Bok - Pixelei

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
Pixelei
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 ožu 2020, 10:13
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 21 put

Bok - Pixelei

Post Postao/la Pixelei »

Već neko vrijeme bih svako toliko škicnuo forum... čisto reda radi, ili kako bih potencijalno našao nešto lijepo među oglasima.

Ove godine sam se odlučio napokon učlaniti u udrugu, pa sam se usput odlučio i predstaviti. Plus, mislim da je zadnji forum na kojem sam bio aktivan bio stari gamer.hr, i malo mi fali takvo nešto :)

Davno sam na moru s bratićima odigrao nekoliko partija Mysteriuma, i tad sam shvatio da je stari pojam "društvene igre" već neko vrijeme mrtav, i da mogu očekivati nešto veće i bolje od Rizika. Nakon toga sam u firmi pričao svima kako je "kul ta igra Mysterium", da bih ga i koji mjesec kasnije dobio i za rođendan od iste ekipe. Cijela priča bi možda čak ovdje i stala da nisam živio na pljunomet kolegi s posla (također član ovog foruma). Redovno bih mu se prikrpao na putu do posla i natrag, tako da bismo, očekivano, pričali o ovome i onome. Između ostalog, o raznim board gameovima koje ima doma i kakva je koja.

"Navrati jedan dan, idemo igrati Eldritch."

Prvo, nisam ni u ludilu očekivao da jedna "društvena igra" može bit toliko tematski duboka. Drugo, igra nas je silovala kako to inače biva s Eldritchom, što mi se dodatno svidjelo. Treće, prilično sam veliki fan Lovecrafta, i vidjeti sve to u obliku board gamea me ostavilo praktički bez riječi.

Par godina kasnije smo cura i ja uselili skupa i našli nekoga tko ovdje na forumu prodaje Eldritch, Forsaken Lore + razne 3D printane dodatke koji su fantastični za igru. Naravno da sam i nju uspio uvući u sve to, tako da trenutno imamo skromnu, ali pristojnu kolekciju od desetak igara, i doma se vrlo često postavi pitanje "hoćemo nešto?", istovremeno kimajući prema polici s igrama.

S vremenom sam shvatio da mi jako leže razni deck-builderi i da mi je to za sad daleko najdraži podžanr ovog cijelog hobija. Što je očekivano jer imam povijest s previše potrošenih para na razne TCG-e. Spirit Island je predivan, Mage Knight UE je vjerojatno najbolje potrošenih 750-ish kn na boardgame ikad, a Imperium: The Contention je skriveni dragulj kojeg smo u prvih tjedan dana izvadili na stol preko desetak puta.

Također, ako nešto ima Lovecraftovsku tematiku, vjerojatno ću fanboyevski bacati novce po tome dok nije moje. Unatoč svemu tome, zaključio sam da mi je Arkham Horror LCG prevelika odgovornost za sad. Čak nije ni stvar u novcima, nego treba nekako nabaviti to sve u Hrvatskoj.

Ne želim više duljiti. Bok, uglavnom. Možda u nekom trenutku otvorim thread u kojem ću sliniti po ranije spomenutom Imperiumu.
Zadnja izmjena: Pixelei, dana/u 08 sij 2022, 15:02, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Pixelei za post (ukupno 15):
PapaverBojan1983dadosamwiserealukasadistikoMago de UmagoAntomontanelorndlakar i još 5 korisnika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Bok

Post Postao/la dendarii42 »

Dobrodošao!
AH LCG sada izlazi u novom formatu kutije i sada ti je savršeno vrijeme za upustiti se u to. Vidim ga i po našim shopovima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Pixelei
slika
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Bok

Post Postao/la samwise »

:welcome:
Ovi su korisnici zahvalili autoru samwise za post:
Pixelei
slika
Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Bok

Post Postao/la Oilegak »

:welcome:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Oilegak za post:
Pixelei
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Bok

Post Postao/la sadistiko »

Dobro došao :welcome:
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Pixelei
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Bok

Post Postao/la Mago de Umago »

Welcome!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
Pixelei
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Bok

Post Postao/la Bojan1983 »

sta si igrao da si bio na gamer.hr?
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Bok

Post Postao/la Minsc1610 »

Živio i dobro nam došao! Također volim Lovecrafta i LCG. I još svašta nešto što nisam mogao ni zamisliti da ću voljeti (ovce, krave, žito, kukuruz, ljame).
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 226 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Bok

Post Postao/la Aliensb »

Pozdrav i dobro došao.

Arkham lcg izlaze revised boxovi, za sada mozes kupiti base game, a lagano ce i svaka ekspanzija izlaziti u tom obliku gdje nece biti hrpa malih scenarija vec svaka ekspanzija ako se ne varam u dva boxa.

Baci pogled na Cthulhu death may die, ja sam ovdje na forumu ugrabio kickstarter sa svim ekspanzijama, i mozda je i najbolja igra koju sam do sad igrao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
Pixelei
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Bok

Post Postao/la Valsim »

Welcome aboard :thumbs .

Uvijek je lijepo za vidjeti priljev novih članova s novim zanimljivim iskustvima u hobiju. Uh kad kreneš s Arkham LCG-om koja te tu tek uživancija čeka. Toliko te uvuče da doslovno imaš osjećaj kao da si fizički tamo prisutan. Od ostalih igara ako ti se ikad pruži prilika da bude na dobro cijeni, svakako si uzmi i stari Arkham Horror second edition. A za manje i lakše igre tu ti je i Elder Sign, a na kojeg sam se baš nedavno osvrnuo - https://boardgames-friends.igranje.hr/2 ... ni-znamen/
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
dendarii42Pixelei
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”