Crokinole

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Crokinole

Post Postao/la dado »

https://boardgamegeek.com/boardgame/521/crokinole

Jel ima netko ploču za Crokinole? Dojmovi, iskustva? Jel se isplati?
Godinama gledam, razmišljam bi, ne bi ali mislim da će 2022. biti ta godina u kojoj ću konačno kupiti ploču.
Najvjerojatnije ću uzeti od Mađara: https://woodestic.com/
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la grof »

Možeš li nam malo objasniti zašto je ova dexterity igra toliko visoko ocijenjena?
Što je to toliko dobro u njoj?

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
realuka
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la dado »

grof je napisao/la: 18 pro 2021, 21:32 Možeš li nam malo objasniti zašto je ova dexterity igra toliko visoko ocijenjena?
Što je to toliko dobro u njoj?

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk
Ha, to i mene zanima. :D
Ne znam jel to KS sindrom (dao sam 300, 400 $/€ za ovu igru pa ju moram visoko ocijeniti) ili je fakat tak dobra?
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
grofrealuka
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la Bojan1983 »

Na Essenu 2019. dok su mnogi stajali u redu da probaju/kupe On Mars, Cooper Island i ostala premijerna izdanja ja sam (medu ostalim) gledao i trazio gdje mogu zaigrat Crokinole :)

Pravila sam znao, pogledao sam nekoliko videa i isto kao i vas zanimalo me u cemu je fora

I onda, konacno prilika da zaigramo. Simpaticna francuskinja Olga koja je demonstrirala pravila je odahnula kad je vidjela da ja znam sve i ne mora nis objasnjavat jer joj je engleski bio skoro ravnopravan mom francuskom.
Odigramo jednu, pa jos jednu, pa jos jednu... totalna zaraza :)
Simpaticna zgoda mi je sto dok smo mi tako uzivljeno igrali poceli se ljudi skupljat oko naseg stola vise nego oko Olge koja se mucila s engleskim pa sam ja preuzeo objasnjavanje igre. Na kraju sam cak dobio i akreditaciju i nakratko bio sluzbeni demonstrator na Essenu :D

slika
Nazalost nemam bolju sliku boarda al kolko se sjecam bio je oko 150-170€


Sljedeci dan smo naletili na drugi stand, ovaj put cijena je bila 100-120€ i naravno odma smo sjeli da bacimo jos koju partiju

slika
Moja gospođa i @docich

Znam da smo se dobro zabavili i ozbiljno nabrijali da ponesemo jedan doma ali bez obzira sto su boardovi bili vise nego igrivi, dojam je da su bili nekako "jeftini" za cijenu od 100-150€. Vidio sam po netu fotografije prekrasnih primjeraka (vjv ovi po 300-400€) i odlucio ako ikad kupim neki, bit ce taj skuplji. Srecom, nisam ga nasao niti na Essenu niti na netu jer ok, Crokinole je super ali objektivno ne vrijedi tih para

Svejedno, rekao bih da su ocjene, hype, pohvale, bgg ranking i ostalo totalno opravdani
Crokinole je pravilima jednostavna igra, privlacna svima od 7-77, jednako zanimljiva pocetnicima i "profesionalcima", brza, zarazna i zabavna. Osim toga ovi skuplji primjerci su prekrasni na stolu, nakon igre bih ga objesio na zid kao dekoraciju.

Uglavnom, ako ste pogledali video kako se igra, vidjeli ste sve treba znat i ako vam i dalje izgleda zanimljivo to je to!
(ako vam se ideja gurkanja diskova cini dosadnom, onda nije za vas)

Meni osobno je jedini problem je ta cijena, imam osjecaj da bih pozalio da kupim ovoga od 150€ jer za vjv "jos samo toliko" dobijem umjetnicko djelo... a 300€ je previse :D


Cudno mi je da npr Meeples Corner nema bar 2-3 komada (cak i ovih jeftinijih), siguran sam da bi bili veliki hit

jer da, igra je "fakat tak dobra" :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 6):
realukaPsyBurngrofdadoPapavertanelorn
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la grof »

Eto.
Ako ništa, hvala na prijedlogu za nabavku za MC.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la Shich »

Sjećate se one velike dexterity igre koju smo imali? Bila je dosta popularna.

Negdje se zagubila u prijenosu iz Bogovićeve u MC.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la grof »

Shich je napisao/la: 19 pro 2021, 09:58 Sjećate se one velike dexterity igre koju smo imali? Bila je dosta popularna.

Negdje se zagubila u prijenosu iz Bogovićeve u MC.
Iskreno, ja se ne sjećam?
Imali smo to ili misliš na neku drugu igru? szbunjen
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la Shich »

2 primjerka, hrvatski dizajner, crvene i zelene pločice koje se potežu s gumom, različiti setupi
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3371 put
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la dado »

Shich je napisao/la: 19 pro 2021, 10:40 2 primjerka, hrvatski dizajner, crvene i zelene pločice koje se potežu s gumom, različiti setupi
Jel ovo?

slika

Igra se zove Passe Trappe https://boardgamegeek.com/boardgame/121 ... sse-trappe
Nije hrv. autor ali sjećam se nekog članka ili videa gdje tip priča kako je vidio u Portugalu? klince na ulici da igraju ovo pa je odlučio to kao promovirati u HR. Nije se zvala Passe Trappe ali se ne sjećam kako je bilo ime.
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Crokinole

Post Postao/la Shich »

Tako je! Imamo negdje zabilježeno sve i njoj, mislim da imamo i njezin opis u bazi. Ali igra više nema u našoj kolekciji.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”