Moj top20 najigranijih igara kroz vrijeme

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Moj top20 najigranijih igara kroz vrijeme

Post Postao/la ratnip »

Bojan1983 je napisao/la: 17 pro 2021, 00:14
ratnip je napisao/la: 14 pro 2021, 13:49 Eh, sad mi je žao što nikad nisam vodio evidenciju...
Nikad nije kasno poceti :) Mozda je bas 1.1.2022. odlican trenutak :)
Mislim da bi beskonačni graf sa jednim stupićem "Arkham Horror LCG" bio prilično dosadan :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
dendarii42
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Moj top20 najigranijih igara kroz vrijeme

Post Postao/la dendarii42 »

ratnip je napisao/la: 17 pro 2021, 17:19
Bojan1983 je napisao/la: 17 pro 2021, 00:14
ratnip je napisao/la: 14 pro 2021, 13:49 Eh, sad mi je žao što nikad nisam vodio evidenciju...
Nikad nije kasno poceti :) Mozda je bas 1.1.2022. odlican trenutak :)
Mislim da bi beskonačni graf sa jednim stupićem "Arkham Horror LCG" bio prilično dosadan :P
Kako kome 😀
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Moj top20 najigranijih igara kroz vrijeme

Post Postao/la Vukozec »

Krenuo sam raditi listu svojih Top 20 igara, pa sam vidio ovaj topic. Računam samo period otkako sam otkrio tzv. moderne igre, dakle zadnjih 15ak godina. S obzirom da igranja evidentiram tek zadnjih par godina morao sam iz glave odokativno tu listu napraviti. Dodatno sam dao veću težinu masivnijim igrama koje duže traju, kao i igrama koje su se održale u optjecaju dulje vremena. Evo liste.

#1 Codenames: Pictures // moguće da sam ovu igru igrao baš sa svakim s kim sam igrao neku igru u zadnjih 15 godina, prijatelji, gameri, non-gameri, ukućani, kolege, slučajni prolaznici... i svi su tražili još
#2 Agricola // igra koja je najdulje u optjecaju u našem društvu (od početka), također neko vrijeme igrali samo nju, u zadnje vrijeme rijetko, ali opet svake godine se ugura koja partija
#3 Imperial 2030 // omiljena igra u mom gamerskom društvu
#4 For Sale // najsavršeniji filler
#5 Istanbul // osobni favorit
#6 Battle Line // kućni go-to 2-player preko 10 godina
#7 Hey, That's My Fish // mala mozgalica koja može proći kao razgibriga u pauzi za ručak na poslu, i kao dječja igra i kao cjelovečernji 2-player brain burn
#8 Carcassonne // sa Carcom i sa Citadels je sve počelo, Citadels odavno nisam igrao no Carc se pojavljivao tu i tamo, a odnedavno je dobio novi elan kao opcija za igru sa klincima (ps: računam ovdje sve verzije Carca koje sam igrao)
#9 Love Letter // karte pohabane od igranja, trebao bih nabaviti novu kopiju
#10 Endeavor // također u svoje vrijeme igran jako puno, sada živi penzionerski život, no nedavno sam ga izvadio na stol, i dalje je odličan
#11 Shogun // puno igran, no u zadnje vrijeme zapostavljen
#12 Airlines: Europe // igra koju svi volimo igrati i lako ju je izvaditi na stol
#13 Viticulture EE // najviše igrao solo, ali bilo je i multiplayer partija
#14 Sankt Petersburg // prvi modern BG koji sam kupio, dosadio mi pa sam ga prodao, no frend ga je onda kupio pa još tu i tamo zaigramo (uz moje gunđanje)
#15 Da ist der Wurm drin // dječja igra koja je najdulje u optjecaju
#16 Preferans // jedina klasična kartaška igra koju sam zadnjih 15 godina redovno igrao
#17 Power Grid // neko vrijeme (jedno 2 godine) smo igrali samo PG, no ja ga nikad nisam zavolio i isforsirao sam da potpuno prestanemo
#18 Puerto Rico // dugo ga nisam igrao (10 godina barem), ali u ranoj fazi susreta sa hobijem igrao puno i bio vrlo dobar u tome
#19 High Society // nije toliko dugo u kolekciji, ali savršen filler
#20 Timeline // nikad glavno jelo, samo apetizer, ali igra koja dobro dođe za non-gamer ekipu i kvizaše
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 7):
PapaverdadoMinsc1610priroda15Denisadistikojuri006
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Moj top20 najigranijih igara kroz vrijeme

Post Postao/la DarkDefender »

Vukozec je napisao/la: 03 kol 2022, 11:29 #16 Preferans // jedina klasična kartaška igra koju sam zadnjih 15 godina redovno igrao
:bravo :bravo :bravo

Nazalost ne igram je koliko zelim jer je tesko naci igrace. :)

Svidja mi se kako si uspio i neke ozbiljnije igre ugurati, mislim da bi meni ova lista bila potpuno puna social deductiona i fillera (igralo se puno na poslu)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
Mago de Umago
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”