Da li je netko igrao...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Gordan »

Specifičnost igre je da zadnji igrač u jednom krugu igra prvi u sljedećem, tako da betrayer može pričekat i taj moment jer praktički odigra dvaput zaredom bez ometanja.
Igra mi je sve skupa jako dobra i zabavna, ali slažem se da je jako jako teško ostalima pobijedit kad postoji đubre. Igra sama ruši moral na masu načina i lako se popuši i kad svi dobro surađuju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Mago de Umago
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
djoni_gitara
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 pro 2016, 14:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la djoni_gitara »

Mago de Umago je napisao/la: 20 vel 2023, 20:19 Dead of Winter u 3 igrača?

Nisam to igrao preko 2 god i ne sjećam se koliko nas je bilo tada. Na bgg piše da je najbolje u 4, ali ja ću vjerojatno imati 3 igrača.

Kakva je u troje?
Sasvim je ok u troje. A i betreyal ne znači da će biti u igri.
Pročitaj pravila expanzije (the long night) tamo je riješen problem double turna.
djoni_gitara
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 pro 2016, 14:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la djoni_gitara »

Gordan je napisao/la: 20 vel 2023, 20:30 Jesam i mislim da smo tad izbacili betrayer secret objectives. I onako je dovoljno teško pobijedit ako imaš izdajicu, 2 na 1 je vjerojatno nemoguće.
Izbacivati betreyal objectiva je kao da settlers of catan igraš bez kockica. To je core mehanika igre di se svaki put pitaš ako je ta i ta osoba to šta kaže. Makni to i imas dosadan co op bez trunke intrige. Al ok, svakom svoje. Ja imam 50+ odigranih partija dead of wintera sa svim expanzijama i ne pada mi na pamet ikad igrat bez betreyela.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Mago de Umago »

Mislio sam izbaciti cisto da nauce mehaniku igre bez da im nesto odvlaci pozornost, ali mogla bi igra izgubiti poantu. Bez te neizvjesnosti ne bi to bilo to, nisam o tome razmisljao...
slika
djoni_gitara
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 pro 2016, 14:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la djoni_gitara »

Mago de Umago je napisao/la: 21 vel 2023, 09:20 Mislio sam izbaciti cisto da nauce mehaniku igre bez da im nesto odvlaci pozornost, ali mogla bi igra izgubiti poantu. Bez te neizvjesnosti ne bi to bilo to, nisam o tome razmisljao...
Ako igraju prvi put, da, ok, onda to ima smisla. Ovisi koliko imaju iskustva u board gejmingu. Najbolje ti je odigrat krug jedan fiktivni, s kartama dole da ljudu dobiju filing, i onda krenut novu igru. Tako sam ja znao raditi. Ali uvijek sam igrao s betreyalom jer bez betreyala radije onda odigram pandemic, ili neku drugu full co cop igru.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Mago de Umago »

Imam par pitanje oko pravila:

1. Initiating a vote forces all players to simultaneously cast a vote...A player cannot initiate a vote to exile themselves.

All players = svi, uključujući njega.
Cannot initiate = ne može pokrenuti što ne znači da ne može sudjelovati.

To znači da glasa i igrač kojeg se pokušava exilati?


2. Nije mi jasno ovo da kad ga se exila pa vuče 1 exiled secret objective card.

Odakle vuče novi objective card - od svih koji postoje ili samo od tih par preostalih koje smo odabrali na početku igre?
Da li pokazuje originalni secret objective?
Hoće li sad imati 2 secret objectiva ili baca stari?
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Mago de Umago »

djoni_gitara je napisao/la: 21 vel 2023, 09:54 Ako igraju prvi put, da, ok, onda to ima smisla. Ovisi koliko imaju iskustva u board gejmingu. Najbolje ti je odigrat krug jedan fiktivni, s kartama dole da ljudu dobiju filing, i onda krenut novu igru. Tako sam ja znao raditi. Ali uvijek sam igrao s betreyalom jer bez betreyala radije onda odigram pandemic, ili neku drugu full co cop igru.
Igramo dosta, ali ovo je prva coop. I ja sam ju igrao 2x prije cca 2 god i slabo se sjecam, ali mislim da nece biti problema...
slika
djoni_gitara
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 pro 2016, 14:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la djoni_gitara »

Mago de Umago je napisao/la: 21 vel 2023, 09:55 Imam par pitanje oko pravila:

1. Initiating a vote forces all players to simultaneously cast a vote...A player cannot initiate a vote to exile themselves.

All players = svi, uključujući njega.
Cannot initiate = ne može pokrenuti što ne znači da ne može sudjelovati.

To znači da glasa i igrač kojeg se pokušava exilati?


2. Nije mi jasno ovo da kad ga se exila pa vuče 1 exiled secret objective card.

Odakle vuče novi objective card - od svih koji postoje ili samo od tih par preostalih koje smo odabrali na početku igre?
Da li pokazuje originalni secret objective?
Hoće li sad imati 2 secret objectiva ili baca stari?

1. znači igrač ne može pokrenuti glasanje za samog sebe, ali ako netko otvor glasanje protiv njega, on može glasati i odlučivati o svojoj sudbini.

2. Imaš poseban exile objective, i onda od tih objectiva vuče novi random objective, čita u sebi šta piše i radi ono što mu se kaže. Obično ako igrač nije bio betreyal nešto će reći jer mu to kartica naređuje, a ako je betreyal najčešće neće reći ništa. :)
Sva ta pitanja koja imaš je odgovor na exile secret objective karti. Sve ti kaže tamo. Uzmi jednu pa si pročitaj da znaš otprilike šta očekivati.
Jer negdje ti ostane objective, negdje imaš dva, tako da nikad ne znaš dok ne pročitaš novi exile objective.
Ovi su korisnici zahvalili autoru djoni_gitara za post:
Mago de Umago
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Mago de Umago »

Ahaaaa, nisam znao da postoje posebne exile objective karte...:D

Igru još nemam, u pošti je, pa s neta učim.
slika
djoni_gitara
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 12 pro 2016, 14:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la djoni_gitara »

Mago de Umago je napisao/la: 21 vel 2023, 12:06 Ahaaaa, nisam znao da postoje posebne exile objective karte...:D

Igru još nemam, u pošti je, pa s neta učim.
Da. :) imas poseban deck exile objective karata, možda 20 komada, ovako iz glave.

Ma igra je super, ja imam obje base game i expanziju warring colonies, i onda ima dosta toga za miksat s modulima i nikad nije dosadna. pogotovo s crossroad kartama, koja su odlične.

U drugoj base game (Long night) su stavili pravilo da bilo tko može napraviti vote ako će se nož (first player token) micati ili ne. I onda ako sumnjaš da je zadnji igač betreyer na taj način ga možeš zeznut, no naravno moraš uvjeriti druge da glasaju za prijedlog. To slobodno možeš igrati u u prvom base game, doslovno je erratirano to pravilo. nije house rule i riješava taj manji problem koji se može desiti da betreyal ima dva kruga.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”