Roll Player

Mjesto za informacije i raspravu o digitalnim verzijama društvenih igara
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Roll Player

Post Postao/la DarkDefender »

Evo malo se oduzilo, ali Roll Player se napokon privodi kraju, ocekujemo release za otprilike mjesec dana.

Ovo je prva igra koju cemo sami publishati pa me usput zanima ima li itko kakvih iskustava s digitalnim marketingom da nam da nekakav savjet kako doci do sto vise ljudi.

Evo i jedna slika da vidite malo kako to trenutno izgleda:
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 8):
dendarii42realukadlakarMinsc1610kovacumadoretko63blacx
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Roll Player

Post Postao/la dendarii42 »

DarkDefender je napisao/la: 04 sij 2022, 10:02 Evo malo se oduzilo, ali Roll Player se napokon privodi kraju, ocekujemo release za otprilike mjesec dana.

Ovo je prva igra koju cemo sami publishati pa me usput zanima ima li itko kakvih iskustava s digitalnim marketingom da nam da nekakav savjet kako doci do sto vise ljudi.

Evo i jedna slika da vidite malo kako to trenutno izgleda:
slika
Ako ćeš marketirat preko fejzbuka nemoj raditi stranicu nego otvorenu grupu. Fejs ograničava vidljivost stranica koje ne plaćaju, dok su grupe vidljive svima
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
DarkDefender
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Roll Player

Post Postao/la realuka »

Izgleda odlično!

I pretpostavljam da će biti aplikacija za Android/iOS? Ako će biti za Android svakako ju kupujem :D

A što se tiče tog kao samostalnog marketinga:

Facebook - objavi u što više grupa, BoardGameGeek, The Dice Tower, THE BOARDGAME GROUP, Euro Board Games i definitivno Roll Player grupu jer čini mi se da tamo ima najviše aktivnih ljudi i nemoj u sve grupe od jednom i svakako objavi kao privatna osoba nemoj kao stranica ili shareati sa stranice jer smanji vidljivost.

Instagram - ako se javiš nekome sa 10ak-15ak tisuća followera vjerojatno će tražiti neku lovicu za objavu, ali svakako pazi na broj lajkova koje ima po postu jer ih ima hrpa koji su napucali fake account followere, uglavnom konstantnih 5-10 posto lajkova od broja pratitelja znaš da imaju stvarne ljude koji će vidjeti post, inače se probaj javiti svakome ko ti odgovara što objavljuje, ako bi htio napraviti neki story samo, to mislim da ih većina ni ne naplaćuje, svakako ću i ja podjeliti na story kad izađe aplikacija, ako je aplikacija naravno.

Youtube - ne pratim baš ali znam da hrpa ljudi prati pa ako nađeš nekoga ko objavljuje slične stvari i ima barem preko 2-3 tisuća gledanja konstantno po videima mislim da bi trebao biti dobar odabir.

Reddit - svakako objavi na podredditu r/boardgames, pokušaj i preko nekoliko objava tamo u razumnim razmacima, ako odleti post među Hottest, na tom podredditu ima 3 miliona prijavljenih redditora naravno nije ih ni pola aktivnih konstatno, ali hrpa ljudi to može vidjeti. Jedini problem su pravila od tog podreddita

TikTok - da, TikTok, ima nekoliko accounta koje sam vidio da objavljuju vezano za društvene igre i ako tamo nešto postane viralno to može vidjeti preko 100-200 tisuća ljudi, čak i predlažem da sami napravite TikTok account i tako probate raditi nekakav content (što blesavije to prvilačnije).

Probaj i na BGG-u naći neki forum ako oni to dopuštaju tamo-

I za sve drušvene mreže krenite već danas i napravite accounte i krenite raditi content pa makar ga vidlo i samo 20ak ljudi ispočetka.

Ono što ti mogu reći da mene privuče da kupim tak neku aplikaciju je kratki video koji mi iskoči na Instagramu ili Facebooku, koji je onak brz (do 15 sekundi) i vidi se suština onog kak funkcionira igra/aplikacija, pa ako imate nekakvog editora koji bi to mogao napraviti bi bilo super.

Za sve ostalo vjerojatno ćeš morati plaćati, a u to se uopće ne razumijem, ovo su samo neki savjeti kako sam se ja kak-ti reklamirao, izuzevši TikTok i Youtube.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
DarkDefender
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Roll Player

Post Postao/la DarkDefender »

@realuka Hvala na savjetima.

Plan je izaci prvo na Steam pa cca mjesec dana kasnije na iOS i Android jer trebamo napraviti prilagodbu ekrana za mobitele. Ovako kako je postavljeno je presitno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
realuka
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Roll Player

Post Postao/la Deni »

Ja bi se javio svim relevantnim YT kanalima i otvorio temu na svim relevantnim forumima/discordima. radi se o specificnoj nishi/publici. ne trebaju ti FB grupe i mukotrpan put akviziranja clanova iste.
fokusiraj se na kanale koji imaju visok doseg ciljane publike.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
DarkDefender
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Roll Player

Post Postao/la kovacu »

Daj malo info, tko je radio na tome, kako ste dosli do ideje da digitalizirate bas ovu igru i takve stvari :D
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Roll Player

Post Postao/la DarkDefender »

kovacu je napisao/la: 04 sij 2022, 16:23 Daj malo info, tko je radio na tome, kako ste dosli do ideje da digitalizirate bas ovu igru i takve stvari :D
Evo neka kratka povijest. :)

Sve je pocelo 2017. kad se pocelo pricati o Essenu. Imamo gaming grupu s par programera s pozadinom u game developmentu i kojima su dosadili prethodni poslovi pa smo rekli: Hej, ajmo na Essen i mozda mozemo dogovoriti da digitaliziramo neki board game. Uspjeli smo dogovoriti 60 sastanaka u 4 dana, nismo uspjeli odigrati nijednu igru na Essenu, ali smo se dobro zabavili i cak uspili dogovoriti neki posao.

Iducih par godina smo radili agencijski za druge publishere (netko nas plati da mu napravimo igru). Napravili smo: Radili smo jos na (Portal je napravio vecinu, a mi smo im dovrsili): Sve osim Greenlanda i Neanderthala se moze naci na iOS-u i Androidu. Greenland i Neanderthal jos nisu publishani jer imamo nekih problema s publisherima. Ta situacija plus cinjenica da je puno publishera jako oprezno kod ulaganja u digitalne verzije, navela nas je da se odlucimo uzeti licencu i sami financirati igru.

Roll Player smo odabrali jer je u tom trenu bila najvise high profile igra od onih koje su nam bile dostupne (pricali smo s vise publishera) i svima nam se svidila. Plus igra je u sustini logicki puzzle i mislimo da ce biti dobra kao digitalna. Super je sto se moze igrati solo.

Trenutno nas je cetvero u timu. Nakon Roll Playera, krecemo raditi Point Salad, a dalje ce ovisiti o uspjehu. Nadamo se da ce Roll Player krenuti dobro pa da napravimo i ekspanzije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 18):
PapaverMago de UmagoLourdindadorealukaNoghriChupkasim4madoAntomon i još 8 korisnika
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Roll Player

Post Postao/la docich »

Odlicno. Cestitam. Bravo i sretno

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post:
DarkDefender
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Roll Player

Post Postao/la Deni »

PS ako imate nekakav budzet razmislite o prikljucenju na affiliate mobile network platforme tipa applovin, fyber, adcolony... trebat ce vam neka kreativa za staticne oglase ili slozite display video s ingame footageom. mozete ukljuciti i monetizaciju u svojoj aplikaciji pa s tim prihodom reinvestirati daljnje oglasavanje.

dugo je proslo otkad sam radio na oglasavanju mobilnih igara, al javi mi se na PM ako te zanima vise detalja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
DarkDefender
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Roll Player

Post Postao/la DarkDefender »

Deni je napisao/la: 05 sij 2022, 12:58 PS ako imate nekakav budzet razmislite o prikljucenju na affiliate mobile network platforme tipa applovin, fyber, adcolony... trebat ce vam neka kreativa za staticne oglase ili slozite display video s ingame footageom. mozete ukljuciti i monetizaciju u svojoj aplikaciji pa s tim prihodom reinvestirati daljnje oglasavanje.

dugo je proslo otkad sam radio na oglasavanju mobilnih igara, al javi mi se na PM ako te zanima vise detalja.
Za sad nemamo nikakav budget za marketing. Racunamo na tesku gerilu. Mislim da ovo nije tip aplikacije kojoj je nuzno reklamirati se dok je jos new na storeu tako da cemo razmisliti o takvom marketingu malo kasnije.

Ne znam kako bi reagirali ljudi na monetizaciju unutar board game app-a. Portal Games su probali nesto slicno s Imperial Settlers R&W i nije dobro proslo.
Odgovori

Natrag na “Digitalne društvene igre”