Ark Nova

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Ark Nova

Post Postao/la Deni »



:o

Tek ce dogodine mnogi od nas ovo zaigrati, ali zvuci kao Terraforming Mars killer :mrgreen:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 3):
realukaMago de Umagotanelorn
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la sadistiko »

gledao sam je prošli tjedan ili tjedan ranije i iako vidim da je rade CG i Feuer... (ne znam kak se piše) morala bi biti dobra i komplicirana igra jer oni inače ne rade neka sranja.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Antomon »

Izgleda zanimljivo, najviše me zanima kako izgleda interakcija između igrača, budem pogledao još koji video :)
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

Jedva čekam Ark Novu, ali sumnjam da će biti Mars ubica i to prvenstveno zbog dvije stvari.

Dosta je kompliciranija od Marsa te ima malo interakcije među igračima, prvenstveno zbog nedostatka zajedničke ploče te milestones i awards.

Zanimljiv action selection, hexagonals polyominoes, komboiranje u nedogled te otvoreni draft karata odvajaju ju od Marsa i vjerojatno ju nabavljam, a Mars nikud ne ide. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 2):
realukaAntomon
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la realuka »

Deni je napisao/la: 05 pro 2021, 22:10
Tek ce dogodine mnogi od nas ovo zaigrati, ali zvuci kao Terraforming Mars killer :mrgreen:

Zadnji put kad je Vasel rekao da zbog neke igre više ne misli igrati TM je bio Ares, a Ares je tolko neusporedivo loš u odnosu na TM da je uopće glupo uspoređivati te 2 igre.

Vasel jednostavno ne voli TM

Ark Nova je sigurno odlična igra i mislim da i Mars i Ark Nova imaju mjesto u svakoj kolekciji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
Papaver
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni općenito nije jasno zašto bi išta moralo ubijati išta drugo, Terraforming Mars ima kultni status već sad, kao što ga ima i Catan. I normalno da koristi već viđene mehanike, zaboga, pa nema ih beskonačno puno, zato i jest zabavno kada netko smisli nešto novo, ali nitko se ne ljuti na dizajnere kada recikliraju već viđeno, no... "Kada pokazujem ljudima ovu igru, uzbude se oko teme"... Well, doooh. Uz iznimku igara za koje znaš da su čista apstrakcija, na ostalo te uglavnom privuče tema :P Ta omražena tema o temi.

I baš zato mi je glupo da se govori da će jedna Ark Nova ubiti Terraforming Mars. Nikad ništa dosad nije ubilo nešto drugo, barem u ovoj našoj niši, kao i među fetišima, svi imaju svoje favorite i svaka igra ima svoje ljude koji ju igraju. Ne mogu zamisliti nekakvo ritualizirano spaljivanje TM-a samo zato jer je Ark Nova izašla.

Izgleda mi ful zabavno, sviđa mi se tema, oduševljen sam činjenicom što su karte pune latinskih imena životinja, kao i time što se zoološki vrtovi pokušavaju prikazati kao mjesta očuvanja bioraznolikosti, a ne samo zabava za mase... Edukativna je i igrao bih je rado, ali da će ikad ubiti TM, čisto sumnjam :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 3):
PapaverrealukaMago de Umago
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la dlakar »

Igru mogu ubiti samo tupa i nezainteresirana lica suigrača za stolom...😂
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Antomon »

Treba zanemariti hype mašinu od Dice Towera, koliko su oni igri proglasili ubojicom nečega, pa je ispalo "tresla se brda, rodio se miš".
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la sadistiko »

nemojte me vuć za jezik s Veselim...
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la dendarii42 »

sadistiko je napisao/la: 06 pro 2021, 20:36 nemojte me vuć za jezik s Veselim...
Ajde ajde. Izbaci to iz sebe. Vuc vuc
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”