dado's inventura 2021.

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2004 puta
Kontakt:

dado's inventura 2021.

Post Postao/la dado »

Upozorenje: jako dugačak post. :D

Došlo je vrijeme da napravimo inventuru za 2021. i vidimo što se sve igralo i što je sve prošlo kroz kolekciju.

Odigrano 157 igri, 675 partija

Top 15 odigranih:

Ganz Schon Clever 40
Ohanami 19
Wingspan 19
Azul 18
The Castles of Burgundy 16
Kōhaku 14
Pandemic Legacy: Season 0 14
Reef 14
Patchwork 12
Point Salad 12
The Quest for El Dorado 12
Qwirkle 12
Boomerang: Australia 11
Clever Hoch Drei 11
Schotten Totten 2 11

Stanje kolekcije s 31.12.: 185 igri, 84 exp.
Shelf of shame 6 igri, exp. neutvrđeno

Ulaz 68, izlaz 41
+ došlo u kolekciju /- otišlo iz kolekcije
(br. partija u 2021. / ukupan br. partija)


2005.
Shadows Over Camelot (0/3) – ok co-op igra, sviđa mi se tema ali nije izlazila na stol

2006.
Neuroshima Hex 3.0 kolekcija (0/6) – nije izlazila na stol, a i radije zaigram aplikaciju
Qwirkle + (12/149) – morao sam uzeti novu jer smo skroz pohabali pločice

2013.
Blueprints -/+ (0/4) – ovu sam prodao jer je slabo izlazila na stol ali ima nešto u tim kockama i sustavu bodovanja što me privuklo da je vratim
Hollywood (0/9) – super artwork i tema ali isto nije izlazila na stol
Nauticus (1/15) – ovo mi je jedna od omiljenih Kramer/Kiesling igri ali mislim da smo je izigrali
Palaces of Carrara (0/5) – najdraža Kramer/Kiesling igra, jedini razlog prodaje je backanje 2nd edition-a
Rise of Augustus (5/35) – malo napredniji bingo, izigrali smo je

2014.
Madame Ching (2/4) – ok igra s nekim zanimljivim idejama
Royals (1/8) – Ticket to Ride + area control, ova mi se čak dosta sviđa ali nije često izlazila na stol, možda je jednog dana vratim
Spyfall (0/8) – super party igra ali izgubio sam interes za njom

2015.
Love Letter Batman (0/19)
Love Letter Hobbit (0/10) – Marvel Love Letter mi je zamijenio obje

2016.
Archaeology The New Expedition (0/5) – ova mi otpočetka nije bila baš nešto
Circus Flohcati (3/30) – fora artwork i produkcija ali izigrali smo je
Matryoshka (0/4) – super tema i artwork ali nemam baš grupu za takve pregovaračke igre, a i Sheriff of Nottingham je bolja igra
Medici Card Game (3/36) – Dice Game mi je bolja, a i izigrali smo je
Red 7 (1/8) – bolji Uno ali nedovoljno za ostanak u kolekciji
Songbirds (0/6) – volim takve male kartaške igre, ova ima zanimljive mehanike ali nije izlazila na stol

2017.
Heaven & Ale + - nismo još igrali
Herbaceous + (1/11) – ovu sam vratio, zgodna light set collection igra
Herbalism (0/2) – simpa dedukcijska mikro igra, ok mi je ali nije izlazila na stol
King's Road (0/2) – bare bones area control, ok je ali nije izlazila na stol
Sonar (0/8) - bolja od potapljanja brodova ali nije bila za na duge staze

2018.
Air, Land & Sea + (1/1) – za ovu moram još vidjet, malo mi je čudan taj mehanizam povlačenja
Gugong (2/7) – jako mi se sviđa igra ali Pharaon mi je bolja, a nema potrebe da imam obje
Lost Cities + (4/54) – klasik, morao sam uzeti novo izdanje sa artworkom od Dutraita
Majolica +/- (3/3) – ovu sam dugo tražio ali me na kraju razočarala, produkcijski problemi (tanki karton) i jako fiddly način draftanja pločica, da naprave Azul re-skin možda bih uzeo
Papua + - nismo još igrali
Reykholt +/- (2/2) – odlična produkcija ali dosadan gameplay
Roar King of the Pride (0/2) – ovdje unutra se krije dobra area control igra ali trebala je još razvoja
Smartphone Inc. + - nismo još igrali
Teotihuacan City of Gods + - nismo još igrali

2019.
Blitzkrieg + (2/2) – jako dobra, brza, 2p igra
Circadians First Light + (1/1) – super dice placement igra, nedostatak je što treba puno mjesta na stolu
Corinth +/- (5/5) – meh, ima puno boljih roll and writeova
Fluttering Souls +/- (4/4) – ok ali premalo igre
Hats (0/8) - zanimljiva kartaška igra, malo kaotična, meni se svidjela ali moja ekipa nije zagrizla za nju, super produkcija
Herbaceous Sprouts + (5/5) - dice verzija Herbaceousa, ova mi je čak malo i draža
Inuit The Snow Folk +/- (1/1)- super artwork ali malo dosadnjikava set collection igra
Kitchen Rush (Revised Edition) +/- (2/2) – ovo sam želio voljet, super artwork, tema, produkcija ali nije real time za mene
Machi Koro +/- (1/1) – uh, ovo mi nikako nije sjelo, zašto je ova igra tak poularna? Valeria i Bad Company su puno bolje.
The Magnificent + (4/4) – fantastična dice drafting igra, velika preporuka
Marco Polo 2 + (3/3) – malo slabija od originala, nije toliko restriktivna ali jako dobra
Men at Work (1/11) – super tema i produkcija ali nije za na duge staze, a k tome još i dexterity koji baš i ne volim.
Pharaon + (3/3) – jako ugodno iznenađenje, zamijenila Gugong
Porto +/- (6/6) – kaj je znam, ok obiteljska igra sa zanimljivim idejama ali nekako mlako
Q.E. + - nismo još igrali
Trismegistus - - nažalost nije uspjela izaći na stol ali drago mi je što je našla dobar dom kod @Mago de Umago
Unmatched Robin Hood vs Bigfoot + (1/1) – dobar dodatak Unmatched serijalu
Watergate + - nismo još igrali
Wingspan + (19/19) – odlična, zaslužuje popularnost

2020.
Boomerang Europe + (1/1)
Boomerang USA + (2/2) – zanimljive varijacije ali Boomerang Australia je najbolja
Capital Lux 2 + (5/5) – ponekad je manje više. Originalna Capital Lux je elegantnija i meni puno bolja.
Castles of Tuscany (5/15) – ok alternativa Burgundyu ali sustav bodovanja mi nije sjeo
Clever Hoch Drei + (11/11) – dobra varijacija ali originalni Ganz Schon Clever je bolja igra
Cloud City + (9/9) – ok tile laying igra gdje gradimo mostove u 3D-u, može biti malo nezgrapno ako nemate mirne ruke
For Sale + (0/25) – je super igra. Uzeo sam novo izdanje od Iello-a jer dolazi u manjoj kutiji ali veliko razočaranje je papirnati novac. U 2021. :facepalm
Honey Buzz + (8/8) – vjerojatno najbolja value for money produkcija, mislim da je bila oko 40 €, komponente kvalitetne, kutija puna. Ma milina. Srećom i igra je jako dobra samo da je malo više end game scoring karti da se poveća replayability.
King of Tokyo Dark Edition + (1/1) – meni je KoT uvijek zabavna, a ovdje je produkcija odlična
Kohaku + (14/14) – jedno od najvećih iznenađenja ove godine, Quadropolis s ribama, odlična produkcija
Kompromat + (4/4) – još jedna koja me oduševila, odličan moderan twist na Blackjack
Lewis & Clark 2. edition + - poklon od forumskog Sante, imao sam 1st edition i bila mi je odlična, ovu još nisam probao ali vjerujem da je i ova odlična (malo su mijenjali pravila)
Mariposas + (5/5) – zanimljive mehanike, super produkcija
Medici Dice Game + (5/5) – zamijenila card game verziju
Meeple Land (7/11) – ok spoj Carcassonnea i Quadropolisa ali ništa spektakularno
MicroMacro Crime City +/- (1/1) – zgodna ideja
Monasterium + (1/1) – euro the euro game ali dobra dice drafting igra, za fanove suhih eura
Pandemic Legacy Season 0 + (14/14) – bolja od S1, lošija od S2
Patchwork Winter Edition + (12/72) – moderan 2p klasik, ovo božićno izdanje je fora
Raiders of Scythia + (2/2) – ok varijacija Raiders of the North Sea-a, mali problemi s ikonografijom na ploči
Rajas of the Ganges Dice Charmers + (6/6) – Ganz Schon Rajas, jedna od najboljih roll and write igri
Schotten Totten 2 + (11/11) – zgodna varijacija na Schotten Totten ali original je za klasu bolja, sviđa mi se asimetričnost
Unmatched Cobble & Fog + (7/7) – Unmatched sistem je odličan, a Cobble & Fog je odličan proizvod, preporuka
Whistle Mountain + (2/2) – odličan twist na worker placement ali predugo trajanje igre je veliki minus

2021.
7 Wonders Architects + (5/5) – family friendly verzija 7 Wondersa, ok ali najslabija u 7 Wonders trilogiji
Bad Company + (4/4) – ok obiteljska igra, puno bolja od Machi Koroa
Carpe Diem + (9/9) – fantastična igra, meni bolja od Burgundya ali kriminalna produkcija
Floriferous + (5/5) – prekrasna, opuštajuća set collection igra
Glow + (3/3) – fora engine building, dice igra, super produkcija
Iki + (2/2) – fantastičan euro, mesnatiji Tokaido
Juicy Fruits +/- (3/3) – ovo sam želio voljeti, fora tema, super chunky drvene komponente ali jako dosadan gameplay
Kingdomino Origins + (6/6) – najbolji Kingdomino
Llamaland + (5/5) – odlična tile laying family igra, preporuka za family kategoriju
Meadow + (5/5) – Quadropolis + Splendor sa fantastičnim artworkom
Nicodemus + (2/2) – 2p bolja verzija Imaginariuma, iznenađujuće dobra
Nile Artifacts + (2/2) – solidna super lagana set collection igra od dvojca Dunstan/Gilbert
Quest +/- – ipak sam došao do zaključka da se ovo kod mene neće igrati
Red Rising + (1/1) – igrao samo jednom, bila mi je ok ali treba više puta odigrati za nekakav konkretan dojam
Savannah Park + (6/6) – fantastičan dizajn Kramera/Kieslinga, moj pick za Spiel des Jahres 2022.
Sobek 2p +/- (3/3) – ovo je kao nekakav best of Cathalinih mehanika ali nekako me nije primilo, ne znam zašto
Spy Connection +/- (2/2) – Dunstan/Gilbert su probali kopirati Ticket to Ride ali ova nije kliknula kod mene
Summoner Wars 2nd edition + (5/5) – jedna od najboljih 2p igri
Witchstone + (2/2) – zgodan point salad euro
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 13):
ValsimratnipneochtanelornsamwiseTeehee(R)KillaPapaverM0bypriroda15 i još 3 korisnika
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la Nuuq »

Ma znaš šta, kako ti je Pharaon zamjenio Gugong. Mislim, neka je, ali nikada nisam ni pomislio da su slične.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
dado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2004 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la dado »

Nuuq je napisao/la: 05 sij 2022, 23:32 Ma znaš šta, kako ti je Pharaon zamjenio Gugong. Mislim, neka je, ali nikada nisam ni pomislio da su slične.
Baš mi imaju sličnu vibru u smislu da u obje igramo više mini igara koje su međusobno povezane.
Odmah nakon prve partije Pharaona smo zaključili da nas podsjeća na Gugong i da nam je vjerojatno bolja. Druga nam je to potvrdila. :D
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la Nuuq »

dado je napisao/la: 06 sij 2022, 10:29
Nuuq je napisao/la: 05 sij 2022, 23:32 Ma znaš šta, kako ti je Pharaon zamjenio Gugong. Mislim, neka je, ali nikada nisam ni pomislio da su slične.
Baš mi imaju sličnu vibru u smislu da u obje igramo više mini igara koje su međusobno povezane.
Odmah nakon prve partije Pharaona smo zaključili da nas podsjeća na Gugong i da nam je vjerojatno bolja. Druga nam je to potvrdila. :D
Ih onda je i Trajan kao ove dvije. Mislim meni su i Pharaon i Gugong odlične, Trajan bolji od obje, ali opet sve tri su tu i ne idu nigdje 😄
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
dado
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 476 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la priroda15 »

Da, to je generalni problem nas boardgame luđaka - većina igara nam je dobra i ne idu nigdje :D Ranije sam se bez milosti rješavao igara koje mi se nisu na prvu jako svidjele ali s vremenom primjećujem da sve više igara ne ide nigdje. Svaka ima nešto drugačije zbog koje mi treba u kolekciji. Polako se pretvaram u Sadistika :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
dado
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la Minsc1610 »

To sam i ja skužio. Sad mi žao nekih koje sam prodao jer mi na prvu i drugu loptu nisu sjele. Sad bih većinu toga vratio nazad u kolekciju. Pa prodao sam King of Tokyo?!?!? Krelac!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
dado
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 476 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la priroda15 »

Ne brini, uskoro ćeš kao Dado i ja počet ponovno nabavljati igre koje si svojevremeno (u naletu razuma) prodao :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
dado
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1258
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3379 puta
 pohvaljen: 2004 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la dado »

Nije ni to loša taktika, prodaš pa vidiš, ako ti nakon godinu dana fali, opet uzmeš. Samo što je to financijski malo diskutabilno. :D
Gledam sad previously owned, od 130-ak bi vratio nekih 20, a od tih 20 mi je samo Expedition Nortwest Passage žao što sam prodao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 3):
Nuuqpriroda15juri006
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la Nuuq »

Minsc1610 je napisao/la: 07 sij 2022, 12:54 To sam i ja skužio. Sad mi žao nekih koje sam prodao jer mi na prvu i drugu loptu nisu sjele. Sad bih većinu toga vratio nazad u kolekciju. Pa prodao sam King of Tokyo?!?!? Krelac!
Nikada nisam požalio što sam prodao King od Tokyo. Nikada nisam razumio u čemu je fol i toj igri. Meni je to toliko dosadno, strašno. Ok je dok je 5-6 ljudi, kada dođe na 3, užas.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
roverandom
slika
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 579 puta

Re: dado's inventura 2021.

Post Postao/la juri006 »

dado je napisao/la: 07 sij 2022, 13:41 Nije ni to loša taktika, prodaš pa vidiš, ako ti nakon godinu dana fali, opet uzmeš. Samo što je to financijski malo diskutabilno. :D
Gledam sad previously owned, od 130-ak bi vratio nekih 20, a od tih 20 mi je samo Expedition Nortwest Passage žao što sam prodao.
Po mom iskustvu ono čega sam se riješio bolje da više ne nabavljam. Jednom sam bio opet nabavio igru koje sam se riješio pa sam je se opet riješio. Tako da what is gone is gone i otišlo je s nekim razlogom...
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 3):
Minsc1610realukadado
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”