Da li je netko igrao...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la grof »

Noghri je napisao/la: 15 ruj 2023, 14:50 Nisam, ali izgleda mnogo zanimljivo! Was ist das?
Ja nemam pojma, ali je šareno ko tepih. Sve mi pred očima titra :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2003 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la dado »

Noghri je napisao/la: 15 ruj 2023, 14:50 Nisam, ali izgleda mnogo zanimljivo! Was ist das?
https://boardgamegeek.com/boardgame/382 ... mansa-musa

Spiritualni nastavak https://boardgamegeek.com/boardgame/306 ... -silk-road
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
grofmarge
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Noghri »

grof je napisao/la: 15 ruj 2023, 14:58 Ja nemam pojma, ali je šareno ko tepih. Sve mi pred očima titra :D
Mene bas to privlaci!

Lastane, jesam li cudan?

Hvala @dado !
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la grof »

Noghri je napisao/la: 15 ruj 2023, 17:37
grof je napisao/la: 15 ruj 2023, 14:58 Ja nemam pojma, ali je šareno ko tepih. Sve mi pred očima titra :D
Mene bas to privlaci!

Lastane, jesam li cudan?
:D Ako igraš u trapericama sve će biti OK rofl
Lastan
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
GomilaX
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 02 vel 2023, 00:15
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la GomilaX »

jel netko igrao ChinaTown vidim dosta preporuka za jednostavnu igru
ideja mi je igrati sa ženom koja voli zagristi i kompleksnije igre ali ako joj je sve posloženo na stolu.
Pretpostavljam po svemu šta se piše da je ovo super izbor.
E sad zapravo je više pitanje gdje nabaviti tu igru? google izbacuje ZATU i Amazon ni jedno ni drugo mi nije baš milo, dosta sam uštogljen po tom pitanju, koristim domaće šopove i Ozone jer je easy, provjereno, bez čekanja, carine i ostalih gluposti.
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 172
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 294 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la ray »

GomilaX je napisao/la: 25 lis 2023, 12:42 jel netko igrao ChinaTown vidim dosta preporuka za jednostavnu igru
ideja mi je igrati sa ženom koja voli zagristi i kompleksnije igre ali ako joj je sve posloženo na stolu.
Pretpostavljam po svemu šta se piše da je ovo super izbor.
E sad zapravo je više pitanje gdje nabaviti tu igru? google izbacuje ZATU i Amazon ni jedno ni drugo mi nije baš milo, dosta sam uštogljen po tom pitanju, koristim domaće šopove i Ozone jer je easy, provjereno, bez čekanja, carine i ostalih gluposti.
Nisam igrao, ali tu imaš par pravila i to ti je čisto pregovaranje, cijenkanje, trejdanje pločica, novca s drugim igračima kroz cijelu igru i za to ti treba čim više igrača.
Kolko vidim ZATU nema, nego ima BACKORDER, ali to ti nič nije sigurno da bu došlo. Potogovo jer je sad izašla reimplentacija igre pod nazivom: Waterfall Park i njega sad ima svugdje (ali mislim da ni jedan naš dućan trenutno). Tak da je upitno da li bude uopće više ikad printan ponovo chinatown, a kolko vidim ljudi vele da je Waterfall lošiji od njega - tak da Loss-Loss situacija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post:
GomilaX
GomilaX
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 02 vel 2023, 00:15
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la GomilaX »

pročitao sam u jednom komentaru isto to "waterfall je dobra zamjena" reply na to je bio "jebeš waterfall, chinatown je puno bolji"

odmah usput: Jel HeroQuest vrijedi te love? kao igramo DnD al kao igramo sve drugo kad se ne skupimo/ne pripremimo za DnD pošto se češće ne pripremimo nego što se pripremimo možda bi ovo moglo biti okej alternativa? već mi 6mjeseci stoji na wishlistu jer ne znam htio bi ju a opet mi izgleda zastarjelo i kao da ima boljih/novijih alternativa iako još neznam za alternative.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 241
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la ratnip »

Igrao Chinatown prije 20-ak godina, igru inicijalno nitko nije htio igrati jer je bila izgledala totalno bezveze, kad smo ju probali bila je odlična. Ali nisam siguran da je dobra za 2 igrača (čak ni da se može igrati u 2 igrača), to je zamišljeno za 4-5 osoba.

Heroquest mi izgleda daleko preskup za ono što se nudi... radije probaj Jaws of the Lion.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la grof »

ratnip je napisao/la: 26 lis 2023, 07:27 Heroquest mi izgleda daleko preskup za ono što se nudi... radije probaj Jaws of the Lion.
https://boardgamegeek.com/boardgame/699/heroquest

Ta igra je definitivno preskupa za ono što nudi. Imam doma first edition od MB-a i tada mi je bila odlična, ali ni tada nije koštala toliko koliko košta danas reprint. Valjda se furaju na nostalgiju. Ne kužim zašto je danas toliko bezobrazno skupa??
Igra ima dosta luck faktor i ne nudi sad neku dubinu. Scenarija ima neki ne preveliki broj za kampanjski tip igre kakve se danas rade (osim ako tu nisu proradili i dodali neke nove stvari u što sumnjam)

EDIT:
Zanimljiva rasprava na Redditu na temu cijene HeroQuesta:
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
juri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
GomilaX
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 02 vel 2023, 00:15
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la GomilaX »

Jesu li ove Exit: .... igre dobre? gledam ovaj LOTR ediciju mislim da bi se svidjela ekipi, jeste li bili zadovoljni? kažu da je legacy puzzle solving game. ultra jeftina je pa onda mislim da bi okej bilo imati ju, a i druge su jeftine priče pa ak je jako super igra žao bi mi bilo ne uzeti bar 2 ili 3 komada sad kad su popusti. tu i tamo vidim da ekipa u videima koja ima igru na polici ima obično više kutija exit-a

[url]Exit: The Shadows over Middle Earth[/url] https://www.ozone.hr/product/dru-tvena- ... perativna/
neznam kak stavim ovaj link
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”