Ark Nova

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mimi »

+1, count me in
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la kockica »

U ovom packu su dostupne 2 mape, odnosno dva lista, da li svaki list ima obostrano obje mape tako da u igri udvoje možemo imati iste mape?
Avatar
samwise
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 20 lip 2020, 11:47
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 240 puta

Re: Ark Nova

Post Postao/la samwise »

i ja sam zainteresiran
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

kockica je napisao/la: 13 pro 2022, 10:18 U ovom packu su dostupne 2 mape, odnosno dva lista, da li svaki list ima obostrano obje mape tako da u igri udvoje možemo imati iste mape?
Svaki list ima obje mape.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
kockica
slika
bunjo
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2017, 20:18
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Ark Nova

Post Postao/la bunjo »

Ajde onda ko je ziher za naručivanje nek mi pošalje PM pa da naručim danas predvečer. Ja sam u Zagrebu,ali mogu i poslati van Zg ako je netko zainteresiran i za tu varijantu :)
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 847 puta
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mago de Umago »

Jučer odigrana partija Ark Nove po tko zna koji put. Igra koja najčešće izlazi na stol iz više razloga: kao prvo super je u 2p a trenutno najčešće igramo samo ja i Pero, a kao drugo Pero se skroz navukao na nju. A moram priznati da sam i ja, igra mi stvarno paše.

Postavio novi rekord: 48 bodova! (prethodni bio 46)

Igrao sam onu mapu mapu koja daje +1 income kioscima ako su sva polja s kioscima pokrivena. Niš posebno, dok sam ja aktivirao taj bonus već sam imao solidan income pa nije toliko utjecalo. Ali imao sam final scoring za broj sponzora i tu sam bez problema došao do max bodova (10 sponzora, a imao sam ih na kraju 15ak).

Da malo skrenem s teme: od nedavno smo uveli house rule i draftamo početne karte: izdraftamo tih početnih 8 karata (keep 1 i šalji dalje) pa od 8 koje izdraftamo zadržimo 4 s kojima krećemo. Tako izbjegnemo da netko ima totalno loš ili broken početak.

Uglavnom ja sam keepao 3 sponzora u početku, prva karta koju sam flipao je isto tako bila Sponzor karta i do kraja sam uspio napraviti lijepu kolekciju sponzora.

Na kraju sam dvojio da li da popunim zoo sa zadnjom građevinom veličine 2 i s dodatnih 7 appeala triggeram kraj (4 appeala me dijelilo od kraja) ili da pokušam nešto više. Pero je na svom potezu napravio nešto što mi je olakšalo izbor: odigrao je Association kartu i stavio iz ruke Research conservation project za 5 conservation pointsa (ili kako ih on zove "5 štitova") i onda sam ja odigrao Association, iskoristio cube koji mi daje jednu građevinu veličine 2, time popunio zoo i dobio još 7 appeala (uz 3 štita od projecta).

Dobio sam još 4 štita od final scoringa + 7 štitova sa 6 sponzora što je na kraju bilo 48 bodova.


Sad bi vas nešto pitao:

1) Koja vam je najdraža mapa?
2) Koju kartu najčešće ne flipate?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
kockica
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 279 puta
 pohvaljen: 766 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la marge »

brzinski odgovori bi bili:
1) jednom po turnu prodaj kartu za 3 kune
2) animals
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 937 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

Mago de Umago je napisao/la: 13 pro 2022, 11:50 Sad bi vas nešto pitao:

1) Koja vam je najdraža mapa?
2) Koju kartu najčešće ne flipate?
1) Nisam igrao samo geografsku promo mapu, a od ostalih mislim da mi je najdraža Outdoor areas (povećana veličina nastambi oko toga).
2) Najčešće ne flipam sponzore, iako ih volim flipati najviše od svih karata, kad idem u tom smjeru.

Inače, osim specijalne "moći", mape se razlikuju i po četvrtom conservation bonusu te layoutu, to ljudi često zaborave kad se raspravlja o asimetričnosti.
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 847 puta
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mago de Umago »

Meni je prije mapa koja dopušta da ignoriraš 1 uvjet kod životinja izgledala prejako, ali s vremenom skužio da je to dobro u početku dok nemaš neko partnerstvo, ali kasnije u partiji sve manje i manje ima utjecaja.
Osobno volim onu sa sponzorima (slova H po mapi) s kojom sam par puta odigrao i po 3 sponzora u jednom potezu.

Od karata mislim da sam moža 2-3x ostavio nešto što nije Animals karta.
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 289
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 230 puta
 pohvaljen: 337 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Aliensb »

Zanimljivo mi je vidjeti da ljudi namanje okrecu animals kartu dok je meni ona skoro uvijek prvi pick cisto iz razloga sto preko nje lako napredujem u reputaciji, možda sam pošto nemam toliko puno gameova iza sebe precijenio reputaciju.
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”