsjeća na Čovječe ne ljuti se.

3. JOTL

Da se ne raspišem previše jer sam ovaj sistem već više puta popljuvao, ali ova igra je jako zaostala, realno ovo je video igra u kojoj sam moraš računati damage, ništa drugo. Razumijem jedino da se sviđa ljudima koji nikada nisu igrali Final Fantasy, Dragon Quest, Pokemone i nešto tog tipa jer količina računanja i randomnessa za boardgame je enormna. A još da ga moram setupati ko pravi Gloomhaven........

2. Cashgrab

Ares Expedition
Draftosaurus ekspanzije
Viscounts ekspanzije
To su mi tri koja su me baš pogodila, Ares expedition jer su kao streamlineali igru, al onda su sad izdali 3 ekspanzije kako bi ju doveli u stadij igre koja je ista kao i original :D. Čudo kolko se osjeti da u igru nije uloženo ni ono crno ispod nokta kolko je uloženo u original TM.
Draftosaurus i Viscounts pate od iste sramote, da content u 2 ekspanzije ima jedva dovoljno contenta da bude jedna ekspanzija se razdvoji u 2 kutije zbog zarade.
Ima toga svakodnevno što primjetim i što sam čuo, al ove 3 cashgraba sam baš proživio nekako.

1. Secret Santa 2021.

Ovo mi je već 5.-6. Secret Santa bio i 2. na BGGu. Obično se toga primim odmah i kako se spada i stvarno ne gledam 20-30-40$ razlike jer znam kakvo je zadovoljstvo kad primiš super poklon i to očekujem i od drugih. Kako sam bio na Essenu i kupio sam hrpu tog što sam si htio, stavim jednu igru od 40$ + shipping, jednu od 50$+shipping, jednu od 60$+ shipping i ostalo sve 100$+. Javlja se SS da su igre koje ja želim nedostupne ( bez obzira što je imao linkove na dućane gdje ih kupiti) i da mu ja updateam listu. I ja reko ima pravo čovjek idem mu staviti 10 igrara oko 50$ pa nek bira. Updateam listu sa igrama koje zvuče ok ali ih zapravo ne želim i SS se prestne javljati, prođe tjedan dana, kreće Black Friday na Board and Diceu i ja uzmem za 27€ Tawantinsuyu (jer kao super je ponuda iako me igra zapravo ne zanima) i maknem ga s liste, prolazi još 3 tjedna nema ni SS ni poklona. Ja rekao ovaj je odustao, da bi se on meni javio da će uskoro biti spreman poklon. Tjedan dana kasnije, to je sad već skoro Božić i stiže paket. Unutra, ha da, druga kopija igre koje si fkt nisam želio neg sam ju stavio na silu na listu. Znam trebao sam mu javiti da ponovo pregleda listu ili da sam nabavio igru s liste ali eto šta je tu je, ovog Secret Santu sigurno neću zaboraviti. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 8):
PapaverdadosadistikoblahblahVukozectanelornmljekoTeehee(R)
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la DarkDefender »

realuka je napisao/la: 04 tra 2022, 19:41 7. Draftosaurus ekspanzije

Igra čije kutije nose 4 imena od dizajnera se usudi izdati ovako nešto

slika
Haha, sad sam ovo bas gledao na Ozonu i ovo je jedan od 2 razloga zasto sam odustao od obe. :D Drugi si naveo malo nize u postu. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
realuka
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la Vukozec »

realuka je napisao/la: 04 tra 2022, 19:41
8. Arkham Horror LCG

Ovo je bila jedna od prvih igara koje smo kupili, i da, taj osjećaj da ne možeš pošteno odigrati ništa ako ne ulupaš još barem 3 puta tolko novaca u ekspanzije je baš jedinstven.
Čim vidim "LCG" kažem "Apage satanas!".
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la Vukozec »

Top 10 igara koje najradije zaigram solo:

#10 Second Chance
#9 Ganz Schon Clever
#8 Bowling Solitaire
#7 Railroad Ink
#6 K2
#5 Pandemic
#4 Viticulture EE
#3 Carson City: The Card Game
#2 Race for the Galaxy
#1 Onirim
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
dadodendarii42
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la Vukozec »

Top 10 osobnih HoF igara, tojest igara koje vjerojatno nikad neće iz kolekcije. Sve su se igrale puno puta, neke imaju i sentimentalnu vrijednost i tako.

Istanbul // moj #1
Codenames Pictures // moja most played igra, i dalje redovno na stolu
Battle Line // go to 2p za igranje sa ženom, kupljena na honey moonu
Carcassonne The City // igra s kojom je započela moja kolekcija, naljepši, 3d carc (+ izdanje u drvenoj kutiji)
Endeavor // igrana nebrojeno puta, definirala moj sweet spot za board gameove
Shogun // mora biti i malo ratovanja i area controla
For Sale // najbolji 15 min filler i esencijalni primjer mehanizma aukcija
Airlines Europe // dionice + ticket to ride, mmm
Viticulture //mora biti i jedan worker placement, ovaj ima puno toga u svoju korist (skaliranje na 1-6p rasponu, lakoća ulaženja u igru, tematski flavor...)
Onirim // solo ili coop, 2nd edition sa svim ekspanzijama nudi bezbroj mogućnosti, odnosno life long zabavu
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
dado
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Navedite vaših Top 10...

Post Postao/la Vukozec »

Top 10 igara koje radije igram nego druge slične (bar meni), a razvikanije igre:

Zooloretto > Azul
Airlines Europe > Power Grid
Saboteur > Resistance (Avalon)
Carcassonne > The Castles of Burgundy
Carson City The Card Game > Tiny Epic Western
Leonardo da Vinci > Calyus
Agricola family version > Advanced Agricola
Keltis Card Game > Lost Cities
Brew Crafters > Clans of Caledonia (ili Underwater cities)
Qwixx > Ganz Schon Clever
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
Denidado
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”