Koje elemente igara ne volite?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la dendarii42 »

Koje elemente igara (bilo mehanike, bilo dizajn ili nešto treće) u igrama ne volite, iako su igre koje ih sadrže dobre?

Ja sam dokučio da ne volim hexove. I to što su manji to su mi mrskiji. Teraforming Mars, Terra Mystica, Castles of Burgundy itd. su mi dobre igre, ali hexovi su mi baš odbojni.
Druga stvar koju jako ne volim je kada moram prehranjivati radnike (Bezos i ja BFFs). Tema mi je važan imerzivan element u svakoj igri pa tako si jednostavno ne mogu dozvoliti da ti mali neživi komadi kartona/drveta/čegaveć gladuju zbog mojih odluka. Uvijek mi je u takvim igrama primarni cilj osigurati hranu za fazu prehrane i ne postoji optimalizacija strategije u svrhu ostvarivanja bodova koja me može natjerati da ih ne prehranim.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 3):
Papaverrealukamado
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la kovacu »

Player elimination, ak igra dugo traje.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 845 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Mago de Umago »

Dobra tema.

Ja ne volim ratovanje, pa taman bilo i bez player eliminationa. Ne volim taj nekakav koncept da cu napasti njega, a ne njega, sklopit cu savez s njim da bi njega...bla,bla...Zato mi i je Cosmic Encounter jedna od bezveznijih igara koje sam igrao. Nisam ostao odusevljen ni Kemetom, Scytheom...

I ne volim figure, minijature. Volim kad su meeplovi lijepo napravljeni, ali ne volim figure kao npr u gore navedenim igrama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
grof
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Minsc1610 »

Ja volim SVE.
Taman kad pomislim da mi je neka mehanika bezveze, pojavi se neka igra koja to potuče.

Bidding i aukcija su mi onak nezanimljivi i neprivlačni - onda pogledam playthrough u četvero od Nidavellir i Furnace i ja se zapalim ko šibica jer mi je to baš wow (oduševljen Nidavellirom).

Taman pomislim da su mi ratne bezeze kad eto ti mog sina on bi neku drugi svjetski rat jer da mu je to baš fora. Pokušavao ga odgovoriti - no nabavim Undaunted i sad gledamo ratne filmove svaku veče.

A Undaunted mi je otkriće do neba - jer sam se zasitio deckbuildera jer mi dugo traju, pa šaflaj, pa nema tome kraja - kad odjednom partija 15-20 minuta napeto do kraja i nevjerojatno igrivo. Oduševljen.

Dakle šta ne volim? Ne volim loše inserte (no opet tu je Sadistiko pa će i tome uskoro vjerojatno doći kraj), ne volim lošu kvalitetu komponenti (no ako je igra dobra baš me briga i da je na salvetama printan board), ne volim ljude koji se ljute, zijevaju, čačkaju po mobu dok igramo.

Nije mi bitno pobijediti, niti biti najbolji - samo da se igramo i da dumamo zajedno.

Ne volim loše rulebooke (no opet tu je jutjub koji dosta toga spasi - moje kontanje Castles of Burgundy (ne pitajte), moje kontanje Welcome to the Dungeon (igrali 6 puta krivo - ne pitajte)).

Eto - ukratko što volim i ne volim.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 6):
LourdinsadistikoVihorSatarashgrofmljeko
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 845 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Mago de Umago »

I sad kreće Đole...

Al tebe volem, to je fakat, ti si mi ljuuubav jedina...
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Uf...

Komponente, mrzim kad se igra napumpa minijaturama samo zato da bi bila fensi, a realno 99% ljudi to nikad neće ofarbati i dobiješ more sivila na stolu što uopće nije lijepo. A igra zbog toga košta 200% više (gledam u tebe, Kickstartere...). Pogotovo kada su te minijature sve samo ne minijaturne. Zato mi je recimo drago da npr. Gloomhaven ima standeeje za sve silne monstere. Barem su u boji.
+
Dizajn... Nisam pretjerani fan miješanja drva i plastike i kartona u čudnim omjerima. Tu mi je recimo Spirit Island, jedna od najdražih igara inače, trn u oku. Kartonski tokeni, drvene gljivice i diskovi, plastični Invaderi... :S Moram pod hitno nabaviti premium token pack da barem maknem karton iz jednadžbe..

Mehanika... Hidden traitor i/ili blefiranja. Nemežem, ne osjećam se dobro... Ima više razloga, ali općenito ne volim ta blefiranja i nadjebavanja i glumu. Ne mora nužno biti ni hidden traitor, dovoljno je da moram glumatati (što nije isto što i roleplay :P) i ne mogu. Npr. Sheriff of Nottingham. Nisam nikad igrao niti ću. To nije hidden traitor, ali ima blefiranja.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la dlakar »

Pa eto, skoro sve se slažem sa @Minsc1610 . Ja bih samo još dodao jednu stvar. Užasno me živciraju nepraktična zbrajanja bodova na kraju igre
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 4):
realukaMago de UmagomadoMinsc1610
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

dlakar je napisao/la: 16 pro 2021, 10:45 Pa eto, skoro sve se slažem sa @Minsc1610 . Ja bih samo još dodao jednu stvar. Užasno me živciraju nepraktična zbrajanja bodova na kraju igre
Ništa nije kao Bunny Kingdom In the Sky ekspanzija koja ima faking JEDNADŽBU sa ZAGRADAMA za izračun trade scorea! :P :P
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la dlakar »

E to...kad je teže zbrojit nego odigrat
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la DarkDefender »

dendarii42 je napisao/la: 16 pro 2021, 09:50 Ja sam dokučio da ne volim hexove. I to što su manji to su mi mrskiji. Teraforming Mars, Terra Mystica, Castles of Burgundy itd. su mi dobre igre, ali hexovi su mi baš odbojni.
Meni su hexovi dobri (prakticni su), ali ih ne volim kad pokusavaju napraviti da hex predstavlja 3d prostor. Npr. Dice Hospital.
dendarii42 je napisao/la: 16 pro 2021, 09:50 Druga stvar koju jako ne volim je kada moram prehranjivati radnike
Ovo sam i ja mislio da ne volim, ali sam shvatio da ono sto zapravo ne volim je depresivan osjecaj u igrama kad ti svega fali, a onda jos moras i ljude nahraniti. Npr. Osjecaj u Agrikoli je uzasan, cista depresija, i zato je vise ne igramo. Ali u Stone Age-u mi uopce ne smeta (pogotovo sto ljudi mogu jesti i cigle i kamenje :)). Uglavnom, nije da mi je neka draga mehanika, ali sam skuzio da nije sama mehanika to sto mi smeta nego druge stvari koje obicno prate tu mehaniku.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
dendarii42
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”