Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Chupka »

Osim nabave igra i samog igranja, vjerujem da se dosta uživatelja boardgaming hobija prije ili kasnije bavilo i estetskim i/ili funkcionalnim unapređivanjem igri. Vidjela sam po raznim temama vaše super tematske preinake igri te razne izrade/prerade/bojanja (dodatnih) komponenti (tokeni, vrećice, stalci/standovi, plastificiranja ploča, inserti, custom player matsi, …). Ovo je vjerojatno jako široka tema jer obuhvaća gotovo sve preinake u igrama, ali vjerujem da bi bilo zgodno vidjeti na jednom mjestu barem neke od vaših poboljšanja na koje ste posebno ponosni ili su vam olakšali/uljepšali igranje – može to biti i nešto zbog čega ste (ponovno) zavoljeli neku igru ili vam je tek s time postala „igriva“ ili uvođenje nekog rekvizita koji vam je dignuo igru na novu razinu. Naravno svako linkanje ili opis kako je nešto izrađeno je dobrodošlo ;)

Ovo je u jednu ruku možda i pokušaj da skrenem pozornost od stalno prisutnog poriva za kupovinom novih igri i potaknemo/obnovimo interes za onima koje imamo kroz uvođenje malih „novosti“ koje nas na neki način zovu da uživamo ponovno u igranju „starih“ igri :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post (ukupno 2):
thepandacultboskosaur
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la kovacu »

Mislim da vec ima jedna tema gdje ljudi postaju svoja poboljsanja igara. Pimp my game, tak nest
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Chupka »

Aha, vidis nisam shvatila tu temu jednaku ovoj, vec kao da je član otvorio temu gdje ce postat svoja osobna poboljšanja igri. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post:
realuka
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la realuka »

Evo ja danas završio baš set za Gutenberga :D

Dizajnirano u Blenderu, kasnije 3D printano.
Ink tokeni sa prozirnom smolom i kasnije ukapan epoxy u boji, a slova kao VP trackeri, običan 3D print i ručno bojao ili može s airbrushom.


slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 11):
mljekoPapaverfrastarcblahblahChupkasadistikoPsyBurnM0bysim4Zorzy i još jedan korisnik
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Chupka »

Hvala ti na ovako epic krštenju teme @realuka, ove bocice tinte su predobre, bas realno „tekuće" izgledaju :bravo

Evo ukratko i moji posljednji upgrejdovi u kolekciji:

1) Cartographers – upgrade mape
slika
Vec sam u jednoj temi spomenula ovo pa evo i primjer kako izgleda. Dakle obostrano isprintana mapa i plastificirana prozirnom zaštitnom folijom po kojoj se može crtati markerima za bijelu ploču. Vrlo zgodno i pokazalo se izdržljivim i nakon odigranih više od 30 partija.

2) DIY: Putni dice tray / „ladica za kockice“
slika
slika
Napravljeno od jeftine drvene kutije kupljene u Offertissimi (ovo joj je bio poklopac) i filc tkanine kupljene u Repromaterijali. Ljepilom sam zalijepila tkaninu na unutrasnju stranu poklopca i nacrtala logo zmaja na poleđini crnim markerom. Ladica se pokazala super za zvučno utišavanje kockica i dovoljno lagana za nošenje na planinarenje kad ne želite izgubiti kockice u divljini. Također se u naopakoj orijentaciji može koristiti i kao stol/podloga za igranje manjih igri (isprobano sa Hive pocket).

3) DIY: Custom boardgame player screen
slika
Set pregrada/player screenova za korištenje u bilo kojoj igri koja zahtijeva skrivanje komponenti od drugih igrača. Ovo sam napravila u PS-u sa slikama iz Witcher igre prilagođenim za format screena – duž cijele prednje površine je obojana slika, a sa stražnje (ona u koju igrač gleda) „isprana“ verzija iste slike. Plastificirala sam ju s obje strane i pregibe razradila stavljanjem težine preko noći u poziciji zatvorenog screena. Sad su vec testirani u raznim igrama i za nas savršeno funkcioniraju jer imaju moć dignut bilo koju igru na EPIC doživljaj ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post (ukupno 10):
realukaMago de UmagotanelornPapaversadistikoPsyBurndendarii42M0bykovacumado
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la dendarii42 »

3d printani stalak za act i agendu za Arkham horror lcg te držač za mythos deck. Al najkorisnije su strelice za lokacije jer zna biti jako zbrkano, kao što je vidljivo na slici.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
M0by
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la ratnip »

Moje rješenje je malo primitivnije...


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
mado
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Chupka »

Heh, ma taj AH:CG je cisti kaos od igre :nee :D Svaki put se ulovimo da cijelo vrijeme tijekom igre nesvjesno svi poravnavamo karte da bude jasno što je na kojoj lokaciji i gdje se može od nje dalje kretat. Super su mi ta vaša rješenja sa strelicama/vodilicama, nekako sam to previdjela u svojem pokušaju dovođenja stvari u red, ali svakako se čine praktičnima i mislim da ću tu ideju posvojiti od vas, tnx :thumbs Jeste si izradili/isprintali i neki fora player mat za organizaciju dijela stola ispred igrača?

Ja sam si isprintala ovaj s BGG-a:
slika.
Ima lijepo označene pozicije za držanje pojedinih vrsta karti i na donjem dijelu (u "pentagramu“) si drzim lijevo deck i desno discard. Dobro me za sada služi za uvođenje novih igrača (kao šalabahter za broj slobodnih slotova) i općenito za brz uvid u status suigrača jer je više-manje svima sve uniformno raspoređeno (što mi puno znači kad se igra u 3 ili 4 igrača).

E da i ovo je recimo meni ful fuul genijalna stvar kad govorimo o upgrejdanju - Campain setup karte. Sva slava ide autoru koji je to napravio - Link na izvor: https://boardgamegeek.com/filepage/1621 ... ion-cards
Znači majstor je napravio u kartičnom obliku Campain guide-ove za Night of the Zealot i The Dunwich legacy, koji sadrže za svaki scenarij uvodne priče, cijeli setup, sheme rasporeda karti na stolu, broj pojedinih tokena u vrećici, pojedine ishode scenarija itd. Vrlo praktično, kompaktno, dizajnerski lijepo napravljeno i što me najviše veseli stane u bilo kakav custom-made kovčežić/kutiju zajedno s ostalim kartama :bravo Ima par manjih grešaka u nekim scenarijima (pr. pogrešna ikonografija), ali zbilja zanemarivo. Ja sam si ih isprintala obostrano na veličinu standardnih karti za poker i stavila u odgovarajuće sleevove. Na kraju izgledaju toliko dobro da ljudi ni ne shvate da nisu dio originalnog inventara igre :D
Evo fotka:
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la kovacu »

Chupka je napisao/la: 21 stu 2021, 17:36
2) DIY: Putni dice tray / „ladica za kockice“
slika
slika
Napravljeno od jeftine drvene kutije kupljene u Offertissimi (ovo joj je bio poklopac) i filc tkanine kupljene u Repromaterijali. Ljepilom sam zalijepila tkaninu na unutrasnju stranu poklopca i nacrtala logo zmaja na poleđini crnim markerom. Ladica se pokazala super za zvučno utišavanje kockica i dovoljno lagana za nošenje na planinarenje kad ne želite izgubiti kockice u divljini. Također se u naopakoj orijentaciji može koristiti i kao stol/podloga za igranje manjih igri (isprobano sa Hive pocket).
Ovo ti fantasticno izgleda
Jesi razmisljala da se tkanina proteze i na rubove kutije da kocka ima blazi udarac sa rubom?
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la ratnip »

Chupka je napisao/la: 21 stu 2021, 21:45 Znači majstor je napravio u kartičnom obliku Campain guide-ove za Night of the Zealot i The Dunwich legacy, koji sadrže za svaki scenarij uvodne priče, cijeli setup, sheme rasporeda karti na stolu, broj pojedinih tokena u vrećici, pojedine ishode scenarija itd. Vrlo praktično, kompaktno, dizajnerski lijepo napravljeno i što me najviše veseli stane u bilo kakav custom-made kovčežić/kutiju zajedno s ostalim kartama :bravo Ima par manjih grešaka u nekim scenarijima (pr. pogrešna ikonografija), ali zbilja zanemarivo. Ja sam si ih isprintala obostrano na veličinu standardnih karti za poker i stavila u odgovarajuće sleevove. Na kraju izgledaju toliko dobro da ljudi ni ne shvate da nisu dio originalnog inventara igre :D
Za praćenje kampanje nema bolje od Arkham Cards aplikacije, ne samo da sve automatizira, nego se i integrira sa ArkhamDB-om i ažurira deckove, prati Chaos Bag, skriva spoilere, navodi errate, ima odds calculator, ma sve... mi više ne možemo zamisliti igranje igre bez nje.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”