Da li je netko igrao...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la DarkDefender »

sadistiko je napisao/la: 05 lip 2022, 08:06 Isprva sam bježao od ove igre ko vrag od tamjana
(…)
Meni je ploča bila prenabacana sa svim i svačim, nekako prešarena za Suchya. Hrpa opcija gdje sam mislio kako to sve pohvatati
Tocno moja trenutna situacija. Nekoliko puta sam isao pogledati igru i nijednom se nisam uspio natjerati procitati rulebook ili pogledati neki gameplay video.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la dado »

Ja sam je nedavno na ddi-ju u Petrinji igrao prvi put i nije me se nešto pretjerano dojmila (za razliku od Mille Fiori koju sam naručio odmah po povratku doma :D ). I nije zbog toga što sam bio uvjerljivo zadnji sa duplo manje bodova od pobjednika i tek sam pred kraj igre počeo raditi smislene poteze. :D
Da se razumijemo, igra nije loša ali realno, radiš isto što i u većini ostalih point salad eura, meneđaš resurse, poboljšavaš si akcije, pokušavaš napraviti što više lančanih reakcija i penješ se po trakama.
Možda najpozitvnija stvar u igri je "jednostavnost" gameplaya s obzirom na kompleksnost. Igra stvarno nudi hrpu opcija (u nekim trenutcima možda i previše) ali potezi teku glatko.
Ono što mi nikako nije sjelo je grafički dizajn glavne ploče i ikonografija. Glavna ploča je prešarena i ikone se previše blendaju unutra.
Za prvi dojam bih joj dao 7.5. Igrao bih opet ali nije me se dojmila dovoljno da je imam u kolekciji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 3):
Denisadistikojuri006
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Valsim »

Deni je napisao/la: 05 lip 2022, 08:26 sve odgovori koje ne zelim cuti 😂
Možda da nam kažeš što želiš čuti, možda bi mogli igru prezentirati na neki drugi način :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Deni
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la dado »

Evo vidim Svarog dobio https://boardgamegeek.com/boardgame/290236/canvas
Sviđaju mi se tema i mehanike set collectiona i card craftinga ali ovo malo što sam istraživao mi se čini dosta light i tanko.
Jel ima tu mesa za na duže staze, jel igrao netko? I možda usporedba sa nekim drugim set collectionima?
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la DarkDefender »

Evo bas je gledam kako grije policu srama.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Butch »

Mi smo prosli vikend igrali Canvas i meni je bio uzasan.
Jako plitak a tako sklon analizi paralizi. Ne znam s cim bih opisao, nisam jos igrao igru u kojoj je broj akcija bio toliko ogranicen.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 2):
dadoDeni
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la sadistiko »

Vidio sam u Osijelu da su igrali tu igru, možda @danijel2008 ili @Karo mogu bacit koju po tom pitanju?
Mene nije zainteresirala na prvu, a to je loš znak u mom pitanju :-)
A opet s druge strane, nije me interesirao ni First Rat pa me iznenadilo kako je dobra igra, a ni Quacks nije tako loš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
dadoKaro
slika
Avatar
danijel2008
Reactions:
Postovi: 205
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:51
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 191 put
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la danijel2008 »

Odigrao sam ju jednom kad ikad. Nije mi nesto ostala u sjecanju. Ne kažem da je loša.

Ali @karo će znati više. To je njegov primjerak igre i sigurno ju je igrao više od mene. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru danijel2008 za post (ukupno 2):
dadosadistiko
slika

Moj YouTube kanal - Life of a Board Gamer
Moj Instagram profil - Life of a Board Gamer
Avatar
Karo
Reactions:
Postovi: 133
Pridružen/a: 17 kol 2014, 21:25
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 67 puta
 pohvaljen: 218 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Karo »

Nimalo mesa, to je light pattern recognition. Super brza igra u kojoj puno kukate da bi dobili loše rezultate. Ja ju imam deluxe sa svime ikada i taj sadržaj jedva čini igru kompetitivnom, ali je lijepa. Tako je lijepa i lagana za objasniti da ju mogu igrati s bilo kim bilo kada. Ovo nije igra za gejmere, ovo je igra za obitelj i nadmudrivanje te kreiranje lijepih slika :) Što mi je nekad potrebno.

EDIT: Usporedba, hmm, Museum je za ovu igru profesor sa fakulteta, a Canvas nedavno krenuo u osnovnu :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Karo za post:
juri006
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Da li je netko igrao...

Post Postao/la Deni »

@Karo kakav je Land vs Sea? obicno mi pomogne usporedba s jednom igrom od koje je igra bolja i jedna od koje je losija.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”