Furnace

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Furnace

Post Postao/la DarkDefender »

Zasto je ovo bidding game? Ja bi rekao da je ovo worker placement game i da svatko ima 4 workera razlicitih snaga.

Bid nije secret, ne mozes ga povecati, nista u konacnici ne placas i u vecini slucajeva nije uopce bid. Ako netko stavi 4 na kartu i ja nakon njega stavim 2, nisam bidao 2 za osvojiti kartu. Znam da je necu osvojiti. Htio sam uzeti 2 akcije na toj karti. To je meni worker placement.

https://boardgamegeek.com/boardgame/318084/furnace
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Furnace

Post Postao/la realuka »

Kad to tak postaviš to je istina :D

Ja sam baš dosta proučavao ovu igru, čak to ne radim ni za duplo skuplje igre, i ne sviđa mi se što moraš pratiti što drugi rade i to je zapravo najbitniji dio igre a dok drugi rade te akcije i ti radiš svoje akcije pa zapravo nemaš pojma što drugi rade.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Furnace

Post Postao/la Vatanen »

Mene se igra doima kao da je prva polovina Sidereal Confluencea (open trade ala Catan ili stara Civilizacija) zamijenjen tim bidingom/wp-om, a drugi je isti - kartice rigaju van resurse po klasičnom principu euro pretvorbe. Kako mi spoj u Siderealu apsolutno nije odgovarao, ovo bi moglo biti urednije.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Furnace

Post Postao/la DarkDefender »

realuka je napisao/la: 17 pro 2021, 11:43 Kad to tak postaviš to je istina :D

Ja sam baš dosta proučavao ovu igru, čak to ne radim ni za duplo skuplje igre, i ne sviđa mi se što moraš pratiti što drugi rade i to je zapravo najbitniji dio igre a dok drugi rade te akcije i ti radiš svoje akcije pa zapravo nemaš pojma što drugi rade.
Mislim da su to simultano igranje stavili jer bi inace igra bila preduga. Ali da, meni se isto to bas ne svidja. Volim gledati sto drugi rade.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
realuka
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”