Ark Nova

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mago de Umago »

Ja ju najmanje okrećem jer je najmanja šteta ako je nemaš okrenutu.
Karte - ne možeš u reputaciji preko 9
Association - ne možeš više od 2 partnerstva
Sponzor - osobno mislim da su sponzori dosta jaki pa je dobro imati popust i mogućnost odigravanja sponzora s boarda budući da su malo rjeđi + dupli novac ako zaglibiš
Build - više buildinga istovremeno + avijatorij i gušteraj je veliki plus
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la realuka »

Mislim da je svaka partija priča za sebe.

Zadnju sam pobjedio da sam upgradeao samo 2 akcije, build i association, nisam ni na univerzitetu ni na reputaciji napredovao, ali sve se super posložilo sa dobrim incomeom i solidnim sponzorima.

Inače mislim da striktno uvijek nekad kroz igru upgreadam association akciju, ove ostale po sili prilika.

Ovo je naša dosadašnja statiskika prema mapama, uvijek izvlačimo na random tako da se s peticom još nismo okušali

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
Papaver
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la kockica »

Po svemu sudeći čini mi se da kod izbora worker ili upgrade svi biraju potonje? :)
bunjo
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2017, 20:18
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Ark Nova

Post Postao/la bunjo »

Naručio sam mape. Skupilo nas se 7. Znao sam da neće biti teško naći žrtve :)
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 13 pro 2022, 17:14 Po svemu sudeći čini mi se da kod izbora worker ili upgrade svi biraju potonje? :)
U zadnje vrijeme najčešće odaberem i jedno i drugo prvi put (flipanje s trake + worker s bonusa).
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mago de Umago »

Imam jedno pitanje, a ne mogu naći odgovor u ovom online rulebooku: jedna od mapa (ne znam napamet koja) ima bonus kod micanja cubea zbog conservation projecta da za free stavis avijatorij ili gušteraj. I za to mora biti karta Build flipana, zar ne?
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

Mago de Umago je napisao/la: 14 pro 2022, 12:22 Imam jedno pitanje, a ne mogu naći odgovor u ovom online rulebooku: jedna od mapa (ne znam napamet koja) ima bonus kod micanja cubea zbog conservation projecta da za free stavis avijatorij ili gušteraj. I za to mora biti karta Build flipana, zar ne?
Ne mora karta Build biti flipana.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
Mago de Umago
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mago de Umago »

Papaver je napisao/la: 14 pro 2022, 12:56
Mago de Umago je napisao/la: 14 pro 2022, 12:22 Imam jedno pitanje, a ne mogu naći odgovor u ovom online rulebooku: jedna od mapa (ne znam napamet koja) ima bonus kod micanja cubea zbog conservation projecta da za free stavis avijatorij ili gušteraj. I za to mora biti karta Build flipana, zar ne?
Ne mora karta Build biti flipana.

slika
Super, thanx!
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

Mago de Umago je napisao/la: 14 pro 2022, 13:11
Papaver je napisao/la: 14 pro 2022, 12:56
Mago de Umago je napisao/la: 14 pro 2022, 12:22 Imam jedno pitanje, a ne mogu naći odgovor u ovom online rulebooku: jedna od mapa (ne znam napamet koja) ima bonus kod micanja cubea zbog conservation projecta da za free stavis avijatorij ili gušteraj. I za to mora biti karta Build flipana, zar ne?
Ne mora karta Build biti flipana.

slika
Super, thanx!
Ništa, pogledaj si službeni FAQ za slična pitanja: https://boardgamegeek.com/filepage/2357 ... ficial-faq
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
Mago de Umago
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 227 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Aliensb »

kockica je napisao/la: 13 pro 2022, 17:14 Po svemu sudeći čini mi se da kod izbora worker ili upgrade svi biraju potonje? :)
Zadnja dva puta igrao sam sa zenom i to su njezini 1. i 2. game, ja sam birao kartu ona workera i zahvaljujuci extra workeru jako brzo je popunila sve partner zoo i university polja na taj nacin otkljucala hrpu ovih gornjih pointsa i jednostavno prebrzo zavrsi game, a ja te ostale bonuse ne uspijem dobiti i tih 4 appell poinsta i par reputacije gdje dobije jos 1-2 zbog kolicine workera presudi na kraju u njenu korist, mozda se samo potrefilo, imao sam i ja jednu vecu gresku, i nikako nisam uspjevao doci do extra workera na mapi u 2. gameu, ali mislim sad probati tu uzeti workera cisto za promjenu
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post (ukupno 3):
kockicatanelornpriroda15
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”