Da li je netko igrao...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la ratnip »

Aeons End Legacy mi je bio ok, svi legacy mehanizmi su gameplay only.

Za Clank Legacy sam našao vrlo oprečna mišljenja, neki su oduševljeni, neki iziritirani što svaka partija traje dvaput dulje i što stalno moraju stati i nešto čitati - a to su uglavnom ljudi kojima je igra na domaćem jeziku, nemaju dodatnih problema sa jezičnom barijerom. Da je lokalizirana inačica onda bi može bilo lakše odlučiti, ali ako je dobar dio ugođaja sadržan u hrpi engleskog teksta to mi bitno umanjuje atraktivnost igre.

Edit: Vidim da je trenutno na akciji na Ozonu, free shipping, pa ako je to presudno: :)

https://www.ozone.hr/product/dru-tvena- ... strate-ka/
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
Aliensb
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la realuka »

Više teksta pročitaš u prosječnoj partiji Ark Nove/Wingspana nego u partiji Clank Legacya.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
kockica
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Aliensb »

Nakon sto sam igrao normalni aeons end legacy, evo danas sam se odlucio i novu legacy verziju probati i odlucio sam nakon jednog gamea da vise nikad necu uzeti legacy igru, povecali su broj teksta za jedno 4 puta, uz sat igranja sam imao jos 2 sata upkeepa kroz igru, gdje sam rasirio igru po cijelom stanu, a da ne pricam o tome da moram smisljati imena miniona kako igram, pa traziti drugu verziju te karte pa na nju opet piši, pa lijepi po rulebooku....

Nakon prvog gamea sam odlucio da ju necu vise igrati kao kampanju vec sam pola igre bacio u smece, a pola ostavio i igrat cu to kao obican aeons end.
Zadnja izmjena: Aliensb, dana/u 23 svi 2023, 10:36, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la ratnip »

Aliensb je napisao/la: 12 svi 2023, 14:53 Nakon sto sam igrao normalni aeons end, evo danas sam se odlucio i novu legacy verziju probati i odlucio sam nakon jednog gamea da vise nikad necu uzeti legacy igru, povecali su broj teksta za jedno 4 puta, uz sat igranja sam imao jos 2 sata upkeepa kroz igru, gdje sam rasirio igru po cijelom stanu, a da ne pricam o tome da moram smisljati imena miniona kako igram, pa traziti drugu verziju te karte pa na nju opet piši, pa lijepi po rulebooku....

Nakon prvog gamea sam odlucio da ju necu vise igrati kao kampanju vec sam pola igre bacio u smece, a pola ostavio i igrat cu to kao obican aeons end.
O kojem se legacyju radi - Legacy ili Legacy of Gravehold?

Ovog prvog sam s kolegom igrao (štoviše završio) preko TTS-a tamo negdje za prvog lockdowna, i ne sjećam se da je bilo previše problema, čak i ak se uzme u obzir prtljanje sa digitalnim komponentama...
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Aliensb »

Legacy of Gravehold, prvi sam isto odigrao imao je svojih mana, ali mi se jako svidio, ovaj drugi je ispao cisti kaos barem za mene
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
Deni
slika
GomilaX
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 02 vel 2023, 00:15
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la GomilaX »

Znači nevjerojatno.. kad sam se joinao na forum neko mi je predložio AEON'S END i tako je ideja sjedila sazrijevala rasla, dok jučer prvi put nisam pogledao video kak lik odigrava full game solo sa 2 charactera, i sad mi izgleda jako super i idem opet vidit cijene i zapadne mi za oko LEGACY verzija reko igrao sam Pandemic i baš bi mogao opet neki legacy odigrat i poderat igru i bit onako iskonski sretan nakon kampanje.

nakraje evo dodem ovdje da pitam "JEL NETKO IGRAO neki brutalni SOLO LEGACY game" sa aeon's end u malom mozgu i čitam ovo Aliensb je popljuvo legacy verziju... najgora stvar je što kritika ima smisla... totalni turnoff...
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Aliensb »

GomilaX je napisao/la: 23 svi 2023, 00:28 Znači nevjerojatno.. kad sam se joinao na forum neko mi je predložio AEON'S END i tako je ideja sjedila sazrijevala rasla, dok jučer prvi put nisam pogledao video kak lik odigrava full game solo sa 2 charactera, i sad mi izgleda jako super i idem opet vidit cijene i zapadne mi za oko LEGACY verzija reko igrao sam Pandemic i baš bi mogao opet neki legacy odigrat i poderat igru i bit onako iskonski sretan nakon kampanje.

nakraje evo dodem ovdje da pitam "JEL NETKO IGRAO neki brutalni SOLO LEGACY game" sa aeon's end u malom mozgu i čitam ovo Aliensb je popljuvo legacy verziju... najgora stvar je što kritika ima smisla... totalni turnoff...
Uzmi u obzir da ja nisam fan opširnog narativa, ali sam bas malo dublje istražio nakon sto meni nije leglo, navodno priča je basic da ne moze biti više od toga i da sve odluke koje donosis uvijek te dovedu na isto, sto ima smisla za legacy game jer ju vjerojatno neces kupiti ponovo pa ici na druge odluke.

Druga stvar na koja ti isto može olaksati odluku, Aeons end je odlican solo i 2 player game, a ova verzija igre daje jako puno svega za igrati aeons end, pa ako ti se legacy aspekt ne svidi imas vrlo dobru bazu za igrati aeons end, samo trebas pratiti upute sta koristis, a sta ne i koje karte mjenjas za koje... sve je jako dobro objanjeno na sheetu koji otvaras nakon kampanje.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la ratnip »

Koliko sam ja shvatio https://boardgamegeek.com/boardgame/331 ... -gravehold je taj koji je popljuvan. To nije https://boardgamegeek.com/boardgame/241 ... end-legacy , koji je prilično solidna legacy igra.
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Aliensb »

ratnip je napisao/la: 23 svi 2023, 08:25 Koliko sam ja shvatio https://boardgamegeek.com/boardgame/331 ... -gravehold je taj koji je popljuvan. To nije https://boardgamegeek.com/boardgame/241 ... end-legacy , koji je prilično solidna legacy igra.
Tako je, doduše to je moje mišljenje, jedini plus Gravenholda jer iza njega ostaje veliki aeons end, dok nakon obicnog legacya ostaje dosta nebalansirana igra s herojima koji se ne mogu koristiti u aeons endu (teoretski mogu, ali trebas si nekako pojacati tezinu jer su OP) i power level karata je takav da je osmisljen za legacy sistem, a ne za balansirani sistem.

Ja sad imam oba legacya i s kolicinom mageova iz gravenholda plus hrpom itema iz njega, plus hrpom heroja i na to dodanim itemima i nemesisima iz obicnog legacya ustvari imam jedan masivni aeons end bez puno mana, jer ako je jedan item overpowered ili underpowered nece se primjetiti u izboru od njih 9 iz poola od blizu 100 (brojke uzmite s rezervom, ali je stvarno masa toga)
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la ratnip »

Ne znam, osobno ako nabavljam legacy igru onda nabavljam zbog legacy iskustva, nisam baš fan igranja dalje jednom kad taj aspekt završi, čak i kad je igra dizajnirana za tako nešto. To mi je ko podgrijana pizza, ajde može u nuždi, ali dok žvaćem samo razmišljam kak je bila fina dok je bila svježa. :)

Doduše Aeon's End je specifičan jer je to sve modularno, iako pretpostavljam da i dalje ima nekih legacy ostataka koji "ometaju" ako se miješaju sa non-legacy sadržajem.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”