La Granja - Deluxe Master set

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la Antomon »

Krenula je KS kampanja za La Granja Deluxe Master set



La Granja mi je na radaru neko vrijeme, još uvijek se dobro drži na BGGu. Da li je netko igrao igru, pa da podjeli svoje impresije o gameplayu?

Cijena mi se čini ok sa poštarinom, pošto su Boards and dice iz Poljske, ali nekako se ne mogu odlučiti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
sadistiko
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la smurfORnot »

Što nije da ti VAT mora vec biti u cijeni ako si u EU? Ono da ne možeš imati iskazane cijene bez VAT-a i onda kasnije da ti se naplacuje ako ti je sjedište u EU? Druga stavr za ove koji su van EU-a, oni imaju druga pravila.
Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la Oilegak »

smurfORnot je napisao/la: 24 sij 2022, 22:05 Što nije da ti VAT mora vec biti u cijeni ako si u EU? Ono da ne možeš imati iskazane cijene bez VAT-a i onda kasnije da ti se naplacuje ako ti je sjedište u EU? Druga stavr za ove koji su van EU-a, oni imaju druga pravila.
Board and DiceCreator

It's a legal requirement, we get to collect the VAT and then send it to the respective fiscal authorities in every EU country.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la realuka »

smurfORnot je napisao/la: 24 sij 2022, 22:05 Što nije da ti VAT mora vec biti u cijeni ako si u EU? Ono da ne možeš imati iskazane cijene bez VAT-a i onda kasnije da ti se naplacuje ako ti je sjedište u EU? Druga stavr za ove koji su van EU-a, oni imaju druga pravila.
Ne mora, svaka država u EU ima svoj porez i tako se od prošle godine obračunava porez, bez obzira što smo svi EU. Znači ako nešto kupuješ iz Njemačke plaćaš 19 posto poreza na ovu cijenu (igra+shipping) i ne dodaje ti se carina, a ako kupuješ iz Hrvatske plaćaš 25 posto poreza na ovu cijenu (igra+shipping) i ne dodaje ti se carina.

Probaj na bilo kojoj malo ozbiljnoj stranici koja ima online shop promjeniti državu isporuke (iz EU) i automatski ti se mijenjaju i cijene.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la Killa »

Antomon je napisao/la:Krenula je KS kampanja za La Granja Deluxe Master set



La Granja mi je na radaru neko vrijeme, još uvijek se dobro drži na BGGu. Da li je netko igrao igru, pa da podjeli svoje impresije o gameplayu?

Cijena mi se čini ok sa poštarinom, pošto su Boards and dice iz Poljske, ali nekako se ne mogu odlučiti.
Igra je mega, ali ova deluxe sranja su sranja.
Totalno nepotrebno.
Ljudi koji igraju BG-ove očito imaju viska novaca, pa neka plate ovaj kič.
Zadnja izmjena: Killa, dana/u 25 sij 2022, 16:47, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 2):
AntomonLourdin
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la smurfORnot »

realuka je napisao/la: 24 sij 2022, 22:51
smurfORnot je napisao/la: 24 sij 2022, 22:05 Što nije da ti VAT mora vec biti u cijeni ako si u EU? Ono da ne možeš imati iskazane cijene bez VAT-a i onda kasnije da ti se naplacuje ako ti je sjedište u EU? Druga stavr za ove koji su van EU-a, oni imaju druga pravila.
Ne mora, svaka država u EU ima svoj porez i tako se od prošle godine obračunava porez, bez obzira što smo svi EU. Znači ako nešto kupuješ iz Njemačke plaćaš 19 posto poreza na ovu cijenu (igra+shipping) i ne dodaje ti se carina, a ako kupuješ iz Hrvatske plaćaš 25 posto poreza na ovu cijenu (igra+shipping) i ne dodaje ti se carina.

Probaj na bilo kojoj malo ozbiljnoj stranici koja ima online shop promjeniti državu isporuke (iz EU) i automatski ti se mijenjaju i cijene.
znaci ima neki online shop u kojoj su cijene izražene bez poreza i tek nakon što utipkaš lokaciju ti doda porez za državu? Jer koji god shop sam pogledao svi su imali ukljucen VAT svoje države i na to obracunavali još extra vat ovisno o tome gdje si.
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la samwise »

smurfORnot je napisao/la: 25 sij 2022, 07:40 znaci ima neki online shop u kojoj su cijene izražene bez poreza i tek nakon što utipkaš lokaciju ti doda porez za državu? Jer koji god shop sam pogledao svi su imali ukljucen VAT svoje države i na to obracunavali još extra vat ovisno o tome gdje si.
Mislin da ga nisi dobro razumia. Cijena je izražena s porezom države u kojoj se shop nalazi. Čim ti odrediš da si iz Hrvatske, skinu ti njihov porez i obračunaju naš. To je ovo šta ti spominješ ka extra vat.

Jedino di san srea plaćanje bez poreza je na ZATU otkad nisu u EU. Skinu njihov porez, a platiš naš kad dođe paket.
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post:
realuka
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la smurfORnot »

samwise je napisao/la: 25 sij 2022, 08:22
smurfORnot je napisao/la: 25 sij 2022, 07:40 znaci ima neki online shop u kojoj su cijene izražene bez poreza i tek nakon što utipkaš lokaciju ti doda porez za državu? Jer koji god shop sam pogledao svi su imali ukljucen VAT svoje države i na to obracunavali još extra vat ovisno o tome gdje si.
Mislin da ga nisi dobro razumia. Cijena je izražena s porezom države u kojoj se shop nalazi. Čim ti odrediš da si iz Hrvatske, skinu ti njihov porez i obračunaju naš. To je ovo šta ti spominješ ka extra vat.

Jedino di san srea plaćanje bez poreza je na ZATU otkad nisu u EU. Skinu njihov porez, a platiš naš kad dođe paket.
Pa jasno mi je što kaže, samo kažem, mislio sam da preko KS-a ako kupujem proizvod od nekoga tko ima sjedište u EU, onda on u cijeni tog proizvoda mora imat uračunat VAT svoje države, i onda isto kao i preko shopa kad kupujem, po potrebi platim razliku u VAT-u svoje i njegove države, a ne da je situacija da mi on u startu prodaje i izražuje cijenu proizvoda bez VAT-a, a onda naknadno nakon što sam ja defakto platio i kupio taj proizvod u pm-u mi računa naknadno VAT na cijenu koju sam platio.
Isto kao preko web shopa kad kupujem proizvod, nije da platim prvo jednu cijenu, i onda mi stigne nakon toga racun još za razliku VAT-a. Kad se ulogiram, odmah mi mijenja ili cijena na web-u proizvoda s uračunatom VAT razlikom, ili mi ih u košarici automatski uračuna.
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la samwise »

smurfORnot je napisao/la: 25 sij 2022, 09:15 Pa jasno mi je što kaže, samo kažem, mislio sam da preko KS-a ako kupujem proizvod od nekoga tko ima sjedište u EU, onda on u cijeni tog proizvoda mora imat uračunat VAT svoje države, i onda isto kao i preko shopa kad kupujem, po potrebi platim razliku u VAT-u svoje i njegove države, a ne da je situacija da mi on u startu prodaje i izražuje cijenu proizvoda bez VAT-a, a onda naknadno nakon što sam ja defakto platio i kupio taj proizvod u pm-u mi računa naknadno VAT na cijenu koju sam platio.
Vjerojatno in je problem odma kad se pledge napravi naplatit svima drugačije jer se radi o velikom broju transakcija odjednom, pogotovo kad tek krene KS. Onda svima naplate bez VAT-a, i onda razliku svakome koliko triba kasnije.

Po meni je bitno da jasno piše da je bez VAT-a cijena.

Ja san priko gamefounda backa projekt prije koji misec, isto iz EU, i tu je stalo da je uračunat VAT, i svima je isti, neovisno o kojoj se državi radi.

Edit: Kad malo bolje razmislin, vjerojatno su se odlučili za ovu varijantu da mogu prikazat jedinstvenu cijenu za sve. Druga opcija bi bila uračunat VAT svima i ista cijena, šta bi vjerojatno značilo malo viša cijena nekin državama nego šta bi bila u ovoj varijanti koju su izabrali.
Zadnja izmjena: samwise, dana/u 25 sij 2022, 10:28, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: La Granja - Deluxe Master set

Post Postao/la Antomon »

Odlučio sam preskočiti ovaj KS. Možda se pojavi na njihovom webshopu pa tamo ugrabim iduće godine.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Killa
Odgovori

Natrag na “Crowdfunding igre”