Parks

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Parks

Post Postao/la mado »

https://boardgamegeek.com/boardgame/266524/parks

Jel igrao tko? @dendarii42 dojmovi? :D
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Parks

Post Postao/la dendarii42 »

Bit će ovaj vikend pa javim 🤓
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Parks

Post Postao/la realuka »

Najljepša igra koju imam u kolekciji svakako.

Lagana obiteljska igra gdje doslovno jedino što radiš je point to point movement (uz malo resource managementa), ali zato zna biti jako cutthroat ponekad kad ti netko uzme park ispred nosa. U više igrača malo i utjecaj sreće raste.
Uglavnom dostojan suparnik npr. Ticket to Rideu za obiteljskim stolom, ako ne i bolja, i puno kraće traje pa će uvijek netko reći ajmo još jednu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
madoBJ_Speedysadistiko
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Parks

Post Postao/la marge »

ja sam ju uzeo jer je jednostavno prekrasna cijela, od kutije, preko inserta do komponenata..

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Parks

Post Postao/la Oilegak »

Lagana i prekrasna igra. Idealna za završit gaming večer šetnjicom po parkovima uz ispran mozak od Spirit Islanda i sličnih 😃 Svakako preporuka za imat u kolekciji.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Parks

Post Postao/la Vatanen »

Uistinu među najljepšim igrama koje sam ikada imao, a ima i solo mod. Ali za ozbiljnog igrača s iskustvom jačih eura prebanalna, meni nije davala nikakav osjećaj mehaničkog zadovoljstva. Kod mene nije baš funkcionirala ni kao gateway jer iako je svima bila lijepa nitko je nije ponovno tražio. Odigralo se par puta i to je to.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 4):
roverandomkockicaPapaverBojan1983
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Parks

Post Postao/la dendarii42 »

Odigrao dvije partije. Usporedit ću ju sa Wingspan i Meadow kao skupinom igara koje su dosta opuštene, bez pretjeranih sukoba i sa krasnim artworkom (plus tematika prirode).
Meadow je apsolutno najopuštenija igra. Baš je poput šetnje prirodom sa set collectionom i jedini sukob je ako nekome uzmeš kartu koju cilja. Nema resursa, samo se gledaju simboli. Art je prekrasan. Wingspan, s druge strane, ima više komponenti za praćenje od Meadowa (hrana, jaja, ciljevi, tipovi ptica itd.), ali razina sukoba je ista, uzmeš nekome kartu koju cilja ili kocku s resursom, eventualno mu mazneš resurs iz zalihe, ali i onda najčešće dobije drugi zauzvrat.
Za Parks sam mislio da će biti između, rako bih da i je, ali je sukob između igrača žešći nego u Wingspanu. Igra je vrlo jednostavna i sastoji se od kratanja po traci i sakupljanja neke vrste resursa tj. simbola potrebnih za uzimanje karata parkova. Tu je sličan Tokaidu jer je traka linearna i može se zablokirati igrače jer svaki igrač samo jednom po rundi može biti na istoj lokaciji kao drugi igrač. Također možete rezervirati kartu za koju drugi igrač vrijedno skuplja resurse. I u tome je sav sukob, skupljaj što ti treba i blokaj potivnika. Igra ima još elemenata, ali ovo bi joj bila suma.
Taktički mi je zahtjevnija od Wingspana jer moram puno pažljivije birati poteze i razmišljati o protivniku. Iz istog razloga mi je manje opuštena od druge dvije igre, ali i dalje bih ju stavio u kategoriju opuštenih igara. Produkcija je izvrsna na svim razinama i svaka pojedina komponenta, uključujući i kutiju je prekrasna.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 10):
Teehee(R)dadotanelornOilegakmadoAntomonVihorCrazyBunnyGuysadistikoAliensb
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Parks

Post Postao/la mado »

Igrao sam konačno ovu igru jučer 2x. Na prvi pogled mi djelovala prejednostavna, ali već nakon pola igre je bilo jasno da tu ima više. Zabavno je pokušati složiti dobre komboe s resursima, popustima, akcijama. Pobjeđivali smo sa 37-38 bodova na kraju i 10tak posjećenih parkova. A vizualno je igra predivna. Daje baš feel good osjećaj unatoč međusobnom blokiraju i krađi parkova i resursa pred nosom. Preporučam :thumbs

Meadow i Wingspan nisam još igrao, a Tokaido mi se uopće nije svidio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
dendarii42
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Parks

Post Postao/la kockica »

Mi to gledali sad u petrinji, svidjelo vam se vizualno i tematski, htjeli igrati, ali skuzili da nema one parks karte. Već je bilo kasno za isprobati kada nam je rečeno da se te karte drže odvojeno u posebnoj kutiji
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 282
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 222 puta
 pohvaljen: 333 puta
Kontakt:

Re: Parks

Post Postao/la Aliensb »

Zanimljiov je i maksimum od 12 resursa, nekad si prisiljen nekako ih trositi i nekad preskociti puno polja da uzmes park jer te koci da uzmes nove, iz pocetka se cini kao da nikad neces imati toliko i onda odjednom si stalno na granici, pa odjednom ih vise nema
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”