Da li je netko igrao...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la dado »

ray je napisao/la: 20 tra 2022, 10:14 Jel tko igrao "Mask trilogy" igre - Tikal, Mexica, Java (zove se Cuzco u najnovijem reprintu)? (VIdim da je Grof prekjučer napisao za Tikal). Meni se najviše dopada Mexica, pa ako je netko igrao da veli koju riječ. Ili usporedbu ako ste ih više probali.
Ja sam igrao i imam samo Mexicu, ovo novo izdanje sa chunky piramidama i meni je igra odlična, jedna od najdražih Kramer / Kiesling igri.
Što se tiče gameplaya ovo je baš old school area control sa puno interakcije i igranja na nož. Nema tu "e ja ću si graditi ovdje na ovom dijelu otoka, ti si gradi tamo i pusti me na miru". U nekim segmentima me malo podsjeća na Yellow & Yangtze koja je isto odlična.
Uglavnom, velika preporuka ako tražiš takvu interaktivnu, konfrontacijsku igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 3):
Vukozecsadistikoray
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Vukozec »

Nisam (još, ali je u planu kad tad) igrao ništa od trilogije, ali zato preporuka za igru istih autora i istog godišta kao Tikal: https://boardgamegeek.com/boardgame/88/torres

U samom vrhu najboljih igara mi je, pravi klasik. Action points, 3D mapa, interakcija (blokiranje, preuzimanje), minimalno skrivenih informacija (a taman toliko da dižu tenziju), minimalno petljanja sa karticama, setupom i svime ostalim. Djelo genija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 3):
rayDenijuri006
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la kovacu »

Marvel champions.

Jeste ga igrali? Kakva vam je igra? Dali ste marvel fan pa vam je zbog toga igra full dobra ili ne mozete smislit superheroje pa vam je igra full losa il nest izmedju?
Dali ste zadovoljni samo sa base setom il mislite da ste primorani kupit x heroj packova koji izlaze na mjesecnoj razini?
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
dendarii42
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la ratnip »

Igrao, ali nakon Atkhama nekako bledunjavo i repetitivno, iako nije loše. Nisam siguran da ima baš previše reigrivosti samo u core setu, no nije ni skroz katastrofalno, traje barem dok se ne isprobaju sve kombinacije.
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 277 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Minsc1610 »

Veliki sam Marvelov fan i jako volim stripove no nekako sam odolijevao Championsima jer mi se nisu činili zabavnim. Na kraju sam zbog djece popustio i prije godinu nabavio core set. Zabavno no falilo mi je villaina. U core setu dobiješ samo tri od kojih je jedan - Rhino - starter villain. Brzo mi se potrošila igra - a kupovina novih heroja mi nije činila igru ništa boljom. No kad je izašao prvi veliki expansion set - Red skull - igra se jako promijenila. Postala je maštovitija i blesavija, borba nepredvidljive i stidljivo se ubacila i mini kampanja koju lako proletiš u dan dva. Guardians of the Galaxy su došli sa jako teškim villainima i trenutno mi je taj set u vrhu - s tim da nisam pobjedio zadnjeg bossa još. Heroji su postali raznolikiji i vrlo specifični sa zabavnim mehanizmima. Igra mi je u proteklih godinu dana postala najigranija igra u kući i jako se veselimo svakom novom expansion setu. Nedavno smo Spider Multiverse nabavili u Morobu u Osijeku - jedva čekamo igrati. Zaključak: na prvu loptu se nije činilo kao nešto no pretvorilo se u vrlo zabavnu i maštovitu igru - no puno sam uložio - čitaj kupio hrpu toga.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 4):
kovacukockicadendarii42juri006
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Deni »

https://boardgamegeek.com/boardgame/308 ... aput-regni

koliko je to dobro/razlicitno i propustam li sta ako ju preskocim? 🤔
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Valsim »

@Deni
Nama je odlična, trenutno najbolja Suchyjeva igra. Toliko različitih opcija, a ne može se ići na apsolutno sve jer igra ipak ima fiksni broj poteza. Neću reći da odmah kupiš, ali definitivno daj priliku i isprobaj. Kupio sam svojedobno u narudžbi s GamesLorea i platio kriminalno malo i odnosu na dobivenu, i po pitanju kvalitete i kvantitete komponenti. Bio je cca 290 kn.

Za više detalja it can't get any more detailed than this :D .
https://boardgames-friends.igranje.hr/2 ... a-i-praga/

Scrolaj samo do dijela o Pragi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
Denijuri006
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la sadistiko »

Slažem se s @Valsim
Isprva sam bježao od ove igre ko vrag od tamjana, ali kako sam s Delicious Games sklopio partnerstvo radio sam insert za Pragu pa sam svakako morao probati igru.
Meni je ploča bila prenabacana sa svim i svačim, nekako prešarena za Suchya. Hrpa opcija gdje sam mislio kako to sve pohvatati, ali kad smo zaigrali igru iznenađujuće je bilo da je sve nekako ipak logički povezano i "jednostavno". Dobro, daleko je to od jednostavnog, ali nije da svaki tren moraš listat po pravilima, jednom kad sve pokopčaš, a ne treba više od kruga - dva. U biti nije nam bilo jasno kako je on to sve zgruvao u igru a da nije nastao kaos gdje se čovjek pogubi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
DeniValsimjuri006
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Deni »

sve odgovori koje ne zelim cuti 😂
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la sadistiko »

a stvarno mi je žao :twisted:
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”