Ark Nova

Pitanja vezana uz društvene igre
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Ark Nova

Post Postao/la Boros »

Meni su sponzori obično uvijek ne unaprijeđeni. Prvo je obično build ili cards/association. Uglavnom build jer onda možeš graditi dvije stvari. Association uvijek unapređujem radi donacija i obično radi sponzorskih zoo. Sve ovisi kako se igra razvija. Čak sam koji puta na onom prvom bonusu od conservationa uzeo novog workera :)
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la marge »

meni je ark nova jako slična terraforming marsu, ne sviđa mi se, a igra mi se, živcira me taj random osjećaj raspoloživih karata obzirom na ukupni broj karata, ali ipak veseli me kombiniranje.. super mi je end game trigger i kalkuliranje oko toga dal mi se isplati triggerat ili pričekat još malo.. igra je onako baš za gušt, za široke mase, pravila ima puno, ali su lagana, igra je jako pristupačna svima slično kao i terraforming mars.. dosad odigral deset partija (3x2p, 6x3p i 1x4p).. u dva igrača partija traje manje od dva sata, u tri obično malo više od dva sata, a zanimljivo da nam je ova jedina partija u četvero isto trajala oko dva sata iako smo očekivali da će nam puno duže trebat..
eto, ma kakva concordia blah, kupujte svi ark novu ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
kockica
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la marge »

Antomon je napisao/la: 06 pro 2021, 05:38najviše me zanima kako izgleda interakcija između igrača

iako nema neke interakcije među igrača, ovi moji kao i sve ostale igre igraju tak da prvo gledaju kak zeznut nekog drugog (maznut mu pred nosom dobru kartu, partnerski zoo ili sveučilište koje mu baš treba).. onda opet moraš pratiti kaj drugi rade da prije njih pokupiš bolje bonuse i jače bodove.. isto tak nekad namjerno brejkaš samo da zezneš drugog kojem bi više odgovaralo suprotno.. ima i nekih karata s kojima kradeš od drugih ili im postavljaš zamke na njihove akcijske karte.. uglavnom, uvijek je bolje u društvu.. jedino solo nisam ni probal..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Antomon
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Shich »

Ili uzmeš base conservation projekt s ploče u ruku taman kad ga netko planira ispuniti za maksimalne bodove dok ti to uopće ne skupljaš...
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Mago de Umago »

Shich je napisao/la: 12 sij 2022, 13:09 Ili uzmeš base conservation projekt s ploče u ruku taman kad ga netko planira ispuniti za maksimalne bodove dok ti to uopće ne skupljaš...
I sto onda s njim? Moze ga se samo discardati ili staviti pod neku životinju? Ili ide nazad u kutiju?
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Shich »

Mago de Umago je napisao/la: 12 sij 2022, 13:14
Shich je napisao/la: 12 sij 2022, 13:09 Ili uzmeš base conservation projekt s ploče u ruku taman kad ga netko planira ispuniti za maksimalne bodove dok ti to uopće ne skupljaš...
I sto onda s njim? Moze ga se samo discardati ili staviti pod neku životinju? Ili ide nazad u kutiju?
Pa možeš ga poslije odigrati kad tebi paše ili ga samo discardati kod idućeg breaka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
Mago de Umago
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la roverandom »

Shich je napisao/la: 12 sij 2022, 13:09 Ili uzmeš base conservation projekt s ploče u ruku taman kad ga netko planira ispuniti za maksimalne bodove dok ti to uopće ne skupljaš...
Vuć možeš samo s vrha deka ili s main boarda (ili snapat s main boarda), a base conservation projekti su na association boardu.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Papaver »

Shich je napisao/la: 12 sij 2022, 13:09 Ili uzmeš base conservation projekt s ploče u ruku taman kad ga netko planira ispuniti za maksimalne bodove dok ti to uopće ne skupljaš...
Mali ispravak, base conservation projects su oni koji se na početku randomiziraju i imaju zelenu pozadinu, ostali koji su u glavnom špilu se zovu samo conservation projects. :P

Bitna je razlika jer pomoću nekih životinja možeš uzeti početne konzervacijske projekte (ne na ploči nego iz špila) u ruku.
Zadnja izmjena: Papaver, dana/u 12 sij 2022, 13:26, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la Shich »

Da, upravo to. Neka životinja je omogućila uzeti kartu s association ploče ukoliko je još uvijek prazna.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Ark Nova

Post Postao/la marge »

Shich je napisao/la: 12 sij 2022, 13:26 Da, upravo to. Neka životinja je omogućila uzeti kartu s association ploče ukoliko je još uvijek prazna.
samo u tom slučaju ne uzmeš s association ploče nego izvana
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”